Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Fener - Balat
123 ... 535455   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Tuncer HALICI

11 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 20:10
İstanbul Fener - Balat

(+)

(+)

(+)

Dikenli tellere rağmen affınıza dayanarak kareleri sizlerle paylaşıyorum . . .

(+)

(+)

En son Tuncer HALICI tarafından Pzr 23 Nis 2006, 20:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Tuncer HALICI

11 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 20:14

(+)

(+)

(+)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Not : Fotograflar gercekten guzel.Ve daha onemlisi elimizde cok ornegi bulunmayan bir semti ve bu semtteki guzel bir yaipiyi yansitiyorlar. Vaktiniz icin tesekkurler. Yalniz son iki fotograf cok kohne ve karman corman binalari icerdigi icin silmek zorunda kaldim. Sitemizde Turkiye'mizin modern, temiz ve dinamik kisimlarini gostermeye calisiyoruz elden geldigince...

Erkin - 23-04-2006
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

MeReK
11 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 19:43
Fener & Balat Evleri

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Dimitri Kantemir Sarayı/Evi harabeleri (1710):

(+)

Dimitri Kantemir'i bilmeyenler için kısa not:

Kendisi Boğdan (Moldovya) Voyvodası Constantin Cantemir'in oğludur.
Büyük Türk bestekârı ve musiki bilginidir.
Cengiz Han soyundandır ve Romen prensidir.
İlk 14 yaşında eğitim görmek için geldiği İstanbul'a sonra Boğdan Veliahtı olarak 2 defa gelmiş, toplam 21 yıl kalmıştır (1688-1710).
II. Ahmed zamanında saray'a alınmış ve Enderûn'da öğrenim görmüştür.
Türk musiki tahinde seçkin bir yeri olup 36 adet eseri vardır.

MeReK
11 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 19:53

Üzülerek önemli bir hususu burada belirtmek isterim:
Cahil ve kompleksli insanların gereksiz bir şekilde aşırıya kaçan milli duygularını bastıramayarak Dimitri Kantemir Saray'ın harabe haline gelmiş kapısındaki mermer yazıyı barbarca parçalamalarını buradan kınıyorum.

Ülkesinin tarihsel ve kültürel zenginliklerine sahip çıkmayan bir insan "milliyetçi" olamaz.

(+)

Not: Bu resim gerekli görüldüğü takdirde silinebilir.

bulo
11 yıl önce - Cum 28 Nis 2006, 12:07

Cok guzel resimler Merek, ayrica sag duyun ve bu guzel tespitin icin tesekkurler ,zaten bizim yapabildigimiz tek sey bu simdi eskiden bilek gucu ile dunyaya hukmetmisiz simdi cagimiz bilgi ve teknoloji fakat biz bunda geri kaldigimiz icin ,yapabildigimiz su an alti bos  bu kuru milliyetcilik zihniyetimiz osmanli donemi vur kir parcala ,yik ,saygisiz ol isimize gelmeyeni yok etmek ,yazikki ne yazik sahip oldugu tarihe saygisi olmayan bir toplum kendine mi saygi duyacak

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 535455   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL