Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Kerim Kuyu

12 yıl önce - Sal 21 Eyl 2010, 23:08

Çin Halk Cumhuriyeti'nin sınırları içinde Xian şehrine 100km uzaklıkta Qin Ling Shan dağlarında Türk uygarlıklarından birine ait 100 civarı piramit vardır. Bunlardan biri 300m yüksekliğindeki " Beyaz Piramit ". Şuan dünyada en yüksek bilinen " Keops " adlı piramit 168 m.

Çin'in herkesten saklamaya çalıştığı Beyaz Piramit'in 1957 yılında Çin'e yardım malzemesi götüren bir uçaktan fotoğrafı çekildi.

Google Earth'den bakma şansınız olabilir, bunlarda diğer fotoğrafları

selim53
12 yıl önce - Çrş 22 Eyl 2010, 10:00

bırakın bu işleri.öyle bizim rizede çok piramit dağlar var.her piramit şeklinde ki dağları insanlar mı yaptı.doğruya büsbüyük kıble dağını bizim atalar yaptı.ne alaka piramit şeklinde olan dağları insanların yaptığı.çinde ki piramit için söylemiyorum bunu bosna hersekte ki piramit şeklinde ki dağ için söylüyorum

özütürk
12 yıl önce - Çrş 22 Eyl 2010, 10:02

Son zamanlarda birkaç yerde çıktı böyle piramitler.
Çin Türk piramitleri bölgesine izin vermiyor eğer izin verse Türk tarihi hakkında çok şey çıkacaktır bence.

selim53
12 yıl önce - Çrş 22 Eyl 2010, 10:05

Kerim Kuyucaklı
dünyanın en büyük piramit şekli rizede ki kıble dağıdır.1200 metre uzunluğu var.dünyada 5 bin tane piramit şekli vardır

selim53
12 yıl önce - Çrş 22 Eyl 2010, 10:33

bosnada ki piramitse türkiye rize ilinde kıble dağı da piramittir ona bakılırsa

Kerim Kuyu

12 yıl önce - Çrş 22 Eyl 2010, 10:50

riziturkiye, bu dağlar şekil itibariyle piramit diye adlandırılmıyor, kazılar sonunda dağın altından piramitler çıkıyor, keşke yorum yazmadan önce konuyu iyi okusaydınız

Kerim Kuyu

12 yıl önce - Cum 24 Eyl 2010, 02:22

Dün Beyaz Piramit'le ilgili kısa bilgiler vermiştim, bugünde bir yazı paylaşalım

Yazıdan bir bölüm

BEYAZ PİRAMİTLERDE SAKLANAN GERÇEKLER

Alıntı:

On dört aylık, uzun ve meşakkatli uğraşlarımız sonucu elde ettiğimiz aşağıdaki bilgileri; Türk ve Dünya kamuoyunun ilgisine sunuyoruz.

Çin zulmünde hayatını kaybeden, Uygur Sincan Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi rahmetle anıyor ve bu çalışmamızı onlara ithaf ediyoruz...

Bugüne kadar pek çok spekülasyona sebep olan 'beyaz piramitler' çok tartışıldı. Kimisi gerçek dedi, kimisi yok dedi. Bazı araştırmacılar ise, Çin'in bu piramitlerdeki çok önemli bilgilerin açığa çıkmaması için büyük bir çaba gösterdiğini ve bunun için bu piramitleri ve içindeki bilgileri gizlediğini söyledi.

Ama bir gerçek var ki, Çin'in Xian'daki yasaklanmış bölgede, uydudan tespit edilmiş piramitler var.

Şimdi, bu konuda bilinen birkaç kısa bilgiyi tekrar gözden geçirelim:

Kaynak ve Yazının Tamamı : http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=34

ali dostbey
11 yıl önce - Pts 19 Eyl 2011, 04:53
Bosna Piramitleri...

Arkelojik kazilar devam ediyor...net'te kazilarla ilgili bir cok goruntu mevcut...

akıncı12
8 yıl önce - Pts 19 May 2014, 05:44

ilgilenen arkadaşlar bu piramit davası ne oldu son gelişmeler nedir bir bilen varmı acaba?

Misafir 5080

8 yıl önce - Cmt 09 Ağu 2014, 00:57

ilk gezen türk bizdik ne yazıkki:)

sayfa 9
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET