Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
taşkın111
16 yıl önce - Cum 08 Eyl 2006, 10:10
piramit

ben kesinlikle ukraynada piramit olduguna inanıyorum, hatta adananın bazı bolgelerind eozellikle osmaniye adana arasında da olabilir.

Burç
16 yıl önce - Cum 08 Eyl 2006, 10:32

Bilimsel bir neden ile mi inanıyorsun, yoksa vahiy yolu ile mi geldi?
Mantıklı bir nedeni varsa açıklamaya çekinme lütfen...

Selcuk Ünal
16 yıl önce - Cum 08 Eyl 2006, 12:00

Haber bugün burada tekrar liste basina cikmasaydi benim bu piramitlerden hala haberim olmayacakti. Bu nasil istir. Hergün dünyanin haberini aliyoruz ama bu piramitlerden cit yok. Olay sadece Türkiyedeki medya ile ibaret degil. Az önce hemen spiegel.de ye girdim, ki en Almaya da en cok ilgi gören haber kanali. Adamlar sadece Nisan ayinda kücük bir haber yazmislar.Anlamak mümkün degil. Eger medya sansasyon pesinde kosuyor olsa. Al sana sansasyon, bundan büyükü olabilirmi?

Yoksa ilgi gösteren sadece wowturkey.com daki bikac kisiden mi ibaret. Avrupa tarihinin yeniden yazilmasi söz konusu ve kimsenin kili kipidamiyor. Olaya en cok sevinen yöre halki olmus. 2010 senesine kadar uygulanacak bir plan hazirlamislar. Buna pazarlama cevre düzenlemisi dahill. Ben de hemen acaba ne zaman gidebilirim hesaplari yaptim. Bu görüntü kacarmi ve kime nasip olmus. Ingilizlerin tutenchamunun 1922 de mezarini kesfetmeleri kadar önemli diyorum.

K.Oktar ARKIN
16 yıl önce - Pzr 10 Eyl 2006, 20:04
..

SelculUnal  ,
Belkide islerine gelmedigi icin .gormezden gelmeye calisiyolardir.
Ne dersin???

Tolgaryus
16 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2006, 11:10

Bilimsel çevreler konuya çok temkinli yaklaşıyor.Osmanagiç in İndiana Jones tavırları ile şovmen olduğunu düşünenler var.Bosna lıların olaya direk ticari yaklaşmaları,nasıl para kazanacaklarını  hesaplamaya başlamaları  benim de  kafamı kurcalıyor.
Dolayısı ile herşey netleşmeden ciddi haberler çıkmayabilir.

Esat San
15 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 03:39

Geçtiğimiz hafta 5 günlük Bosna ziyaretimde çok istememe rağmen grupla hareket etme zorunluluğu elimi kolumu bağladı ve bu bölgeyi göremedim, yeni fotoğraflar ile dönerek bu başlık ve konuyu canlandırmayı hele ki Visoko ya çok yakın olan Ilıca bölgesinde kalacak olduğumuzu öğrendiğimde daha da çok isterken gerçekleştiremedim Bana tekrar Sarajevoyu görmek istermisin dediklerinde sanmıyorum diyorum ama Visoko ve Bosna Piramitlerini görmeyi çok istiyorum sanırım bu sebeple bir kez daha kendi başıma buraya gidebilirim, şehir olarak Sarajevo nun bulunduğu alan sanırım eski kavimler için bir geçiş bölgesi konumunda (yeniler içinde öyle yoksa jeopolitik önemi olmazdı sanırım) ve bir piramit olabileceğinden çok da fazla tereddüt duymadım ki fotoğraflarda bunu doğrular nitelikte zaten, umarım kazılar daha hızlı ilerler ve Bosna ekonomisi bunu doğru yönde kullanır, yüzde 40 ı orman olan yemyeşil bir ülkede sadece görecek Baş Çarşı ve Mostar Köprüsü olması da bence ülke geleceği açısından yetersiz, bu tarihi kalıntılar iyi bir turizm alanı oluşturabilir.

benersoy
15 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 04:04

bana bu haberi (bosna piramitleri)
bir bosnali arkadasim 4-5 ay önce söylemisti,
önce inanmadim tabi,oda bir internet sitesinden
fotograflariyla göstermisti, misirdakinden
daha büyük oldugunuda söylemisti,

aradan aylar sonra bu haberi WOWda
görmem,beni tekrar heycanlandirdi.

Tarık Aydemir

14 yıl önce - Pts 25 Şub 2008, 01:42

Bu pek yüz yılın keşfi gibi olmadı.
Artık sitede bile unuttuk böyle bir pramidi.
Acaba şu an ne durumda, bir gelişme var mı ?

Bentürk
13 yıl önce - Cum 03 Nis 2009, 13:29

Bu haberi yazan ve bilgi veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Son gelişmeler ne acaba bilgi sahibi arkadaşımız varmı?

Bu olayı okuduktan sonra 1985 yılında Japonya’nın Okinawa Adası yakınlarındakı Yonaguni’nin açıklarında bulunan MÖ.11000 yıllarına ait olduğu söylenen piramitle ne kadar benzerlikleri olduğunu düşünüyor insan. Hatta Uygurların Beyaz Piramitleri ile benzerliklerini merak ediyorum.
Bazı bilim insanlarının kabul etmediği (Japonya-Piramit) volkanik şekiller dediği ama bariz heykelleri, merdivenleri olan bir piramit bulunmuştu.

Japonya'da bulunan piramit

Bu bulgular Darwin teorisinide sarsacak sanırım.
Ama benim için en önemlisi Mustafa Kemal Atatürk'ün Batı'nın tarihi bile ele geçirici bakışına karşı geliştirdiği Güneş Dil Teorisi ve Mu Kıtası Araştırması oldu. Bu araştırmaya göre MÖ.70.000 yıllarında kurulan Dünya'nın en büyük İmparatorluğu olan Mu Uygarlığı MÖ.13.000'lerde büyük bir tufan sonucu battığı savunuluyor. Bu kıtadan kaçan insanların Dünya'nın çeşitli bölgelerine göç ederek yeni uygurlıklar kurması olasılığı, yeni keşifler ile gittikçe güçleniyor.

Bu linkten konuyla ilgili programı izleyebilirsiniz: http://video.google.com/videoplay?docid=653761934 ...BCrk+ve+mu

Serdar Teker
12 yıl önce - Sal 21 Eyl 2010, 22:43

arkadaşlar sonuç ne oldu???

sayfa 8
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET