Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
coskun cetinkaya
16 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 01:28

Ne kadar ilginç, gecen hafta gym'de çalisirken Amerika'li  bir arkadaş bahsetti bu olaydan, fakat bana Bulgaristan'da diyordu.Biraz kendisi hiristiyandir.Boyle  şeylerede meraklidir.Nuh'un gemisi ilede ilgili biri ve benim Turk oldugumu bildigi icin devamli bana bu konulardan bahseder, Agri dagindan filan gibi..
Alper, bende Jeofizik'çiyim.ITU ve sonrada Amerika'dan.Ilginc bir olay, Avrupa'da piramitler.Bakalim nasil bir sonuc getirecek, hadi hayirlisi.

alperdemirkaya
16 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 01:34

Avrupa'nın göbeğinde ve müslüman bir ülkede.  

mertksk
16 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 10:36

Alıntı:
Avrupa'nın göbeğinde ve müslüman bir ülkede

Üstad bunu hayatta Müslümanlara yedirtmezler. Tarihi baştan yazmakla ünlü Yunanlıar ve bu işin guru'su ermeniler kesin bir yolunu bulur.

Eminim yunan hükümeti bizzat arkeolog ve tarihçileri görevlendirir bu piramitlerin bir yerden helenik eseri olduğunu ispatlayacak ipuçları bulmak için....

alperdemirkaya
16 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 11:01

Müslüman bir ülkede bulunması güzel demek istedim elbette.
Piramitler minimum 12,000 ila 15,000 yaşında. Yani hıristiyanlıktan da yaklaşık 10,000 yıl evvel.

tuncay83
16 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 12:03

Arkadaşlar bizim medya kim kiminle ne yapmış, kimin eli kimin cebinde koşuşturması gibi bir sürü kültürsüz ve gereksiz haber koşuşturmasından böyle bir muazzam haberi atlamışlar heralde. Hergün gazete okuyorum ama tek bir haber bile yok. Bizim medya nerede?

Karakan
16 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 12:22

Alıntı:
Üstad bunu hayatta Müslümanlara yedirtmezler. Tarihi baştan yazmakla ünlü Yunanlıar ve bu işin guru'su ermeniler kesin bir yolunu bulur.
Müslüman bir ülkede bulusa ne olur? Mısır müslüman ve piramitlerin alâsı var, değişen ne var?

Eminim yunan hükümeti bizzat arkeolog ve tarihçileri görevlendirir bu piramitlerin bir yerden helenik eseri olduğunu ispatlayacak ipuçları bulmak için....

Bu piramitlerin hellenik eser olmasına imkan yok ve bunu dünya'da hiç bir arkeolog öne sürmedi. Hellen'ler piramit inşa etselerdi haberimiz olurdu.

Okuduğum haberlere göre, büyük piramidin bulunduğu tepenin topografi'si piramid'in şekli hakkında bir fikir verebiliyor. Yapılan ön hesaplamalar ve kazıların yönü göz önüne alınırsa primitlerin basamaklı prekolombien piramitleriyle aynı olduğu söylenmekte.

mertksk
16 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 12:37

O bölge için? Google Earth kmz'si var mı?
(zoom edilebileceğini zannetmiyorum ama yine de belki bir fikir oluşabilir)

vestaerhan
16 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 13:05

Alıntı:
orion takımyıldızının kemerini alnilam, alnitak ve mintaka yıldızları oluşturuyor. bu yıldızların birbirlerine göre konumlarının aynısı keops, kefren ve mikerinos piramitleri için de geçerli. Üstelik Orion'un sol bacağını temsil eden Rigel yıldızına da bir piramit denk geliyor (ismini şimdi hatırlayamıyorum). Nil nehri de Orion'un başının sağ üstüne denk gelen samanyolunu temsil ediyor. Yani gök haritası yeryüzüne çizilmiş. ancak bu üç piramit için tahminde bulunmak çok zor çünkü mısır mitolojisinde hem orion çok önemli bir yere sahipti (osiris). hem de piramitteki küçük tünellerden bu tespit yapılabiliyordu. Bu üç piramit gökteki herhangi üç yıldızı temsil ediyor olabilir. Kazılar bitmeden bunu tahmin etmek çok zor.

Çinde'de benzer görüntü var ama Çin'de fotoğraf çekmek Mısır kadar kolay değil...

http://www.crystalinks.com/chinesepyr.jpg

..ama uzaktan Orion şekli seçilebiliyor...

Bu arada...

Türkiye'de de piramit var

Hemde Nemrut'un tepesinde

http://www.crystalinks.com/pyramidturkey.html

alperdemirkaya
16 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 18:35

Samir Osmanagiç'in Valley of Bosnian Pyramids (Bosna piramitler vadisi) isimli kitabı yarın Sarajevo'da piyasaya çıkıyor.

orkun01
16 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 19:04

Türkiye'de de Nemrut dağında piramit olabilir gerçekten..

sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET