Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

İstanbul'un Yeni Vapurları Nasıl Olmalı? (WOWTurkey Üyelerinin Tercihleri)
1. Numaralı Vapur: 5.9%  5.9%  [18]
2. Numaralı Vapur: 11.1%  11.1%  [34]
3. Numaralı Vapur: 4.2%  4.2%  [13]
4. Numaralı Vapur: 30.9%  30.9%  [95]
5. Numaralı Vapur: 3.3%  3.3%  [10]
6. Numaralı Vapur: 4.6%  4.6%  [14]
7. Numaralı Vapur: 3.9%  3.9%  [12]
8. Numaralı Vapur: 34.2%  34.2%  [105]
9. Hiçbiri: 2.0%  2.0%  [6]
Toplam Oy : 307

Kemal Çevik
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 21:45

Alıntı:
Ayrica IBB turistik acidan 2 tane yandan carkli vapuru sefere koyacakmis!  

Sevgilki Haktan,

Bu da güzel de, "devekuşlarını" koysa turiste de yeter bize de.....

Kemal ÇEVİK

yılmazz

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 21:49

1.si acaba halk bu vapurlardan birisini istiyor mu?
2.si halk bu vapurlardan birini istiyorsa bile ibb halkın seçtiği vapurlardan birini mi yaptıracak acaba?
hem ben eskilerinin kalmasını istyorum neden böyle bir secenek yok madem hangi vapuru görmek istiyosak o olacak..
hem şu anda istanbulda yaklaşık 30 vapur var yani 30 vapur yerine bir anda önümüzdeki sene 30 yeni vapuru koyamazlar teker teker seferlere dahil olurlar
ama bence bunlar kandırmaca gibime geliyor yeni vapurlar ido'nun daha önce kafasına koyup yaptırmaya belki bir yerlerde başladığı modellerden biri olacak.

Başdoğan

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 22:01

Ben de arkadaşlar gibi seçenekleri beklediğimden daha iyi buldum.
Ancak hepsinde hoşuma gitmeyen ortak nokta ise şimdiki vapurların orta kısmındaki havadar mekan (inme, binme kısmı) yerini kapılarla kapalı bir mekana bırakmış. Yoksa AB'nin standartlarına(!!) mı kurban gittik?

yılmazz

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 22:02

şimdiki vapurların hızları değişken en düşük:12 en yüksek:16knot arası hızlar değişiyor. tabi tartışmasız en hızlı vapur 16knotla paşabahçe yani 54yıllık paşabahçe sıfır bir vapurun hızına eşit hız yapıyor manevralarda nasıl bir kolaylık sağlanacak onu bilemem ama normal bir vapurdan en çok 15sn önce yanaşabilir.zaten şimdiki vapurlarımızda gayet hızlı yanaşıyor tabi manevra kabiliyetleri keşke biraz daha iyi olsaymış.
ben halen biraz güçlendirme yapılarak eskilerinin devam ettirilmesinden yanayım istanbulla özleşmiş olanların ama hayırlısı neyse o olsun demekten başkada pek çare yok emin zamanla onlarıda benimserim

kutlay34
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 22:11

Ben 4 ile 8 no'lu vapurlar arasında kaldım... Oyumu 8 numaralı vapurdan yana kullandım(modern olması oyumu bu yönde kullanmamda en büyük etkendi...)

ulaş

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 22:24

Valla herkes 4-8 demiş ben ise 6'nın  ne 8 kadar çok apayrı ne de 4 kadar klasik duruduğunu düşünüyorum.  Bunların bileşimi gibi duruyor ve yan tarafı da açık. Benim oyum 6'ya.

Murat Caner
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 22:30

8'e 7'nin girişlerini, 6'nın bacalarını, 5'in ön alt balkonunu , 4'ün babalarını, 3'ün kapısını, 2'nin ahşap işçiliğini, 1'in köprü tentesini koysunlar oylayayım.

7 olmasın da diğerleri olabilir.

En son Murat Caner tarafından Pts 24 Nis 2006, 22:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cenkince

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 22:31

Belki benim vereceğim alt tarafı 1 adet oy ama, sabahtan beri seçim yapmakta zorlanıyorum, oyum ziyan olmasın diye

Fakat ortaya hiç de fena olmayan çizimler çıkmış.

Öncelikle şunu söyliyeyim Turgut ÖZAL feribotunun alçak ve geniş camlarından enfes bir tepede oturup denizi seyrediyormuşsunuz hissini veren camlarının birebir aynısını bulabileceğimiz 6 ve 5 numaralı çizimler benim ilk favorilerim.

Ama diyorum ya seçim yapmak çok zor. 3. modelin bacası çok hoş. olmuşken böyle olsun diyor insan...

Ama tekrar 6.modele baktığımda aşk gemisinin güvertesini andırıyor.

Alt balkonun kalkması bence alt katın geniş camlarının devreye alınması ile birlikte daha ticari bir alan olması özelliğini kazandırabilir. Nitekim deniz otobüslerinde de öyle değilmidir? Alt kat daha büyük olmasına rağmen daha çabuk dolar hep. Bir de ne zaman oraya otursam mutlak sigara içen biri yanıma denk gelir ve yolculuğu zehir eder... O halde 5. Model diyorum....

Murat Caner
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 22:44

Ağ alanı açılmıyor.

http://www.sirketihayriye.com/?page=Anket

kitlendi mi?

burakbecan
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 23:41

ben oyumu 4 numaralı vapur modeline kullandım.

sayfa 2
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM