Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
ozhanesemen

5 yıl önce - Cum 08 Hzr 2012, 11:47

Tarım topraklarının yerine tarıma elverişli olmayan bu tür yerlere yerleşim aslında olması gereken ve geç kalınan şey.

skucukata
5 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2012, 19:01

Alıntı:
Tarım topraklarının yerine tarıma elverişli olmayan bu tür yerlere yerleşim aslında olması gereken ve geç kalınan şey.

Bursa böyle büyümeye devam ederse o blgelerde tarım yapılacağına gerçekten inanıyormusun ??

Ahmet ÖZDÜR3
5 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2012, 19:09

Alıntı:
Bursa böyle büyümeye devam ederse o blgelerde tarım yapılacağına gerçekten inanıyormusun ??

Hangi tarım?Gürsu TOKİ nin nerede olduğundan bi habersin sanırım.Dağlar,yamaçlar nezamandır tarım arazisi oldu..

skucukata
5 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2012, 00:19

Dağlardan bahsetmiyorum ovadan bahsediyorum.
Benim söylediğim bursanın uzağına yeni yerlerleşim yerleri açılıp oraya gidip gelene kadar harcanacak benzin parası site daha yakın bir bölgede (ovada) kurulsa, kurulduğu yerde yapılacak tarımdan daha fazla olacağıdır. kar zarar hesabı

Ahmet ÖZDÜR3
5 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2012, 15:00

Alıntı:
Dağlardan bahsetmiyorum ovadan bahsediyorum.
Benim söylediğim bursanın uzağına yeni yerlerleşim yerleri açılıp oraya gidip gelene kadar harcanacak benzin parası site daha yakın bir bölgede (ovada) kurulsa, kurulduğu yerde yapılacak tarımdan daha fazla olacağıdır. kar zarar hesabı

Bursadaki eski yerel yöneticilerde sizinle vakti zamanında aynı fikirde düşünerek benzin parası hesabı ile Tarım arazilerindeki yapılaşmalara dolaylı yoldan müsade edip yada göz yumdukları için Bursa ovasının içine edilmiştir.Bu zihniyetle kalan kısımlarında heba olmaması için Gürsu toki vb yatırımları tamamen destekliyorum.Bugün 2. etabı yapılan Gürsu Toki de Şu anda 1931 Konut ve sosyal tesis mevcut.Bu rakam ilerleyen zamanlarda 20.000 Konuta ulaşacak.Sadece Alt yapı ve Ulaşım sorunu çözüldükten sonra yeni bir yerleşim ve yeni bir hayat için engel kalmayacaktır.
Darısı diğer etablara........

skucukata
5 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2012, 20:21

Alıntı:
Bursadaki eski yerel yöneticilerde sizinle vakti zamanında aynı fikirde düşünerek benzin parası hesabı ile Tarım arazilerindeki yapılaşmalara dolaylı yoldan müsade edip yada göz yumdukları için Bursa ovasının içine edilmiştir.Bu zihniyetle kalan kısımlarında heba olmaması için Gürsu toki vb yatırımları tamamen destekliyorum

Gürsu tokileri ben de destekliyorum AMA şehrin göbeğinde daha fazla tarım yapılamayacağı bir gerçek. Sadece benzin hesabı bile yapsak bir yılda tarımdan elde edilecek gelir 3-4 ayda benzine gidecek belki daha kısa bir sürede. Tarımın yavaş yavaş şehir dışına kaydırılması gerekiyor. karacabey-kemalpaşa-orhangazi-iznik-yenişehir ve inegölde bir çok kullanılmayan tarım arazisi bulunabilir.

ozhanesemen

5 yıl önce - Pts 11 Hzr 2012, 15:59

Alıntı:

İnanmadığımdan böyle olması gerek diyorum zaten. Şehirler araziye yaklaştıkça o bölgede tarım bitiyor. Bursa'nın her yerinde böyle olmuştur. Gürsu'nun ovaya büyümesi demek meyve bahçelerinin yok olması anlamına gelir. Bina heryere yapılır. Ama gıda savaşlarının yaşanacağı döneme yaklaşılırken, tarım yapılabilecek verimli arazilerin korunmasını önemsiyorum.

skucukata
5 yıl önce - Sal 12 Hzr 2012, 20:07

Alıntı:
Bina heryere yapılır. Ama gıda savaşlarının yaşanacağı döneme yaklaşılırken, tarım yapılabilecek verimli arazilerin korunmasını önemsiyorum.

tamam o zaman sana yenişehirde bi ev yapalım her gün git gel bursaya tabi söylemek istediğin buysa. Benim dediğim bursa çok uzadı 5-10 seneye uluabata kadar gidecek şehir böyle büyüyeceğine merkezde toplansa daha iyi olur. Tabi bunun için senin de söylediğin gibi meyve ağaçlarının kesilmesi gerekiyor o yüzden şimdiden bunu görüp tarım yapılabileceğimiz başka ilçelere meyve ağaçları dikmeliyiz zamanı geldiğinde bu ağaçlar ortadan kalkarsa hiçbir sıkıntı olmaz o zaman.

ozhanesemen

5 yıl önce - Sal 12 Hzr 2012, 20:50

Şehir merkezini Atatürk Caddesi kabul edersek, Gürsu Toki'nin merkeze mesafesi yaklaşık Hasanağa Toki kadardır. Kaldı ki oraya planlanan yerleşim 20.000 konut civarında olup ortalama 60-70 bin kişi ikamet edecektir. Ulaşım imkanları sağlandığında gayet yaşamaya uygun hale gelecektir. Bundan 20 yıl önce Ataevler için, 10 yıl önce de Özlüce için uzak deniyordu. Ama şimdi orada oturanların pek çoğu nadiren şehir merkezine gitme ihtiyacı hissediyor.

skucukata
5 yıl önce - Sal 12 Hzr 2012, 21:26

Hala anlaşamadık sanırım atatürk caddesi bursanın en merkezi yeri olabilir ama ben herşeyi onun etrafında kuralım demiyorum. Tek söylediğim şey şehri fazla dağıtmayalım. bence hasanağa toki de ŞİMDİLİK uzak !! hergün TEK YOL üzerinden binlerce kişi işine gidip geliyor eğer böyle uzamaya devam ederse bursa bir deli minibüs yaktımı trafik saatlerce kilitlenir çünkü her ne kadar bursa boyuna uzasa da mevcut fiziki yapı buna imkan vermeyecek

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet