Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
ozhanesemen

6 yıl önce - Sal 25 Ekm 2011, 09:41

Uydu fotoğraflarından yapıların bir kısmı görünüyor.

http://www.konumla.com/m2d0

sanersnr
6 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2011, 15:16

burası şehre çook uzak biryer. ama proje çok güzel. sanırım burası kestel sınırlerı içerisinde kalıyor yada tam kestel-gürsu sınırında.

ozhanesemen

6 yıl önce - Pts 31 Ekm 2011, 09:25

Gürsu'nun Kestel sınırına yakın bir yerinde kalıyor.

Şu an şehre uzak gibi görünmekle birlikte 17 bin konut yapıldığında zaten orası da başlı başına bir şehir olacak. Ayrıca Gürsu'nun depreme dayanıksız ve tamamı meyve bahçesinden oluşan ova zeminine yayılmaktansa, altı kaya olan dağ bölgesinde yapılaşmak son derece mantıklı.

ufukgoksu
6 yıl önce - Sal 08 Ksm 2011, 03:35

ARKADAŞLAR PROJEYİ GİTTİM YERİNDE İNCELEDİM.ÖNCELİKLE HENÜZ YOLU YOK.YAKIN ZAMANDADA OLACAK GİBİ GÖRÜNMÜYOR.ÇÜNKÜ EĞİM ÇOK FAZLA.DOLAYISI İLE YOL BAYA Bİ DOLANBAÇLI OLACAK.ŞU AN BÖLGEYE BARAKFAKİDEN VE DIŞKAYA YOLUNDAN ULAŞIM MEVCUT.BARAKFAKİDEN GELEN YOL ŞANTİYE AMAÇLI AÇILMIŞ.GEÇİCİ.EĞİM ÇOK FAZLA.BU YOL ULAŞIM AMAÇLI KULLANILMAZ.ÜSTELİK ÇOK ÇOK UZUN OLUYOR.DOLAYISI İLE DIŞKAYADAN GÜRSUYA İNEN YOL KULLANILACAKTIR.AMA ORDADA EĞİM ÇOK VE PEKÇOK BAYIR DERE VAR.AŞIRI MALİYETLİ BİR YOL OLACAK GİBİ.AMA YİNEDE GÜRSUYA KADAR 12 KM YOL MECBUR GİBİ.GÜRSUDAN SONRADA 16 KM DERSEK.UZAKLIK MERKEZE EN AZ 28 KM OLACAK BENİM HESABIMLA.BU BURSA İÇİN ÇOK FAZLA.ANKARADA YAPRACIK TOKİ EVLERİ BİLE O UZAKLIKTA DEĞİL.Kİ ANKARADA YAPRACIK EVLERİ UZAK DİYE ÇOK UCUZA VERİLMESİNE KARŞIN ALICI ZOR BULUYOR.TOKİ DIŞKAYADAKİ BU EVLERLE İLGİLİ İHALELERİ YOL VE ATYAPI SORUNU OLACAĞI GEREKÇESİYLE BİRKAÇ KEZ İPTAL ETMİŞ.AMA NE HİKMETSE SONUNDA YAPILIYOR.28 KM YOL.BU YOL BURSA ŞARTLARINDA ÇOK UZUN.HA 20 SENE SONRASINI BİLEMEM.AMA MERKEZDE ÇALIŞAN BİRİ İÇİN BİLE AYDA 300 TL BENZİN PARASI DEMEK.YADA OTOBÜS NASI HANGİ SIKLIKTA OLUR BİLEMEM AMA SAATLERCE SÜRECEK BİR YOLCULUK DEMEK.DOĞRUSU MANTIĞIM ALMIYOR BU PROJEYİ.BELKİDE BEN İLERİYİ PEK GÖREMİYORUM.DAR GELİRLİ İÇİN ANLARIM AMA 3+1 LÜX 120 M2 KONUTLARA KİM GİDECEK.ÜSTELİK 90.000 TL.CİVARI PARA.TOKİNİN 6 AYDA BİR MEMUR MAAŞINA ENDEKSLİ ZAMMINIDA KOYUNCA 100.000 TL NİN ÜSTÜ BİR PARA.110.000 TL YE MİLLET MAHALLESİNDE SÜPERLÜX DAİRE SATILIYOR BURSADA.BU PROJE HAYATA GEÇMİŞ.YAPILIYOR.AMA ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLMEDEN ORDA YAŞAM NASI OLUR BİLEMİYORUM.BU PROJEYİ DÜŞÜNENLER HAYATA GEÇİRENLERİN KESİN BİLDİKLERİ BAŞKA BİŞEY VAR.NE BİLİYİM BELKİ ORDA TEPEDE SANAYİ BÖLGESİ OLACAKTIR.YADA ÜNİVERSİTE OLACAKTIR.YADA METRO GELECEKTİR.BUNUN GİBİ BİŞEYLER.AMA BUNLARIN HİÇBİRİ 5 YIL İÇİNDE GÖRÜNMÜYOR.PEKİ OZMA KADAR NE OLACAK.GALİBA EN SON ÇARE FİYAT AYARLAMASI

ayseesen
6 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2011, 20:50
gürsü toki 2.etap

Ben bu pazar günü çekilişe katıldıktan sonra evlerin yerlerine bakmaya gittim.Barakfakih yolundan yapılan şantiye yolundan çıktık ki berbat bir yoldu. Evlere vardığımda da iki dağın ortasına kurulmuş bir köy görünümü vardı. Gürsü ya kısa bir yol yapılmazsa oraya kimsenin taşınacağını sanmıyorum. Kışın 1 m kar oluyormuş köylülerden aldığım bilgiye göre... Şehirden tamamen irtibatın kesilecek..
bence oraya kışları kurtlar , ayılar bile iner....
dikkat dikkat!!!!!!

skucukata
6 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2011, 21:54

Olay tv de izlediğim bi programda gürsu belediye başkanı konuktu ki proje gürsu belediyesi ve tokinin ortak projesi. Programda gürsu belediye başkanı yapılan konutların alt yapısının ve yolunun büyükşehir tarafından yapılacağını söylemişti ben başkanın yalancısıyım

leventmu
6 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 17:49
198 lira taksitle daireye hücum

Alıntı:

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Bursa'da 912 aileyi aylık 198 ila 324 lira arasında değişen taksitlerle daire sahibi yapmak için harekete geçti.

Gürsu ilçesinde yükselen toplu konutlar için başvuruyu son güne bırakanlar izdihama yol açarken, ucuz ev için 10 bin civarında başvuru yapıldığı öğrenildi.

Gürsu'nun Dışkaya köyü yakınlarında, yerleşim planı Avusturyalı mimarlar tarafından hazırlanan 17 bin 400 konutluk projenin ilk etabı start aldı. Ovanın korunması için Gürsu Belediyesi'nin TOKİ ile ortaklaşa başlattığı Cumhuriyet tarihinin en büyük projesinin ilk etabındaki bin 912 konut, hızla yükselmeye başladı.

TOKİ tarafından satış duyurusu yapılan ilk etaptaki 912 daire için 10 bin civarında başvuru alındı. 1 Kasım 2011 tarihinde başlayan müracaat süresinin son gününde, vatandaşlar Stadyum karşısındaki Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde uzun kuyruklar oluşturdu.

544 adet olan DY tipi 64,71 metrekarelik 180 ay vadeli 2+1 konutların fiyatları 39 bin 689 TL ile 52 bin 459 TL arasında değişiyor. Bu dairelerin taksitleri 198 liradan başlıyor. 480 adet olan D1 tipi 84,87 metrekare 2+1 konutların fiyatı ise 52 bin 925 TL ile 66 bin 434 TL olarak belirlendi. Bu dairelerin taksitleri de 258 liradan başlıyor. Başvuru yapacak kişinin 25 yaşını doldurması istenirken, aylık hane halkı gelirinin en fazla net 2 bin 600 TL olması şartı aranıyor. TOKİ, ilk etaptaki 912 daireden bir kısmını ise kura dışı olarak şehit ve gazi aileleriyle özürlülere ayırdı.

Kent merkezine 23 kilometre uzaklıktaki Gürsu TOKİ Konutlarına, Bursaray'ın Kestel etabının tamamlanmasıyla şehir merkezinden yarım saatte ulaşılması planlanıyor. Dağ eteğinde temiz havası ve sağlam zeminiyle talep toplayan Gürsu Konutları, burada inşa edilecek 17 bin konutluk uydu kentin tamamlanmasıyla yeni bir yaşam merkezi olacak. (İHA)

Kaynak: http://emlak.sabah.com.tr/guncel/198_lira_taksitl ...hucum.html

mügüş
6 yıl önce - Cmt 07 Nis 2012, 18:03
son durum

projeyle ilgili son durum nedir?? elinde görsel olan varsa paylaşabilri mi? konut tipi ve vaziyet planı özellikle?

Berktuğ
site denetçisi

6 yıl önce - Cum 08 Hzr 2012, 00:06

EN BÜYÜK UYDU KENT SUYA KAVUŞUYOR
Alıntı:
- BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, TOKİ’NİN ‘EN BÜYÜK UYDU KENT PROJESİ’ OLAN GÜRSU TOKİ EVLERİ’NİN İÇMESUYU İHTİYACINI KARŞILAYACAK.
- BUSKİ’NİN GÜRSU TOKİ EVLERİ İÇİN OLUŞTURACAĞI İÇMESUYU İSALE HATTI, 20 KİLOMETRELİK GÜZERGAHTAN OLUŞACAK.
- BÖLGENİN İÇMESUYU, DOBURCA İÇMESUYU ARITMA TESİSİ’NDEN KARŞILACAK.

Gürsu’nun Dışkaya Köyü yakınlarında, Gürsu Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından başlatılan 17 bin 400 konutun içme suyu ihtiyacı, Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Doburca İçmesuyu Arıtma Tesisi’nden karşılanacak.

Türkiye’nin ‘en büyük uydu kent projesi’ olan Gürsu TOKİ evlerinin içmesuyunu karşılamaya hazırlanan BUSKİ, aynı güzergahta yer alan Barakfakih Beldesi, Karahıdır ve Narlıdere köylerinin içme ve kullanma suyunu da eşgüdümlü olarak temin edecek.

BUSKİ’nin sergilediği çalışmalarla, Bursa’nın en önde gelen hizmet kurumlarının başında geldiğini belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Büyükşehir Belediyesi Yasası’yla sınırları çizilen, görev sorumlulukları kapsamında yer alan yerleşim alanlarına hizmet verdiklerini vurguladı. Cazibeli olarak çalışacak içmesuyu isale hattında kullanılacak 600 milimetre çapındaki çelik boru güzergahının 20 kilometreden oluşacağını ifade eden Çetinavcı, “İsale hattı Otosansit’ten başlayıp Barakfakih’de bitiyor. Bu hattın inşaatı tamamlanmış olup, Barakfakih ile Karahıdır ve Narlıdere köylerinin içme ve kullanma suyu da aynı proje kapsamında temin edilecek” diye konuştu.

BUSKİ’nin yatırımlarıyla kaliteli ve ekonomik su temini sağladığını ifade eden Çetinavcı, içilebilir ve kullanılabilir su kültürü oluşturmaya yönelik çalışmalarının, bundan sonraki süreçte de artan tempoyla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/en-buyuk-uydu-kent-suya-k ...ber/10479/

Çok kıyıda olmalarına karşın. Doğanbey'den daha güzel durdukları kesin. Hayırlı olsun.

ufuk torun
6 yıl önce - Cum 08 Hzr 2012, 10:05

böyle bir yere niye konut yapılır ve kim niye gider oturur anlamam dinginlik ve doğası olarak güzel bir yere benziyor ama emekliler haricinde kullanımı zor bir yer

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet