Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
leventmu
7 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 16:25
İnşaat başladı..

...Gürsu Dışkaya köyü sınırlarında bulunan Kozluca Mevkiindeki 2. Etap Toplu Konut alanında başlangıç olarak 1936 Adet Konut, Cami, Sağlık Ocağı, Sosyal Tesis, Ticaret Merkezi, 40 Derslikli Lise, 2 Adet 32 Derslikli İlköğretim Okulu ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işini TOKİ' den İhale ile alan Öz-Kar İnş. Tic. San. A.Ş. tarafından binaların yapımına başlanmıştır.

Sadece Gürsu’nun değil Bursa’ nın da ihtiyacına cevap verecek büyüklükte olan proje, yaklaşık 4000 dönümlük alanda hayata geçirilecek.

Gürsu’ nun kuzeyinde Harmanlar Mevkii’ nde yer alan 1. Etap Toplu Konut Alanı, Dışkaya Köyü’ nden Belediye Sosyal Tesisi’ ne gidilen yol üzerinde, 124 hektarlık alanda oluşturulacaktır.

2. Etap Toplu Konut Alanı, Gürsu’ nun kuzeydoğusunda, Kozluca Mevkii’ nde yer almakta olup, 169 hektardan oluşmaktadır.

1. Etap’ın denizden yüksekliği 850 metre, 2. Etap’ ın ise denizden yüksekliği 450 metre civarındadır.

Toplu Konut alanı olarak düşünülen 1. ve 2. Etap’ ın çevresinde bulunan çeşitli merkezlere mesafeleri ise şöyledir :

Toplu Konut 1.Etap - Çevre Yolu arası : 2.6 km
Toplu Konut 1.Etap - Gürsu arası : 7.3 km
Toplu Konut 1.Etap - Bursa arası : 17 km
Toplu Konut 1.Etap - Gemlik arası :18 km
Toplu Konut 1.Etap - Mudanya iskelesi arası : 32 km
Toplu Konut 2. Etap - Çevre Yolu arası : 0.8 km
Toplu Konut 2.Etap - Gürsu arası : 8 km
Toplu Konut 2.Etap - Bursa arası : 19 km
Toplu Konut 2.Etap - Gemlik arası : 20.5 km
Toplu Konut 2.Etap - Mudanya İskelesi arası : 35.2 km

Kaynak: http://www.gursu.bel.tr/haber.asp?haber_id=32424& ...kategori=8

leventmu
7 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 17:08

Alıntı:
Eğer otobanı izleyecek güzargahta yeni yerleşim yerleri açılırsa bikaç parça kalan ova da biter
Bursa dan İstanbula gidenler farketmiştir; Kavacık -FSM köprüsü istikametindeki 2. çevre yolunda yapılmış binaları bilirler, eğer aynısı da Bursa ya olursa sanırım Bursa 3. büyük il olur.

Otoban eksenli bir yapılaşma Bursa'nın artık eski Bursa olmayacağının habercisi sanki. Bursanın kuzey istikametinde genişlemesi kaçınılmaz gibi.

skucukata
7 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 17:49

bence çok iyi bir iş çıkarılmış bursa için gerçekten gerekli özellikle böyle bir projenin kentin doğusunda olması çook iyi ancak projenin yerini bilen tam olarak bilen varsa söylesin gerçekten merak ettim siteden yazanlardan anladığım kadarıyla (eminim diyebilirim) çevre yolunun bile kuzeyince ovaya dokunulmayarak dağlara yapılacak

senol 16 61
7 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 18:02

Bursa'nın kuzeydeki tepelere doğru genişlemesi şart.Hasanağa,Görükle gibi semtlerden çok daha yakın Bursa kent merkezine aslında buralar,daha önce de düşünülebilirdi sanki.Gelecekte Kazıklı'da hızlı tren istasyonu kurulacak olması da bu kuzey tepelerindeki konutlara talebi arttıracak ve yeni konut projelerinin gündeme gelmesini sağlayacak bir unsur.

Mert Doğan
7 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 18:02

Alıntı:
Otoban eksenli bir yapılaşma Bursa'nın artık eski Bursa olmayacağının habercisi sanki. Bursanın kuzey istikametinde genişlemesi kaçınılmaz gibi.

Kentin doğusuna yeni nüfus alanları açılmasına kesinlikle karşıyım ama Bursa'nın bir gerçeği var ki bir yeri koruma alanı ilan etsek bile koruyamıyoruz. Milli Park bile zor zahmet ayakta duruyor ve adına yakışmayan bir hale doğru gidiyorken kentin içini artan nüfusa karşı korumak için kimse yeterli gayreti göstermeyecek bu belli. Özellikle de bakanın bile (bence biraz gereksiz ve mantıksızca) 10 yıla kadar 3. büyük il Bursa olacak nidaları meydanlarda yankılanırken koruma falan olmaz. O yüzden hiç olmazsa insanlar kafalarına göre ev kurmadan biraz daha planlı görünen binalarla yağmalansın.

Öyle bir bir noktadayım ki kötünün içinden iyisini seçmek zorunda kalıyorum ve madem ki bir şeyleri kaybedip ovayı betona açacağız, madem ki bu iş kaçınılmaz hale geliyor ve kendi haline kalırsa yada koruyacağız diye bir şey yapılmadığından millet kendi yolunu çiziyor Bursa'da, hiç olmazsa gazze şeridi gibi görünmeyen bir betonlaşma olsun Bursa'da moduna girdim artık

senol 16 61
7 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 18:05

Mert Bey,konut alanlarının denizden yükseklikleri 850 m ve 450 m.Ovadaki yapılaşmaya ben de karşıyım.Ama bu projeler tepelere yerleşimi öngördüğü için aklı başında projeler olduğu izlenimini uyandırıyor.

Sdt Altıntaş

7 yıl önce - Cum 07 Oca 2011, 23:38

Projenin resmini bende şimdi gçrdüm.Gayet güzel bir proje ama yer konusunda bende tam çıkartamadım

(+)

umutberk
7 yıl önce - Cum 07 Oca 2011, 23:44

Alıntı:
Gayet güzel bir proje ama yer konusunda bende tam çıkartamadım

Projeyi ben de çok beğendim. Toki ilk defa standardın dışına çıkmış
Projenin yeri ise Çevre yolunda Ankara'ya giderken İğdir tünelinin solunda kalan bölge.

unalerol
7 yıl önce - Cmt 08 Oca 2011, 00:41
bursanın doğusu

Karar vericilerin Bursa kentine yapacakları en büyük fayda şehrin Doğuya doğru büyümesini sağlamaktır. Yeni kurulacak Teknik Üniversite tercihi ne kadar doğruysa, Stadyum Projesinin Acemlerde geçmişte en fazla trafik yoğunluğu olan bölgeye kurulacak olması da o kadar yanlıştır. Halbuki Küçük doğu çevre yolundan ve Doğu çevre yolu bölgeleri ile irtibat sağlayarak yapılacak bir stadyum hem bölgenin kalkınması için hemde yoğunluğun bu tarafa kaydırılası için daha doğru olacaktı. Tabi ki Toplu Konut projelerinin de bu yolların güzergahlarına yapılması Yani kestel ve gürsudan daha ileriye yapılmasının düşünülmesi gerekir.

Ahmet ÖZDÜR3
7 yıl önce - Pzr 09 Oca 2011, 21:46
İnş.başladı.

Gürsu da Öz-Kar inş. tarafından İlk temel Kazıları açılmaya başladı.Şantiye Mobilizasyon çalışmalarıda devam ediyor.Hayırlısı Olsun

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet