Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
yusuf ülkü
10 yıl önce - Cmt 29 Arl 2007, 03:03

Eğer otobanı izleyecek güzargahta yeni yerleşim yerleri açılırsa bikaç parça kalan ova da biter
Bursa dan İstanbula gidenler farketmiştir; Kavacık -FSM köprüsü istikametindeki 2. çevre yolunda yapılmış binaları bilirler, eğer aynısı da Bursa ya olursa sanırım Bursa 3. büyük il olur.

ersindonmez

10 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 07:06
Gürsu Toplu konut projesi

Bu konu hakkında biraz araştırma yaptım Gürsu Belediyesinin internet sitesinde bulduğum bilgileri burda sizlerle payşamak isterim.
Öncelikle sitede belirtildiğine göre proje 2 etap halinde olacak ve gerçekten çok büyük gözüküyor.

1.etap harita etüt çalışması

(+)

Burasıda konutların yükseleceği alan olarak gösterilmiş:

Bu resimde de 2.etap olarak planlanan arazinin harita planı mevcut:

Aşağıda görünen yer ise 2.etap ın yapılacağı arazi:

Gürsu Belediyesi projesini hazırlamış gerçekten çok büyük bi proje yapması çok zor.
Ama eğer Gürsu Belediye Başkanı bu projede ısrarcı olup gerçekleştirebilirse ben oradan bir ev almak isterim açıkcası.
Hayatımda unutmayacağım tek şey hayal kurmak olacak ölene kadar kuracam ama bunların kim bilir kaç tanesi gerçekleşecek.Neyse karamsarlığa gerek yok çünkü bu hayatta ancak yapabileceğin kadar hayal kurulacağına inanıyorum ve Başkanın bu projesini destekliyorum.
Ben şu an 21 yaşındayım;inşallah çocuklarımla beraber bu dairelerden birinde oturma fırsatını elde edebilirim.Aşağıya son olarak eklediğim bi görüntü daha var:

kaynak: www.gursu.bel.tr

omersar
9 yıl önce - Sal 01 Nis 2008, 18:02

Projenin son durumu bilgisi olan var mı?

Volkan_Bursa
9 yıl önce - Cmt 05 Nis 2008, 12:38

bu proje 2003 yılının gürsu belediyesinin bir projesiydi.yapılmadı ve daha sonra kestel belediyesine devredildi yapımına başlandı(kestel plaza yakınları)bitirilmek üzere

skyusuf
7 yıl önce - Pts 05 Nis 2010, 17:50

Arkadaşlar hemen hemen bütün yorumları okudum.Gördüğüm odurki,Çogu arkadaş kendi evi barkı olan tuzu kuru kişiler gibi geliyor bana.Benim gibi yıllarca kira ödeyip yeter artık diyen bir kişi olmadıkları kesin.Herkes yok hazine arazısi yok çevre yok deprem bölgesi ,,bunları çoğaltmak mümkün.Çok fazla gündeme getirmezdi.Bırakında bunları yüklenici ve uygulayıcı firmalar yada kişiler düşünsün.tabiiki herkes yeşili sever doğayı korur.ama başımı sokacak bir yerin yoksa o yeşilliğin altında uyuyabilirmisiniz.Her ay kirayı ödemek için bin bir hesap yapmayan biri için bu tarz yorum yorum yazmak kolaydır.Bu yüzden Bu tarz yorum yazan arkadaşları biraz düşünmeye davet ediyorum.Kaldıki ev sahipleri bu tokiler sayesinde azıcık da olsa silkelendiler.yoksa bursada kiralar aldı başını gidiyordu.yıldırım gibi bir ilçede 600 tl ye hala ev kiraya verenler var.Bir kiracı olarak hepsini kınıyorum.Ve bu tarz projeleri her zaman destekliyor,yetkilileri de kutluyorum.

mustafaguler
7 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 02:57

Galiba proje geçici ya da tamamen rafa kaldırıldı. Çünkü hiçbir gelişme yok.

skucukata
7 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 14:08

böyle bi proje var hatta seçim vaatlerinde de geçmişti sanırım kesinlikle yapılmalı eğer bi an önce bursanın doğunu gözden geçirilmezse yani bursa uluabat kenarında olacak şehir gittikçe batıya kayıyor

tolga aydın
7 yıl önce - Sal 15 Hzr 2010, 14:56

Tokinin Gürsuya 1936 Konutluk projesi var. Hatta yanılmıyorsam geçen haftalarda ihaleye çıkılmış olması lazımdı.

skucukata
7 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2010, 11:03

gürsu belediyesi internet sitesinden baktım 2010 şubat ayındaki haberde ihaleye çıkılacağını söyleniyor onun dışında birşey yok inşaatlerın yapınacağı yere baktım sanırım birinci etabın yapılacahı yer dışkaya köyü sınırları içindeymiş dışkaya köyüde cevre yolunun bile dışında yapılacak konutlarda çevreyolunun dışında olacak sanırım

cuneyt45

7 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 12:41
Gürsu Toplu konut projesi

Konu ile ilgili olarak TOKİ nin sitesinde '' yoksul konutu '' olarak tanımlanmış 1936 adet konutun yapımı için ihalenin henüz değerlendirme aşamasında olduğu açıklanmış.

http://www.toki.gov.tr/programlar/uygulamatakip/r ...ndirme.asp

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet