Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Batur

14 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 15:21
Bursa - Gürsu - TOKİ Konutları


Gürsu belediyesi güzel bir konut projesi hazırlamış. İnşallah kısa sürede gerçekleşir.

Alıntı:
Katırlı sırtlarında 17 bin 500 konut yapmak için bir yıldır çalışan Gürsu Belediyesi sona yaklaştı. Hedef temeli Ağustos'ta atmak.
70 BİN NÜFUS...

Hollandalı Coman firmasının yakından ilgilendiği dev konut projesi tamamlandığında okulları, sağlık tesisleri ve alışveriş merkezleriyle 70 bin nüfuslu bir şehir doğacak. Üstelik tarım arazileri de zarar görmeyecek.

DIŞ DESTEKLİ...

Kentin, Katırlı Dağı sırtlarındaki 4 bin dönümlük Hazine arazisi üzerine kurulacağını söyleyen Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, projeye çok olumlu bakan Hollandalı firmanın yıllık yüzde 5 faizle kredi kullandırmaya talip olduğunu belirtti.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/style2/bursa/Alıntı:


Kaynak: http://www.gursu.bel.tr/genel.php?amac=2&tur=10


SABRİ BİLGİN
14 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 15:33

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum Batur.Gürsu ve özellikle dağ etekleri için çok yerinde bir proje.Senin aktarmadığın ayrıntılarına baktığımızda, bu projeyle beraber ovanın yağmalanmasının önüne geçileceğini ,ovanın korunacağını görüyoruz.Yalnız yukarıdaki fotoda yer alan bloklar bu projeye ait değil,çünkü bu bloklar 5 katlı inşa edilecekmiş.Dağ etekleri için kat yoğunluğu uygun görülüyor.Proje tanıtılmadığı halde şu ana kadar 5 bini Ahıska'lı Türkler olmak üzere 10 bin kişi başvurmuş.Umarım denildiği gibi Ağustos'ta başlanır ve bir an önce sonuçlanır.Ebru K.Türk
14 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 16:15

Kestel'de de büyük toplu konut projeleri duyurulmuştu. Şimdi de Gürsu'da 17500 konut. Belki Bursa geneli için rakamlar küçük görünebilir fakat Kestel ve Gürsu gibi göreceli olarak küçük merkezlerimizin kendisi kadar büyük projeler bunlar.

Görünen o ki Bursa'nın en doğusundaki Gürsu ve Kestel de orta halli bir Anadolu kenti görünümünden kurtulup modern şehirlere dönüşüyor. Yani Bursa'nın batısı sorunsuz, en doğusu da sorunsuzlaşıyor. Geriye sadece Yıldırım ve Tarihi Merkez kalacak. Sur içi bölgesinde toplu konut yapılmaz ama Yıldırım'da gözü karartıp gerçekten dev projeler çıkartmazlar ise yıllar geçtikçe sorunları iyice büyür.

Yıldırım'ın özellikle'de Ankara'yı örnek alıp ana güzergahların etrafında büyük dönüşüm peojeleri uygulamayı düşünmesi çok iyi olacak. (ki şimdilik pek o niyette değil)  Çünkü şehrin çok iç kesimlerininin değişim geçiriyor olması çok fazla farkedilecek bir durum değil. Aklı başında ve biraz da politik kariyerini düşünen yöneticiler özellikle ana güzergahlarda değişim sağlarlar ise hem Bursa hem de kendileri için çok daha faydalı olur bence.


Yasemin Doğuş
14 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 22:10

bu prje çokgüzel hemde çok büyük ama aklıma bişi takldı.

Alıntı:
projeye çok olumlu bakan Hollandalı firmanın yıllık yüzde 5 faizle kredi kullandırmaya talip olduğunu belirtti.


bankaların %1 faizle 20senelik civarındaki kredilerinde bile faizleri çok yüksek denirken %5 rakamını ödemek zorolmazmı? bu konutları toki yapmıyo galiba.Acaba alıncak krediyi gürsu belediyesimi kullanıp kendi yapcak yoksa satın alan insanlaramı uygulancak bu oranlar? zaten gürsu belediyesi kendi yaparsada nasıl yapar onuda anlamadım. bursa büyükşehir yada osmangazi bile bunu yapamazken gürsu toki olmadan nasıl kalkar bunun altından


Osman Yavuz
14 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 22:53

Soylenen yuzde 5 rakami yillik rakam olabilir. Turkiye'deki ev ve araba kredilerinde soylenen rakamlar aylik oluyor bildigim kadari ile.yasar_gul

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 03:24

Katırlı dediğiniz yer yani Esenköy.Ama orası YALOVA ili Çınarcık ilçesine bağlıdır.İkinci olarak bu proje katırlı eteklerine sığmaz.(70.000 nüfus baz alınmıştır)Bu demek oluyor ki daha yukarılara çıkmaları gerekecek.Yani karlık ormanından aşağı doğru.Bu  da imkansız.Oraları doğa harikası yerlerdir ve aynı zamanda her dozer kepçesi vurulduğunda tarihten kalıntılar çıkacaktır.
Bir geçit noktası olarak bilinir tarihte ve Osmanlı İmparatorluğunun ikinci büyük darphanesi olarak bilinen ENGERE ye Teşvikiye ve Katırlı(Esenköy)'dan ulaşım sağlanmıştır.


Batur

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 11:49

Alıntı:
Katırlı dediğiniz yer yani Esenköy.Ama orası YALOVA ili Çınarcık ilçesine bağlıdır.


Bahsettiğin yerle konutların yapılacağı yerin alakası yok. Zaten başlığa dikkat edersen Bursa’nın doğusunda denilmiş, Yalova ise Bursa’nın kuzeyindedir.


recai

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 12:43

Yapılabilirse çok güzel bir şey çıkar ortaya konut sorununa da bir nebzede olsa çözüm olur diye düşünüyorum . Bu proje için çalışan herkese kolay gelsin.

vestaerhan
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 13:50

Alıntı:
bankaların %1 faizle 20senelik civarındaki kredilerinde bile faizleri çok yüksek denirken %5 rakamını ödemek zorolmazmı?


Bu rakam, yıllık faiz oranı. Bireysel amaçlı değil kurumsal amaçlı. Yani krediyi ev alacaklar değil, inşaatı yapan firma kullanacak.


korkmazay

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 14:03

böyle projeler gecekondulaşmanın  önüne geçebilmek için büyük bir fırsat,
ama fiyatlar gecekondu yapmaya yatkın olan halkın seviyesinde olması lazım.sayfa 1
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet