Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
asan70
13 yıl önce - Sal 21 Tem 2009, 19:03

Alıntı:
Mercedes'te mühendislik yapan bir arkadaşımdan bazılarınızı heyecanlandırabilecek birşey öğrendim. mercedes yakın zamanda istanbul belediyesinin isteği üzerine içinde wireless internet bağlantısı ve metrolardaki gibi ekranlar olan, son derece konforlu, ayakta yolcu taşımaya müsait olmayan bir otobüs prototipi gönderdi...
ibb uzun yollarda hizmet vermek için tasarlanmış gibi görünen bu tip bir otobüsü neden incelemek istedi bilemiyorum, fakat metrobüsle ilgili olabileceğini düşündüm. öte yandan metrobüsler sanırım normal otobüslerden yapı olarak farklılar ve arkadaşım böyle bir farklılıktan söz etmedi. belki de ekspres hatlarda hizmet vermek üzere düşünülüyorlardır...

eğer bu konuda bir gelişme olursa yakında medyaya yansır zaten, ama ben ilk aldığım duyumları paylaşayım dedim...

Nerdeyse 3 yıl olmuş sözü geçen araç için bir gelişme olmamış.Bu zaman içinde Yeni otobüsler alınmış fakat ayakta yolcu almayan özellikte bir araca rastlanılmadı.
Sadece
İST » A1.277. İETT'ye Emniyet Kemerli, Hibrid (Melez/Karma) Sistemli VIP Otobüsler Geliyor...
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=51024
başlığında yer alan araçlarla ilgili ihalede iptal edilmiş..
Ülke ve dünya ekonomisi düşünülürse bu aracın (ihtimal olsa) bile alınması zor..

hasancicek37

13 yıl önce - Sal 21 Tem 2009, 19:10

Akın Abi 3 sene önce bir yorum yapmış..Belediyenin 'Biz artık otobüs alımını yapmayıp çekileceğiz' söz sarfetmesine..Akın Abi üstadsın elbette ki en iyisini bilirsin ama bence artık İETT şehiriçi otobüs işletmesini özelleştirmeli..Nasıl mı? KEsinlikle şimdi ki ÖHO'lar gibi değil..Bunun işletmesini yapan Avrupa'da belli başlı şirketler var..Tek bir şirkete devredilecek araçlar..Bakımı dahil,işletmeciliği sadece o şirkete ait olacak..Ama işinde profesyonel bir şirket olmalı..Nasıl ki bir stadyum işletmecisi var..İnsanlar da bir aksaklık gördü mü bu şirketin kapısını çalmalı..Belli şartları taşıyamazsa ihaleye girmemeli en başta..Şoförlerinin belli bir eğitimden geçmesi gerekir..Belli bir standada sahip araçlarla işletmecilik yapılmalı..Aslında bu dediklerimi İETT de yapabilir ama imkansız..

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM