Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
yılmazz

14 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 21:46

aslında hız istemiyor demek yanlış olur ama tek söyleyebileceğim eskisinin aynısını istiyorlar daha az bir masrafla eskilerde yenilenerek yapılacak olanlardan belkide daha iyileri ortaya çıkartılabilir vapur seferlerini aksatan şeyler ise hız değil daha çok boğazdaki gemi trafiği,hava ve deniz şartlarıdır. zaten normal şartlarda sefer saatleri seyir sürelerine göre hesaplanıyor geri kalan aksamalar yolcu tahliyesinde yaşanıyor eminönüne sabah kadıköy'den gelen bir vapur yaklaşık 2000-2500kişi taşıyor bu kadar yolcunun eminönünde boşalması 7dakika sürüyor bu durumda vapurun yolcu alması için 1 dakika ya kalıyor ya kalmıyor sonra kalkmadan koşanları bekleme süresi falan var zaten zamanında kalkmayan vapurlara ve iskelde kalkış düdüğünü çalan kişilere ceza kesiliyor.yani asıl sorun yolcu tahliyesi bu sorun halolursa herşey yoluna girer.eğer illa hızlı,daha konforlu ve güvenli gideceğim diyen varsa deniz otobüslerinin uzun aralıklı tarifelerine göre kendilerini ayarlasınlar yada her türlü vapur aksaklığına kendilerini ayarlasınlar.

burakbecan
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 00:12

kutlu abicim haklısın orda 'ithal'kelimesini yanlış anlamda kullanmışım.gerçekten doğru.emin kul konusuna gelince yani hem modern duruyor hemde bildiğimiz şehir hatları vapur görünümü taşıyorya o açıdan demek istedim.çünki benim korkum ido bizim başımıza yeni dizayn olarak böyle kapalı kutu deniz otobüsü tarzı bi model sunmasın.anlatmak istediğim bu.

hakan gerçek
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 00:53

Alıntı:
en iyi model emin kul ve fahri korutürk vapurları modeli.hem görünüş olarak yeni ve çok güzeller hemde aynı zamanda bildiğimiz şehir hatları vapur tipini taşıyorlar.

Burağa  aynen katılıyorum.Bu tarz gemiler istanbulun sembolleri oldular.Boğazda  bizim gözlerimiz alıştı neolur değişmesinler

En son hakan gerçek tarafından Pts 24 Nis 2006, 00:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Caner
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 00:55

Su jeti motoru olsun, güvenli, olabildiğince geniş, hızlı gittiği için yelden etkilenmeyen birkaç açık sepeti olsun (martılar yetişirse simit atarız.), bence baştan kara olsun, kapıları geniş olsun çabuk inelim.

Bu arada bu gemiler dünya üzerinde kullanılan gemiler. Biz dedik diye yenisini üretmeyecekler. Biraz şundan biraz bundan olmadığı için işe yaramayacak. Ama iyi buluş beğendim. Başkan olunca ben de yapacağım.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 01:00

Doğru... Martılar gerçeğini de unutmamamız lâzım... İstanbul silûetine yüzyıllardan beri yaptıkları katkılardan dolayı, onlara her zaman borçluyuz. Bu borcumuzu da, onlara atacağımız çıtır çıtır Tahtakale ya da Kazan simitleriyle ödeyebiliriz... İDO bu konuyu unutmaz inşallah...

Akın KURTOĞLU

Çağatay1
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 01:12

Alıntı:
bir kaç yerde konusu oldu ve konuşuldu insanlar şimdiki gemilerden oldukça menun zaten istanbulda yaşayan nufusun bence %85ide hız istemiyo

Vapur yolcuları istemiyor olabilir hız ama deniz ulaşımı yolcuları ve deniz ulaşımı potansiyel yolcuları için çok önemli hız. Kadıköy- Beşiktaş arasını 15 dakikaya çekmek gerek, iniş binişleri hızlnadırmak gerek ve motor mantığıyla çalışması gerek vapuların, olabildiğince sık sefer yani. Beşiktaş motorları dakikada bir kalkıyorken, gecenin 11inde 5 dakikada doluyorken, sarı minübüsler çoğu zaman 30 snde bir kalkış yapıyorken bunlarla mücadele etmek zor tabii ki. Görünüm eski motor ve hız yeni olsun bir de yanaşma olayı güvenli ve hızlı olmalı, inşallah yarın detaylı resim ve teknik bilgileri verirler.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 01:36

Bugün için geçerli olan (normal şartlar altında) ortalama hat süreleri:

• Eminönü-Kadıköy: 18 dakika
  • Eminönü-Üsküdar: 14 dakika
  • Beşiktaş-Kadıköy:  23 dakika
  • Beşiktaş-Üsküdar:   8 dakika
  • Karaköy-Kadıköy:   18 dakika
  • Kabataş-Üsküdar:    9 dakika
  • Sirkeci-Kınalıada:   35 dakika
  • Kabataş-Heybeli-Büyükada-Yalova: 130 dakika
  • Adalararası: 15'er dakika
Akın KURTOĞLU

ulaş

14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 11:53

Oylama başlamış bulunmaktadır.
 http://www.sirketihayriye.com/?page=anket# adresinden 8 modeli görebilir ve beğendiğiniz modele oy verebilirsiniz.

Tasarımlar her zevk ve görüşe hitap ediyor; bu gidişle 3-4 model kıyasıya çekişecek gibi gözüküyor.

mekselina
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 13:01

şu an birinci olan model [ 2. model ] göze hiç güzel görünmüyor (bence)
lütfen bişeyler yapın  

ben oyumu 4'e verdim ama 8 de çok konforlu ve lüks görünüyor  

Mert Keski
14 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 13:17

Benim oyum 8'e gitti.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM