Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
remzi
13 yıl önce - Prş 20 Nis 2006, 18:05
Adana Seyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi

(+)

Alıntı:
Başkan Prof. Dr. Öztürk’den Dünya Tiyatrolar Günü’nde Seyhan Kültür Merkezi sürprizi
Seyhan Belediyesi Hizmet binasının hemen yanına inşa edilecek olan merkezde ses geçirmez perdeyle ayrılmış 300 ve 700 kişilik iki ayrı tiyatro ve konferans salonu, sergi salonları ile nikâh dairesini bünyesinde barındıran kültür merkezi temeli atıldıktan sonra bir yıl içinde tamamlanıp hizmete sunulacak. Ses geçirmez perde açıldığında iki salonun birleşiminden oluşan ve bin kişi kapasiteli tek bir salon kullanıma hazır hale gelecek.

Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk, bugüne kadar ihmal edilmiş olan kültür hizmetleri konusunda da diğer temel belediyecilik faaliyetleri kadar önem verdiklerini belirterek, “Yola çıkarken ‘Seyhan bir kültür ve sanat merkezi olacaktır' hedefini önümüze koyduk. Bu hedefe ilerlerken de siz değerli sanatçılarımızın sanatlarını en uygun ortamlarda sergileyebilmeleri için bu merkezimizi inşa edeceğiz” diye konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, ilçeyi tarihinde ilk kez bir kültür merkezine kavuşturacak. Dış cephesi ve içerisinde uygulanacak olan modern mimari tarzıyla belediye hizmet binasının hemen yanına yapılacak olan merkez tamamlandığında çok amaçlı ünitelerinde aynı anda binlerce kişinin kültürel faaliyetlerine ev sahipliği yapacak

Kaynak: www.seyhan.bel.tr
Sanırım belediyenin yanındaki otoparka yapılacaktır

Aksemseddin

13 yıl önce - Cum 21 Nis 2006, 21:28

Seyhan Kültür Merkezi Projesi hakkında aylar önce Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinde bir haber okumuştum.Adanalı milletvekillerinden birisi öncülük etmiş sanırım.İlk başta Adnan menderes Bulvarı üzerindeki çamlıkların orada boş bir araziye yapılacak diye hatırlıyorum.Bilmiyorum,yanlış mı anımsadım?

serkanen

13 yıl önce - Cum 21 Nis 2006, 21:55

o dedigin proje cukurova kültür merkezi olacak (tabii yapılırsa) büyüksehir belediyesi yapacak orasını

Aksemseddin

13 yıl önce - Cmt 22 Nis 2006, 12:05

Evet,dediğin gibiymiş serkan.Çukurova Kültür merkezi projesi adı altında en az Seyhan Kültür Merkezi kadar büyük bir projeye imza atıyorlar.Adana'nın sanata önem verip böyle güzel işlere girişmesi sevindirici.Çünkü sanat olan bir yerde düşünceler güzelleşir ve farklı şeyler ortaya çıkarılabilir.Yetenekler farkedelip iyice geliştirilebilir.Sanat bir milletin gelişmesinde en önemli unsurlardan biridir.Sanatsız bir millet, gelişmekten yoksun basmakalıp-ezberci fikirlerle boğuşup duran,yeni işler yapamayan bir millettir.

mahmut01

13 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 15:59

Çok güzel gerçekten. Adana bunun çok daha iyisine layık. iNşallah bu projeler en kısa zamanda tamamlanır. Artık Adana'nın yeni bir siluete, yeni bir vizyona ihtiyacı var. Kültür Sanat adana için herzaman itici kuvvetlerden biri olmuştur. Umarım Adana'nın yönetimine Adana'nın güzelliklerini daha iyi ortaya koyabilecek insanlar gelir.  

sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA