Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Seyfo
16 yıl önce - Prş 20 Nis 2006, 09:48
Trabzon Stadı - Şenol Güneş Spor Kompleksi


Trabzon'a yeni stat
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, yeni stat konusunda Trabzonspor kulübü ile çalışmalarını sürdürdüklerini, Avni Aker'in Trabzonspor'a devredilip, başka bir yere stat yapılacağını söyledi.

Mehmet Atalay, Galatasaray'ın yeni stat projesiyle ilgili olarak, Ali Sami Yen ile bir arazinin takas edilerek, Galatasaray'ın bir stada kavuşması olduğunu belirterek, "Biz buna destek verdik. Sayın Başbakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken de Galatarasay'a bunu teklif etmişti. Ali Sami Yen'in olduğu yere, altında iş merkezi olan bir stat yapılacağı düşünülüyordu. Ama orası, ne trafiği kaldırabilir, ne de o yükü kaldırabilir, taşıyamazdı. Bunun gerçekleşemeyeceği görüldü. Yıllar sonra bizim dediğimiz gerçekleşecek. İlk olarak takası düşünmüştük. GSGM olarak, ASY arazisini verip, yerine Seyrantepe arazisini almayı ve burayı Galatasaray'a kullandırmayı teklif ettik. Daha sonra satış olayı gündeme geldi. Daha sonra yeniden takasa dönüldü. Şimdi, Toplu Konut İdaresi devrede. Onun dışındaki kurumlarda destek olacaklar. Protokol imzalanması aşamasına gelindi. Ve artık Galatasaray, Seyrantepe'deki Stadı'na kavuşacak" dedi.


Avni Aker Stadı'nın durumuyla ilgili bir soru üzerine de, Atalay, "Avni Aker, Trabzon'da güzel bir arazi üzerinde. Önce Avni Aker'i yanındaki saha ile birleştirip, modern bir stat yapmayı düşündük. Çevre düzenlemesiyle birlikte güzel bir proje hazırlamışlardı. Daha sonra, Ali Sami Yen Stadı'nda olduğu gibi, Avni Aker'i Trabzonspor'a devredip, başka bir yerde stat yapılması öngörüldü. Trabzonspor Kulübümüz ile bu konuda çalışıyoruz. Bittiğinde bize teklifi getirecekler."
Yeni, modern, sadece maçlarda kullanılan hantal yapılı değil, lokantalarıyla, laışveriş merkezleriyle, çok amaçlı kullanımıyla, içinde buz pateni salonu, cimnastik salonlarının da yeraldığı, her türlü organizasyona hazır bir stadın yapılacağının altını çizen Mehmet Atalay, "Bu konuda, kim olursa olsun destekleyeceğiz. Sanıyorum bu çalışmalardan sonra Türkiye, yeni bir stada kavuşacak" diye konuştu

kaynak: DHA


En son Seyfo tarafından Prş 20 Nis 2006, 14:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


didem_
16 yıl önce - Prş 20 Nis 2006, 12:23

Alıntı:
Yeni konu açarken : Eğer mesajımız fotoğraf içermiyorsa,
konuyu "Haberler ve Sohbet" bölümünde açalım.


Başlığın "Diğer Şehirler" bölümünden  "Haberler ve sohbet" e taşınma nedeni yukarıdaki kuraldır.

Bakınız Site Kuralları


Emre Yaşar

16 yıl önce - Prş 07 Eyl 2006, 18:42

Umarım biran öne hayata geçer ve Trabzonumuz güzel modern bir stada kavuşur!  Bekleyip göreceğiz gs gibi ( gs'liyim) yüzüne gözüne bulaştırmasalar bari!  Haydi hayırlısı umarım stad yapalım derken LEGO'yu zengin etmezler!  


sevgiler...


cevat yılmaz
16 yıl önce - Prş 07 Eyl 2006, 19:08
satyum


evet gençlik spor il müdürü,gençlik spor genel müdürü,ts.klüp başkanı ortak aldıkları karar gereği trabzona yenibir stat kazandırma kararı almışlardır,bu karar şehrimizde heyecan yaratmıştır ama bir süre sonra şehir dışında böyle bir kompleksi yapacak arazi olmadığıda gerçeği su yüzüne çıkmıştır .klüp olarak bu düşünceden vazgeçilmemiş ancak arazi yetersizliği yüzünden şimdilik görüen oki alınan karar havada kalmıştır.keşke bizimde istanbul olimpiyat stadı gibi bir stadımız olsa nerdee  birde gs bu stadı beğenmiyor oysa orda oynadığımız lig maçında ağzımızın suyu aktı desem yalan olmaz.ama mutlaka geçerli bir sebepleri vardır diye düşünüyorum.

TAYFUN KIRALİ
16 yıl önce - Prş 07 Eyl 2006, 19:17

bizim taraftarımız avni aker'i her maçta doldursun, Nuri başkan yeni stad'da yapar,yeni yıldızlarda getirir. yaz bitince gurbettekiler geri dönünce sezonda takım 5 bin kişiye oynuyor. bunun için yeni bir stat yerine avni aker'in modernizasyonu daha makul. bu arada takım olimpiyat stadında oynayabilir. 2004-2005 sezonu son istanbulspor maçında (bende oradaydım) 50 bin kişi vardı ve maç hem cumartesi günü oynanıyordu hemde TRT'den canlı veriliyordu.sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler