Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 27
Süha
12 yıl önce - Pts 26 Tem 2010, 13:44

EĞER HER ŞEY ÇINARCIK İÇİNSE
Alıntı:

D.P. Çınarcık İlçe Başkanlığından İDO ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi;

"AKP'li Çınarcık Belediyesinin yanlış tutumları karşısında, yıllardır Çınarcık'la özdeşmiş olan vapurumuz kaldırıldı, halk olarak sesimiz çıkmadı. Çınarcık halkı olarak hepimiz vapurumuzun kaldırılmasından hicap duyduk ve en güzel nostaljimizi kaybettik. Çınarcıkta yaşayan herkes aile efradını, arkadaşını, dostunu beklemeye, iskele meydanına gelirdi. Vapur iskeleye ulaştığında o manzara görülmeye değer bir manzara idi. Hatta iskelemiz yıkıldığında bile halk o nostaljiyi limanda oluşan geçici iskelede devam ettirdi.

Maalesef Belediye Başkanı seçildiğinizden beri Çınarcık tek tek kendisi ile özdeşleşmiş nostaljilerini kaybetmeye başladı.

1- Talebeleri yıllarca bedelsiz taşıyan talebe servisi nerede?

Çınarcık S.S. Minibüsçülerine devredildi.

2- Çınarcık, Çınarcık olalı Denizcilik İşletmelerine bağlı vapurumuz nerede?

TURYOL' a devredildi.

Bunlar yetmezmiş gibi ramazan başında 08.08.2010 tarihinde, Deniz otobüsümüz kış tarifesine geçerek sefer sayıları azaltılacak.

Allah aşkına siz o makamda ne yapıyorsunuz, ve ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Halk yaz tatiline gelmesin diye elinizden geleni yapıyorsunuz. Bu icraatınızla Turyol'a yardımcı mı oluyorsunuz?

Ne biçim iktidar partisi üyesi belediyesiniz. İstanbul Büyükşehir belediyesi partinizin üyesi, ağırlığınızı Büyükşehir Belediyesine hissettiremiyorsanız, bunun ceremesini halkın çekmemesi gerekmektedir.

Çınarcık Halkının Belediye Başkanı olduğunuzu gösterin, öncülük edin halkı toplayın muhalefet partileri olarak yardımcı olalım ne gerekiyorsa yapalım. iDO seferleri neden düşürülüyor? İDO genel Müdürüne sorsanıza Armutlu-Yenikapı 12 ay düzenli seferler yapılıyor, kışın oraya kim gidiyor. Ama orada ki bazı kişiler sebebiyle seferler katiyen iptal edilmiyor.

Hatırlarmısınız! Beni seçin gerisini düşünmeyin diyerek, Recep Tayyip Erdoğan'ın buraları ihya edeceğini söylemiştiniz!

Ne oldu bir düşünürmüsünüz.

Yanı başınızdaki Koruköy Belediyesine bakın, Çiftlikköy Belediyesine bakın. Ne AKP li, ne iktidar partisine yakınlar, ne de devletten doğru dürüst yardım alıyorlar, hatta AKP'li olmayan belediyelere köstek olunuyor. Ama halka hizmet için gelmişler ve halkla iç içe yaşıyorlar. Halkın sorunlarını halk ile çözüyorlar.

İstanbul ile olan ulaşımımızı kesintisiz ve düzenli olarak yapmak için ne gerekiyorsa yapmamız lazım, buna da Çınarcık Belediyesi olarak öncülük etmeniz lazımdır. Marmara'nın incisi olmalıyız. Olmaya uğraşmamalıyız. Eğer her şey Çınarcık içinse."

Kaynak: http://www.yalova77.com/haber/3698/Eger-her-sey-C ...cinse.html

tunc sirman

12 yıl önce - Cmt 18 Eyl 2010, 19:08

IDO Kis tarifesinde yine Cinarcik seferi yok.Halbuki bu sene icin umitlenmistik.Cinarcik Meslek Yuksekokulu aciliyor,artik Cinarcikta yaz kiş oturanlar çoğaldi v.s. gibi sebeblerle kendimizi avutmusuz.Turyola hücum .

cihan mercan

11 yıl önce - Pts 29 Ksm 2010, 13:15

şehir hatları çınarcığı boşver yalovayı silmiş ahhhhh eskı şehir hatları nerde şimdiki şehir hatları nerde

Rifat Behar
11 yıl önce - Cmt 25 Arl 2010, 13:25

Bir arkadaşım bugün Çınarcık'tan Eminönü'ne gelecekti. Turyol 09:00 seferi ile.

Seferin 'hava muhalefeti' nedeni ile iptal olduğu söylenmiş. 30 kadar yolcu oralık yerde kalakalmış. Muhatap da bulamamışlar. Oysa bugün hava günlük gülistanlık, rüzgar da yok. Öğrendiğime göre yeterli yolcu toplanmayınca hava muhalefeti var deyip seferi iptal ediyorlarmış. Bu numarayı da sık sık yapıyorlarmış. İDO bu hatları özel kurumlara devrederken bu tür konularda önlem almadı mı? Böyle bir saçmalığı aklım almıyor. Benzer sorunlar yaşayanlar var mı? Turyol gibi ciddi bir kurum tarifeli seferi nasıl kafasına göre iptal edebiliyor?

cihan mercan

11 yıl önce - Cmt 25 Arl 2010, 14:17

bugun kartal seferler suana kadar butun seferler iptal bu hava da deniz otobusu bıle ıptalse ve yaklasık 30 kısı tasıyor o bu kadar yolcu tasıyıp ıptal etmıyorsa turyolda ıptal etmez suan hava bozuk ben bır denızcı cocugu olarak soyluyorum aksam babamla konustum ve onlarda ambarlı -mudanya arası roro gemısınde calısıyor aksam saat 01.30 saatlerınde hava bozmaya başlamş ben sabah konustum bu hava oraya vururu seferler ıptal olması normal demıişti buda not olarak düştüm saygılar

hemen bir müesseseyi yıpratmaya calışmıyalım

Rifat Behar
11 yıl önce - Pts 27 Arl 2010, 16:36

Biraz evvel Turyol'u aradım. Eminönü-Çınarcık seferleri Cuma'ya kadar hava muhalefeti yüzünden iptal. Parodi dinlemek isteyenler Turyol'un 0212 251 44 21 nolu telefonunu arayabilir.

Böylesi ancak 4. Dünya ülkesi olan Türkiye'de olur.

tunc sirman

11 yıl önce - Pts 27 Arl 2010, 17:28

Hani fikradaki gibi seferler hic yok diyecekler ama,dilleri varmiyor.Gecen yaz sonu butu ido seferleri Yalova dahil hava muhalefeti dolayisi ile iptal edilmisken,yolcu cok diye o havada Istanbuldan ek motor getirdiler,yolcu azken hava muhalefeti dolayisi ile hemen iptaller geliyor.Ikisi de yanlis.Ama ortada bir keyfilik var.Turyol hala kamu hizmeti yaptiginin farkinda degil.Isin kotusu bu gorevi onlara anlatacak bir mercii de yok.Gel de vapurlarimizi arama.Eskiden bu kadar "Hava Muhalefeti Dolayisi Ile Seferlerimiz Iptal Edilmistir"anonsu duymazdik.Ruzgar mi daha kuvvetli esiyor,yoksa tekneler mi Marmara denizine uygun degil.

Süha
11 yıl önce - Pts 27 Arl 2010, 20:59

Vapur seferleriyle çözüm olacakken insanları zorla veya dolaylı yollarla özel sektöre iterlerse olacağı bu. Yakında deniz otobüsü seferleri de iptal olursa iskelede Turyola kalır.

tunc sirman

11 yıl önce - Pts 27 Arl 2010, 21:05

Sayin Suha Ustadim.Merak etmeyin eger Cinarcik iskelesi Turyol motorlarinin yanasmasina musait olsa idi,coktan kullamaya baslamislardi.Ne diyelim.Hayirlsi olsun.

Süha
11 yıl önce - Pts 27 Arl 2010, 21:31

Zaten böyle şeyler hep susulduğundan ve ses çıkarılmadığından oluyor ya.

sayfa 27
« önceki   123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara