Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 26
Saro Silelyan

11 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 16:31

Fatih Bey.Kaç zamandır bu konuda tabiri caizse yırtınıyorum.Benim fikirlerimi destekleyen bir siz çıktınız.Yukarıdaki mesajda belirttiğim gibi bir imza kampanyası başlatıldı.Buna katılır iseniz ve elinizden geldiği kadar tanıdıklarınıza,çevrenize yayabilirseniz okadar çok sesimizi duyurma şansımız olur.

İdo insanlarla dalga geçen bir kurumdur.Kendi çıkarı uğruna yeri geldiğinde cebinden çıkacak 2 kuruşun hesabını yapan halkı enayi yerine koyup 7 liraya gidilebilen bir yer için insanlara en az 11 lira vermek zorunda bırakmaktadır.Kaba tabirle keyfim böyle istiyor bu hizmeti koyuyorum ipe ipe kullanacaksınız demektedir.Şimdi diyebilirler ki evet %63lük bir zam yapmış olduk fakat hizmetimizi de değiştirdik daha hızlı gidiliyor artık diye.Fakat bu bir bahane olamaz.Biz onlara daha çok ücret ödeyip daha hızlı gitmek istiyoruz diye bir talepte bulunmadık.Zaten çabuk gitmek isteyen Bostancı-Yenikapı-Çınarcık deniz otobüsünü yine kullanabilir.

Ama görülen o ki bizim gibi bu konuyu önemseyen insanlar pek yok.Kaç gündür yazıyorum ediyorum.Bu forumun işlevinden şüphelenmeye başladım.Vapur diye isyan edenler şimdi sus pus kabullenmiş durumdalar herşeyi.Herkes unutuyor bugün bunu yapan yarın fahiş bir zam da yapar yeniden yada tüm vapurları olduğu gibi ortadan kaldırır.Burada birlik olmamız gereken bir dönemdeyiz.Bari şu sesimizi duyurma işini en iyi şekilde başaralım da gerisi İdo'ya ve vicdanlarına kalsın.

Çok ciddiyim şurada kafa kafaya versek vapurların Çınarcığa tıka basa gidebilmesini sağlayacak çok güzel fikirler ortaya çıkarırız.İdo da zaten isteseydi bunu çok rahat sağlayabilirdi gerçi.Şu yeni koyduğu Kabataş-Kadıköy-Çınarcık deniz otobüsü hattını benim önerimdeki gibi vapur seferi olarak yapsaydı tıklım tıklım giderdi hergün en basiti bu.Kısacası İSTEMİYORLAR,tüm dış hatlardan vapurları tek tek kaldırdılar,YALOVA,AVŞA-MARMARA ADASI VE ÇINARCIK...

Okadar vapuru sağa sola dağıtıyorlar bari Paşabahçe'yi de verselerdi Çınarcık ve Yalova belediyesine,çok rahat kullanılabilirdi.Ama anca seçim zamanı olunca Yalova akıllarına geliyor nedense.Çünkü Yalovalı ve Çınarcıklı vapur konusunda çok hassas biliyorlar.Açıkçası Maltepe ve Paşabahçe'nin geleceğinden de şüpheliyim onlara da 3-5 kuruş uğruna yazık edecek İdo...

İmza kampanyasına katılalım ve yayalım elimizden geldiği kadar..

tarkan arslan

11 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 16:38

Bir grup insan Yalova vapuru istiyor eylemi yapmıştık .Günler öncesinden duyrulmasına rağmen sadece 100 kişi gelmişti. Yalova ve Çınarcık halkı ile esnaflarının bu olaya bakış açısı beni bu işlerden
soğuttu. Aynı şey Bostancı-Adalar seferleri için geçerli değilmiydi. Motor seferleri başladı başta itiraz sonra kabullenme. Benim umudum yok tepkisiz çünkü

Berktuğ
site denetçisi

11 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 16:48

Abi sana katılıyorum Zamanında ATATÜRK'ün emriyle konulan YALOVA vapur seferleri ne zaman Türkiye Denizcilik İşletmelerinden İstanbul Deniz Otobüslerine geçti.Önce YALOVA sonra AVŞA-MARMARA Adası en sonda ÇINARCIK vapurunu kaldırdılar. Neden? Çünkü kendi gözbebekleri Deniz Otobüslerinin rantını yüksek düzeyde tutabilmek için Ben de Denizotobüsü taraftarı değilim çünkü dediğiniz gibi sıkışık oluyor.Öyle Deniz yolculuğu yapmaktansa Belediye Otobüsüne veya dolmuşa binerim daha iyi Hiçbir yolculuk vapur yolculuğuna benzemiyor yolda giderken martılara simit fırlatmak temiz hava almak.Uzun yolculuğun vaktini geçiriyor.Bana kalsa Kabataş ve Kadıköyden karşılıklı MARMARA-AVŞA,BANDIRMA,MUDANYA,ÇINARCIK,YALOVA vapur seferlerini yeniden koyardım. Ama İDO bunu yapabilecek cesareti yok ne yazıkki Arabalı olmasa Eskihisar-Topçular vapurunu kaldırmaya çalışırlar.Öyle kafa var onlarda Adalar dakini bile bir ara kaldırmaya çalıştılar.

Saro Silelyan

11 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 19:10

Tarkan Bey sizin de haklılık payınız var şuan bende bazı insanların yaklaşımlarını gördükçe soğuyorum açıkçası fakat en azından Yalova halkı sesini duyurmuş oldu zamanında,Kabataş iskelesinde protesto eylemi bile yapıldı.Son olarak Ada halkı da tepkilerini dile getirdiler,imzalar toplandı vs..bunları önemsememeleri İdo'nun ayıbıdır.Şu son Çınarcık olayında hiçkimse sesini çıkarmıyor anında kabullenilmiş havası var maalesef benim üzüldüğüm nokta bu.Biraz duyarlı olsak şu imza kampanyasında çoğalabilsek sonra medya'ya da yansırsa en azından tam olarak olmasada belli bir hedefi gerçekleştirmiş oluruz.

İdo şuan bizim vapur keyfimizi düşünecek bir işletme değil.Amaçları belli kar etmek.Fakat vapuru kaldırarak yapmış oldukları fahiş zam ayaklanmamızı gerektiren çok geçerli bir neden.Şurda tekrarlıyorum Paşabahçe'yi onarıp koysunlar en geç 18.20-18.30 kalkışlı Kabataş-Kadıköy-Çınarcık yada Eminönü-Kabataş-Heybeliada-Çınarcık seferine,biraz da reklamını yapsalar bakın nasıl dolu gidip geliyor.Bunu akıl etmek çok zor birşey değil.Tüm yolcu potansiyelinin yüksek olduğu yerlere uğrasın mesela Eminönü'den kalkarsa turyol'u tercih edenlerin bir kısmını toplar,sonra Kabataş'a gelir asıl yolcusunu buradan alır,Kadıköye uğrar yine turyol yolcularını ve Bostancıdan gelebilecek yolcuları toplar sonrada direk Çınarcık.Hem çok zaman kaybetmemiş olur Bostancıya kadar hemde hatrı sayılır yolcu sayısını yakalamış olur.Para kazandırmıyor fikrine karşıyım isteselerdi kazanırlardı vapurdan ama istemediler.

İşin kısası Çınarcığa bir gidiş-geliş 14 tl'ye sağlanabiliyorken artık deniz otobüsleriyle minimum 22 tl'ye sağlanıyor.8 tl fark az mı tepki göstermek için?

Ben yinede bu konuda son kez bir tepki için birlik olmamız gerektiğini düşünüyorum.Sesimizi duyuralım konuyu gündeme taşımalıyız diye düşünüyorum.

Süha
11 yıl önce - Pts 28 Hzr 2010, 21:10

Seçim zamanı kış ayında Çınarcığa vapur seferleri konuldu ve bu belediye sitesinde duyuruldu.

Kışın çok yolcusu yokken vapur koyuluyorken yolcu potansiyeli hayli fazla olan bir hattan vapur almak hiç mantıklı gelmiyor bana da. A sınıfı vapur koymaları lazımken C sınıfı ve B sınıfı vapur koyarak insanları Turyol motorlarına mahkum kim bıraktı ?? Nedir bu mantık hala anlamıyorum bu hattan vapurları çeken görevlinin içi çok rahattır umarım rahat rahat deniz otobüslerine biniyordur.

Şimdi Çınarcık belediye başkanını gördüm mü ona da soracağım bu soruyu neden vapurunuza sahip çıkmadınız diye. Deniz otobüsleri iptal edilsin Çınarcığın vapur seferleri konulsun bakalım ne olacak ?? Nereye gidiyoruz amaçları ne ?? Bunca yazı yazıyoruz ama gerçekleri söylüyoruz fotoğraflıyoruz ispatlıyoruz ama üstüne üstün birde seferlerden vapurlar kalkıyor artık bunu kasti olmaktan öte görmüyorum.

Çınarcık hattı için yolcu mu yok ? Yada çok mu zenginiz ? İmkan varken neden tekel olarak deniz otobüsüne dönüyoruz ??

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Pts 28 Hzr 2010, 23:39

İDO, Marmara'nın doğu güney sahillerine klâsik vapurları çalıştırmayarak, bunları İç Liman, Adalar ve kısmen de Boğaziçi seferlerinde (İstanbul içsularında) değerlendirmek istiyor. İl karasularının dışına çıkan tekneleri de deniz otobüsleri, hızlı feribotlar ve özel deniz motorlarına çeviriyor. Buna mukabil İç Liman dahilindeki deniz otobüsü iskeleleri ve hatları da minimuma indiriliyor. Biliyorsunuz Eminönü, Karaköy ve Üsküdar iskeleleri artık faal değil. Boğaz'a ise sadece 2 sefer var. Yani, kentiçinde klâsik vapur, kentdışında da deniz otobüsü ve türevleri...

Akın KURTOĞLU

Saro Silelyan

11 yıl önce - Cum 02 Tem 2010, 13:22

arkadaşlar imzalar yavaş yavaş gelmeye başlamış.Lütfen duyarlı olup 1 dakikamızı ayırıp imzamızı atalım.

http://vapurumugeriistiyorum.blog spot.com/2010/06/vapurumuzu-geri-istiyoruz.html

Saro Silelyan

11 yıl önce - Prş 08 Tem 2010, 14:46

az önce Çınarcık Belediyesi'nin yapmış olduğu anonsu iletiyorum.

saat 17:30da yapılacak olan Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferi hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmiştir.

Deniz hemen karşımda ve okadar eminim ki şu havada herhangi bir vapur seferi olsa asla iptal edilmezdi.İdo'nun yapacağı iş bu kadar olur.Bir kez daha vapurlarımızın önemini gördüm.Yazık...

tunc sirman

11 yıl önce - Cum 23 Tem 2010, 21:42

Mademki butun cabalarimiz bosa gidiyor hic olmazsa fikradaki gibi Turyol motorlarinin(Onlar gemi diyorlar ama bildigimiz motor) daha konforlu ve havadar bir sekilde dizayn edilerek bu yolculuktan zevk almamizi sagliyacak girisimlerde bulunalim.Buna iskeleler ve fiatlar dahil.Ama vapurumuzu istemakten vazgecmeyelim.

Orhan KAYAR

11 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 19:06
merhaba

merhaba
Çınarcık Kabataş arası vapur seferlerinin olmasını bende istiyorum bunun yazın değil kışında olması lazım çünkü çınarcık da oturan bir vatandaş istanbul a gitmek için ilk önce yalova ya gitmesi gerekiyor.Birde bunu şöyle düşünelim sabah erkenden istanbul da hgastahanede işi olan bir vatandaş istanbul a gitmek istese çınarcık dan yalova ya gidecek fakat orada da hemen gittiğinde ulaşım aracı olmadığı için bekleyecek.Fakat çınarcık dan yaz ve kış vapur seferleri olursa hem çınarcık ın hareketi açısından hemde yaşayan vatandaşlar için büyük kolaylık olacak.Aslında çınarcık ın derdi bir tek vapur ile bitmiyor bir sürü derdi var bu ilk akla gelenlerden çınarcık da yol pşroblemi var yolalrı çok bozuk bitik vaziyette işlem sıfır vaziyette çınarcık da .....................

sayfa 26
« önceki   123 ... 25262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara