Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 22
halit.pb
13 yıl önce - Pzr 26 Ekm 2008, 23:59

Bu düzenli sefer değil, o yıllarda düzenli seferler yok, ama sanırım yaklaşık elli yıl önceden bir Çınarcık görüntüsü.
Bu resimle biriki defa karşılaştım. Bunlardan doğrusu şimdi nereden taradığımı dahi hatırlamadığım birini anılara bir katkı olarak ekliyorum.
Ancak, hatırladığım şu ki, Çınarcık 1970'lerin sonuna kadar gerçek bir doğa cennetiydi; ormanlar, deniz, balık ve sükut...

"71 Halas" yanaşmış, "74 Altınkum" açıkta; daha baca numaraları dönemi... Özel bir günde herhalde "o günlerdeki adı ile "tenezzüh seferi"...

Bu resmi Şirketin eski gemileri, Anılar sayfalarına da eklemeyi düşünüyorum.
Resmin kaynağını bilen eklerse sevinirim...

(+)

Süha
12 yıl önce - Prş 19 Mar 2009, 01:44

Çınarcık hattını İDO, Yalova hattını YBDİ üstlenmekte adalara kadar artık. Ama kış tarifesinde çınarcık hattına vapur koyması beni çok şaşırdı. Kışın benim bildiğim o iskele hiç işlemez nasıl oldu da sefer koyuldu madem oluyordu geçen kış vapur seferi neden olmadı ?

Saro Silelyan

12 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 11:19

Saat 09.15 ve uydudan Çınarcık seferini yapan vapuru yakalayabildim

Yalnız anlayamadığım birşey var bu vapurun şu sıralar Kabataşa doğru gitmesi gerekmiyormuydu?Yoksa belediyenin sitesinde yazıldığı gibi değil de 08.00de Kabataştan Çınarcığa,18.00de de Çınarcıktan Kabataşa mı sefer yapılıyor?

Süha
12 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 21:46

Kaptan Gündüz Aybay Çınarcığa gitmemiş. Uydu takipte öyle gözükmüyor. Bana kalırsa bu seferler olmadı olsaydı ki illaki olduğuna dair Yalova basınına yansırdı.

(+)

Saro Silelyan

12 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 21:54

allah allah bu ne biçim iştir anlamadım hiç gören yokmu ya çınarcıklı arkadaşlardan

Saro Silelyan

12 yıl önce - Çrş 29 Nis 2009, 01:21

Arkadaşlar Mayıs ayına geldik fakat Çınarcık hattında henüz bir hareketlenme yok! İdo 2 haftadır acayip ek seferler koyuyor.Armutlu'ya,Bandırma'ya ve hatta Bursa'ya bile deniz otobüsü ek seferi koyuyorlar ama hala Çınarcığa hafta sonuna özel gidiş-geliş seferi koyulmuyor.İskelelerde bekleyen onca vapurdan sadece 1 tane C tipi ayıramıyorlar mı,cidden artık komedi olmaya başladı iş.Bursa'ya Bandırma'ya zaten hızlı feribot seferleri devamlı yapılıyor birde deniz otobüsü seferi ne alaka Armutlu'ya bile ek sefer var,anlaşılan orda da Armutlu Tatil Köyüyle yapılmış bir anlaşma söz konusu...

Defalarca İdo'ya mail attım ve hala da atmaya devam ediyorum,edicem.mayıs ayında her hafta sonu ek sefer koysalar ölürler mi,insanlar Çınarcığa gitmeye başladı ve yolcu sayısı gittikçe yoğunlaşacak,hafta sonu gidiş-geliş şeklinde yapacakları birer sefer insanları mutlu eder neden hala inat ediyorlar.

Arkadaşlar sizleri de mail atmaya davet ediyorum yeteri kadar sessiz kaldık bazı şeylere...

Süha
12 yıl önce - Cum 15 May 2009, 22:11

Çınarcık seferleri nasıl başladı ? Bugün iskele önünden geçtim kapısı kilitliydi. 1 ay kaldı tarifeli seferleri başlamasına. Kışın en az Çınarcık hattında 1+1 vapur seferi olması lazım.

Süha
12 yıl önce - Prş 11 Hzr 2009, 19:48

» KABATAŞ - KADIKÖY ADALAR ve KABATAŞ - BOSTANCI - ÇINARCIK

Aşağıdaki Çınarcık hattı için yeni tarife mevcuttur.

Hafta İçi ve Cumartesi Günleri

(+)

Pazar Ve Tatil Günleri:

(+)

Saro Silelyan

12 yıl önce - Prş 11 Hzr 2009, 20:52

Çınarcık iskelesinin ve Çınarcıklıların tam 9 aylık vapur özlemi p.tesi günü son buluyor.Her nekadar 18.50 kalkış olması ve bostancıya uğruyor olmasından memnun olmasamda bunada şükür dememiz gerekiyor nede olsa İdo bu,vapurumuzu da bizden heran alabilir Şimdi bakalım özellikle cuma ve h.sonları bu hattaki vapur tercihleri ne şekilde olacak,umarım haftada en az 3-4 gün bacadan direklilerden birini veya ŞH sınıflarından birini koyarlar...

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Prş 11 Hzr 2009, 21:21

İDO Yaz tarifesi seferlerini pazar yerine, pazartesi günü başlatarak, yine beni hayretler içinde bıraktı,
kurumun 40 yıllık geleneklere saygı göstermemesini anlayabiliyorum da,
Cuma günü okulların tatile gireceğini, cumartesi ve pazar günleri de binlerce insanın yazlıklara doğru hareket edeceğini nasıl hesaplayamıyorlar, onu anlayamıyorum

sayfa 22
« önceki   123 ... 212223 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara