Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Kemal ÇONTAY

9 yıl önce - Cum 03 Eyl 2010, 11:18

(+)

Samsun'da bağlı olduğu günlerde Yalova vapuru..
Şimdi nerelerdesin ey eski dost? Umarım kıymet bilen ellerdesindir.

Süha
9 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 22:00

YALOVA VAPURUNDAN HABER VAR
Samsun Büyükşehir Belediyesi demiş ki:
19.10.2010 tarihli Email Başvurunuz ile ilgili olarak;
Yalova Gemisi yeniden hizmete girecektir.9 yıl 6 ay süre ile Seyit Ahmet Düzen adlı şahsa ihale usülü ile kiralanmış olup geminin bakımı Terme Tersanesinde yapılmakta ve işlemler devam etmektedir.

Not: Belediye'ye dayanamadım bilgi edinmeden başvurdum gelen cevap yukarıdadır.

Çetin KOŞAR

8 yıl önce - Pzr 02 Oca 2011, 02:25

(+)

(+)

Yalova Vapurumuzun Samsun'daki "tersane günlerini" görüntülemek için, bisikletime atlayıp, 65 km(gidiş-dönüş 130km.) yol katettim. Büyük bir heyecanla Terme Tersanesine girdim. Fakat Yalova Vapurumuzu göremedim. Öğrendiğime göre; onarımı burada yapılmış ve boyanması için Ünye Tersanesine gönderilmiş.

Bu arada iki sevinçli haber de aldım:

Birincisi; boya işinin de on beş gün(Ocak ayı) içinde bitirilip tekrar eski yerine, yani Samsun'daki Limana gönderileceği,

İkincisi ise ise Yalova Vapurumuzun tersane günleriyle ilgili her aşaması tersane yetkililerince fotoğraflanmış olup bu fotoğrafların sitemizde paylaşılması talebimiz için verilen olumlu yanıt.

Süha
8 yıl önce - Pzr 02 Oca 2011, 02:37

İnşallah vapurun estetik yapısını bozmadılar. Ayrıca fotoğrafları merakla bekliyoruz.

Süha
8 yıl önce - Pzr 27 Mar 2011, 23:55

Yalova vapuru eski yerine döndü galiba ?

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Çrş 06 Nis 2011, 02:20

(+)

1948... "Yalova" vapuru ilk seferine çıktı.

Akın KURTOĞLU

cenkince

8 yıl önce - Pzr 22 May 2011, 22:44

Vapurun son olarak konumunu bildiren olursa sevinirim. Yakında Samsuna gideceğim. Fotoğraflarını çeker sitede yayınlarım.

Süha
8 yıl önce - Pzr 12 Hzr 2011, 01:51

BU GEMİYİ USULSÜZ İŞLETMİŞLER
Alıntı:
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 1996 yılında İstanbul'dan aldığı ve restore ederek hizmete açtığı Yalova Gemisi'nin belediye tarafından usulsüz bir şekilde çalıştırıldığı ortaya çıktı. Belediye Genel Sekreteri Şara "O zaman gerekli izinleri almadık, gemi.

1993 yılında seferden alıkonularak 3 yıl boyunça İstanbul'da Haliç Tersanesi'nde kızağa alınan Yalova Gemisi, TDİ tarafından satılığa çıkartılmıştı. Yalova"dan hiçbir kişi yada kurumun talipli olmadığı Yalova Gemisi, 16 Nisan 1996 yılında sadece Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından dönemin parası ile 2 milyar liraya satın alınmıştı.

Gemi satın alındıktan sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek bir dönem turistlik etkinlikler için kullanıldı. Belediye gemiden istediği verimi alamaması üzerine, 2009 yılında hizmete kapattı. 2 sene önce kapatılan gemi 2010 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından 350 bin lira tadilat şartı ve 10 yıl işletilmesi sonrasında belediyeye devredilmesi kaydıyla ihaleye çıkarıldı.

' Yalova Gemisi'nin tadilatı bitti'

Tadilat işlemi biten Yalova Gemisi için Samsun Büyükşehir Belediyesi 1996 yılında yaptığı, Sahil Yolu kesişim noktasından Deniz Polis Noktası'na kadar olan sahil şeridinde içkili yer bölgesi tespiti yapılması yönünde Belediye Meclisine teklif götürdü.

'Yalova Gemisi'ni izin almadan çalıştırdık'

Haziran Ayı ikinci Ortak Komisyon toplantısında gündeme gelen teklif karşısında söz alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara, yıllar sonra acı bir itirafta bulundu. Genel Sekreter Şara, tadilat işlemi biten ve eski yerine konulacak Yalova Gemisi'nin zamanında belediye tarafından usulsüz bir şekilde çalıştırıldığını söyledi. Denizde sabit duran işletmeler için Liman Başkanlığı ve başka kurumlardan izin alınması gerektiğini fakat o dönem almadıklarını söyleyen Şara " O dönem ne yazık ki, usulsüz bir işlem gerçekleştirdik ve gemiyi gerekli yerlerden izin almadan çalıştırdık "diye konuştu.

Kaynak: http://www.halkgazetesi.com.tr/news_detail.php?id=28016

Çetin KOŞAR

8 yıl önce - Pts 20 Hzr 2011, 01:39

(+)

Yalova Vapuru, Terme Tersanesi A.Ş. tarafından, Terme ve Ünye tersanelerinde yapılan bakım-onarım işlemleri sonrasında, Samsun Liman içindeki yerini aldı. Bir farkla; eskiden Samsun'a arkası dönüktü, şimdi burnu. (Gerçi nakil esnasında burnu biraz sürtmüş(!) ama olsun.

(+)

(+)

Süha
8 yıl önce - Pts 20 Hzr 2011, 02:16

Vapur çok güzel gözüküyor. İhaleyi alan firma o bölümü onaracaktır zaten keşke kaptan köşkünü eski haline getirseydi dümen falan koysaydı. Orijinal yapısını bozmadan onardıklarına göre bu önerimizi lütfen yerine getirsinler. Kaptan köşkü boş masa olması hiç bir şey ifade etmez.

sayfa 8
ANA SAYFA -> ULAŞIM