Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 05:55

Samsun Büyükşehir'i tebrik etmekten yapacak birşey kalmıyor bizlere de... maalesef benzer bir uygulamayı İstanbul'da yapamadık ve "Yalova"mızı elimizden kaçırdık. Hiç değilse yokolmadı bari ve (çok uzak sularda da olsa) bir şekilde yaşıyor...  

Akın KURTOĞLU

Süha
13 yıl önce - Sal 30 May 2006, 23:23

Bari Yalova gemisini Yalova’ya verselerdi Yalova belediyesi alsaydı güzel olurdu.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Çrş 07 Hzr 2006, 04:05

Arşivimden eski bir bilgiye ulaştım:

Kasım 1996: Şehirhatları'nın "Yalova" adlı vapuru, Harem İskelesi'ne bağlı halde beklerken, geceyarısı yandı. Zaten birkaç yıldan beri hizmet dışı kalan vapurda orta derecede hasar oluştu.

Akın KURTOĞLU

burakbecan
13 yıl önce - Çrş 07 Hzr 2006, 04:08

abi bu yalova vapuru hani eskiden birara kabataş iskelesinin yan tarafındaki ufak iskele tarzı yerde bağlı duruyordu o olması lazım değilmi.hatta yanlış hatırlmıyorsam birara uğur dündar-arena programında yer verdi vapuru 1 lira'ya satılığa çıkardılar diye!

Alper AKAY

13 yıl önce - Cum 30 Hzr 2006, 02:21

ben yalovayı çalışırken göremedim ama karaköy iskelesindeki model sergisinde çok dikkatimi çekmişti.

ali_bozoglu

13 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 00:05

Bir Yalova Gemisi resmi de benden. Yakıt-1 Tankeri ile birlikte.

(+)

Okan Türkeş
13 yıl önce - Cmt 19 Ağu 2006, 03:26

Yalova Vapuru Samsun sahil şeridinin en baş noktasında restoran olarak hizmet veriyor...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Bu güzide vapur, 1998 yılında Samsun eski Belediye Başkanı rahmetli Muzaffer Önder döneminde satın alınıp tamir ve restore edildikten sonra Atakum Baruthane mevkiinde şu andaki teleferiğin olduğu yat limanına demirlenmiş; ancak 2003 yılında Yusuf Ziya Yılmaz döneminde Samsun sahil yolu çalışmaları kapsamında gemi Samsun Limanı'nın içine taşınmıştır. Şu an restoran olarak hizmet vermektedir.

Samsun sahil yolu fotoğrafları için tıklayınız...

yazı gürkan

13 yıl önce - Cmt 19 Ağu 2006, 10:50

yalova gemisinin tam hatırlayamıyorum samsun da restoran olarak kullanılırken fırtına nedeniyle hasar gördügünü duymustum.bilginiz var mı?

ama gerçekten samsun büyüksehir belediyesini tebrik etmek lazım. geminin orjinalliğine pek dokunmamışlar.yalıkavaktaki suvat vapurunu düşündükçe yalova nın durumuna dua etmek lazım

Okan Türkeş
13 yıl önce - Cmt 19 Ağu 2006, 11:54

Alıntı:
yalova gemisinin tam hatırlayamıyorum samsun da restoran olarak kullanılırken fırtına nedeniyle hasar gördügünü duymustum.bilginiz var mı?

Evet, bu doğrudur. 1998 veya 1999 yıllarında Yalova Vapuru demirli olduğu eski yeri olan şimdiki yat limanında fırtınaya ve Karadeniz'in hırçın dalgalarına güvenli bir ortamda olmasına rağmen dayanamamış ve az da olsa hasar görmüştür. Ama sanırım sonradan hasar gören küçük kısım tamir edildi ve daha güvenli olan Samsun Limanı'na taşındı bu gemi.

ali_bozoglu

12 yıl önce - Sal 19 Arl 2006, 22:18

Yalova gemisinin güzel bir fotoğraf kaynak Eser Tutel

(+)

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM