Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul - Bahçe Tipi Vapurlar
« önceki   123 ... 68697071   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 69
tunc sirman

8 yıl önce - Cum 15 Nis 2011, 12:11

Alıntı:
Hazır eklemişken Taşkızak'tan birkaç kare
Elinize saglik ,cok guzel fotograflar ama o tersane Taskizak tersanesi degil. KaldirilanTaskizak Askeri tersanesi Kasimpasa dan sonra.Taskizak diye gemi havuz ve kizaklarini kasdediyorsaniz ozur dilerim.

oguzhan imamoglu
8 yıl önce - Cum 15 Nis 2011, 13:35

Alıntı:
Elinize saglik ,cok guzel fotograflar ama o tersane Taskizak tersanesi degil. KaldirilanTaskizak Askeri tersanesi Kasimpasa dan sonra.Taskizak diye gemi havuz ve kizaklarini kasdediyorsaniz ozur dilerim.

Teşekkürler Tunç Bey...

Haklısınız, Haliç Tersanesi yazacağıma Taşkızak yazmışım...

Hemen düzeltiyorum...

namoet
8 yıl önce - Cum 13 May 2011, 09:14

(+)

okcetiz
8 yıl önce - Pzr 17 Tem 2011, 19:04
Paşabahçeyle Günbatarken

Bu seri fotoğrafları Ekim 2009 da Fenerbahçede çekmiştim.
Paşabahçe Ada seferinden dönüyor ve Martılar ona eşlik ediyor.

(+)

(+)

En son okcetiz tarafından Pzr 17 Tem 2011, 19:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

atilakoc
8 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2011, 15:01
fenerbahçe vapuru ile bir anı

Fenerbahçe vapuru ile ilgili bir anımı aktarmak istiyorum.
80'lerin başlarında Heybeliada'da askeri öğrenci iken bir haftasonu izin dönüşü Bostancı iskelesine gittiğimde Marmara'da patlayan fırtına nedeni ile seferlerin kaldırıldığını, bir vapurun Moda iskelesinden kalkacağını söylediler.
Moda iskelesine ulaştığımda hayranı olduğum Fenebahçe vapuru (kardeşi Dolmabahçe ile aynı olduğunu bilirdim ama nedense ben bunu daha çok severdim) bütün heybeti ve güzelliğiyle orada bekliyordu.
Bindik, bir süre yolcuların toplanması beklendi. Çok fazla yolcu da yoktu, elli-yüz ancak. Vapur iskeleyi terk ettikten kısa bir süre sonra denizli hava ile buluştuk. Dış mekanlarda durmanın olanağı yok. Üst güvertedeyim. Kanepelerin ortalarında bir yere oturdum, en az orası sallanıyor.
Pencereden bakıyorum İstanbul'un ışıkları pencereleri geçip yukarıda kayboluyor, çok sonra tekrar geçiyor ve aşağıda kayboluyor.
Her yer kusmuk içerisinde. Bir ara kalkıp aşağıya ineyim, hava alayım istedim. Merdivenlerin başına geldiğimde aşağıda, vapura bindiğimiz kısımda, dalgaların küpeşteden aştığını gördüm.
Heybeliada iskelesine vardığımızda iskeleye yanaşan vapurun küpeştesi iskele ile adeta dans ediyordu. Bir ara küpeşte iskelenin altında kalacak diye korktum.
Vapur iskeleye öyle bir çarptı, iskele tahtaları parçalanıp havada uçuştular. Onlu yaşlarımda yalnız yaşadığım bu yolculuk bana o güzel vapurun unutamayacağım anılarından biri oldu.
Bir gece vapur ada iskelesinde sabahı beklerken yatakhane terasından Zenit makinamla çektiğim bir fotoğrafı var. Tarayabilirsem gönderirim.

mert1969

8 yıl önce - Cum 09 Eyl 2011, 18:33

(+)

1982

SERDAR OZAN
8 yıl önce - Cum 09 Eyl 2011, 19:07

Atilla Koç'un anlattığı hatırası bana çok ilginç geldi. Çünkü;

Tıpkı Atilla arkadaşımızın anlattığı 1980 li yılların başında yine böyle fırtınalı bir günde ben de Heybeliadadaydım. Deniz adeta çıldırmıştı ve adaların İstanbulla olan denizyolu bağlantısı bir vapur dışında kesilmişti. O tek vapur onca dalgaya rağmen seferlerine devam ediyor ve adalarla İstanbul'un bağlantısını sağlıyordu. O vapur da tabiiki Fenerbahçe idi. Hatta tanıdıklarını Fenerbahçe ile İstanbul'a yolcu eden ve fırtınadan dolayı endişe duyan Adalılara iskele görevlisinin ''Hiç merak etmeyin. Bu vapur Fenerbahçe Vapuru'dur. Yolcuların sağsalim İstanbul'a ulaşacağına emin olabilirsiniz.'' deyip onları sakinleştirdiğine şahit olmuştum.

Acaba diyorum Atilla Koç'un anlattığı fırtına da aynı fırtınamıydı?

Arda M Öztürk

8 yıl önce - Sal 18 Ekm 2011, 22:37

Fahri Korutürk

(+)

(+)

(+)

saim.a
8 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2011, 10:26

"Fahri Korutürk" vapurunu bahçe tipi vapurlardan saymak doğru mu?

Cemil TAN
8 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2011, 11:08

Aslında FAHRİ KORUTÜRK ve EMİN KUL sınıf olarak bahçe tipi vapur değildir. Ancak işlevsel olarak bahçe tipi vapurların yerini almışlardır. Zaten artık faal olan bahçe tipi vapur da kalmadı.
Sanırım EMİN KUL adı değişmeden önce BAHÇEKAPI olduğu için bahçe tipi olarak algılanmış olabilir.

sayfa 69
« önceki   123 ... 68697071   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM