Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mustafa basaroglu

13 yıl önce - Çrş 19 Nis 2006, 00:59
İstanbul Şehirhatları Vapur Kaptanları

Vapurlarımızın Kaptanları hakkında ne biliyoruz? Bizleri, sağsalim iki yaka arasında vapurları ile götürüp getiren Kaptanlarımız'a bir konu başlığı açmaya ne dersiniz?

Mesela: Adı, fotografı, kullandığı gemilerin adları, anıları...

Mustafa Başaroğlu

ferhevn
13 yıl önce - Cum 21 Nis 2006, 00:05
rum kaptanlar

eski şirket-i hayriye vapurlarında rum kaptanlar varmış doğrumu acaba?

Kutlu Singil

13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 18:16

bu tip bir calisma yapilacagi soylenerek, gemilerde, kaptanlarla sohbet, fotograf ve bilgi alma gibi imkanlar yakalanabilir mi?

mustafa basaroglu

13 yıl önce - Sal 02 May 2006, 00:00
Vapur Kaptanlarimiz

Bence, Kaptanlarımız vapurlara ait bir site olduğundan habersiz.Kendilerine "wowturkey"´i
biraz reklam yaparak tanıtmamız lazım.
Mesela bir kaç vapurla ilgili başlıgı kağıda basıp, vapura bindigimizde kendilerine iletebiliriz.Kaptan köşküne yolcuların girmesi yasak olduğundan, belki  biletçilerimiz bu işi yüklenebilirler...yada oturdukları adresleri bilsek posta ile de gönderebiliriz.Bunda ama pek ümidim yok masraflı iş olduğu için, kimsenin buna katkı göstereceğini zannetmiyorum.
Kaptanlarımız(veya yakınları,aileleri ...) siteyi tanıyınca,evlerinde çayını kahvesini yanına koyup bilgisayarları ile kendilerini bizlere tanıtabilirler.Yoksa kendilerinle reportaj yapmamız imkansız.
Vapurlarımızı bukadar çok sevmemiz görmüş oldukları iyi eğitimden dolayı, kendilerine güvencimiz sonsuz.Olmasa binermiyiz?
Bizleri kazasız belasız a`dan b`ye götürüyorlar.
Kendilerini binlerce yolcuların güvenliğine sorumlu tuttuklarından, görevlerini son derece titizlikle yapmaktadırlar.Kendilerinle gurur duyuyorum.

Mustafa Başaroğlu

En son mustafa basaroglu tarafından Sal 02 May 2006, 21:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Avadis Hacınlıyan
13 yıl önce - Sal 02 May 2006, 21:07
Kaptanlar

1960'larda tanıdığım bazı kaptanları bu fırsatla anmak istedim:

Bahçe tipi vapurların değişmez kaptanı Münir Kaptan.

Ülev ve Suvat'ın lodoslarda Büyükada iskelesinde bizlere "erkek olan vapura binsin" diye köşkten bağırıp derslerimize emniyetle yetiştiren, akşam da son Kadıköy seferinden sonra bizleri Ada'ya ulaştıran İbrahim Kaptan'ı. Daha sonra Ataköy'de çalıştı.

Çengelköy, Yalova ve Suvat'ta çalışan Mehmet Kaptan.

Diğerlerini de hatırlarsam eklerim.

ferhevn
13 yıl önce - Sal 02 May 2006, 22:24
nereden nereye

Arkadaşlar aşağıdaki linki hazırlayan Yetkin İşcen beye öncelikle teşekkür ediyorum ve bu güzel çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyor savaşların bitmesini diliyorum.
http://www.gallipoli1915.org/marmara.gemiler.htm

Oktay Kasman

13 yıl önce - Çrş 03 May 2006, 01:50

Bizleri aydınlatan bu güzel çalışma için Yetkin İşçen beyi kutluyorum.

burakbecan
13 yıl önce - Çrş 03 May 2006, 02:15
emin kul kaptanı tahsin öksüz ve açıklamaları

http://66.249.93.104/search?q=cache:sTBrwoNXJdgJ: ...lr=lang_tr

ferhevn
13 yıl önce - Prş 04 May 2006, 11:18
düzeltme

Tahsin Öksüz kaptanı tanırım yılların emektar kaptanıdır. 29 yıldır denizcilik işletmelerinde gemicilik,reislik(Dümen tutan kişi)yaptıktan sonra ,boğazın sularında çalışmış ve şu andada hizmet vermektedir.Denizcilik işletmelerinde ölümlere yol açan kazaların olmamasının nedeni; bu uzun süreye dayanan tecrübedir.Birde Emin Kul vapuru günde asgari ,karşılıklı 30 sefer yapar. Beşiktaş -Üsküdar gibi hatlarda bu sayı 80 'e kadar çıkar .Bu sebeple kaptanların işlerinin ne kadar zor olduğu anlaşılabilir.

harsebjk
13 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 12:16

ŞEHİT METİN SÜLÜŞ gemisinin kaptanı   "Sedat BOSTAN"  hayatımda tanıdığım en iyi insanların başında geliyor , tam bir çiçek hastası , kaptan köşkü çiçek bahçesi gibi

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM