Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Kuzey Ankara girişi kentsel dönüşüm projesi
sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 252, 253, 254 ... 291, 292, 293  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
06yasin92
1 yıl önce - Çrş 10 Nis 2013, 23:42

Alıntı:
yaklasık bir haftadır bu tarafa gecmiyorum yeni yol trafige acıldı mı ? ? Gerci en gec 14un de acılması planlanıyormus da bakalım..

Dün oradan geçtim yeni yol trafiğe kapalıydı.

orkinosss
1 yıl önce - Prş 11 Nis 2013, 00:03

14un de acılması planlanıyormus da bana göre acılmadıysa simdiye kadar 14unde de zor yani artık 23 Nisan'da bir merasimle acılıs yaparlar herhalde...

Mustafa Gök
1 yıl önce - Prş 11 Nis 2013, 14:53

Beyler
Siz milletle dalgamı geçiyorsunuz . Kuralar çekileli 1.5 yıl oluyor. Teslim edilen dairelerin tapularının ne zaman verileceği belli değil. Kalan etapların ne zaman teslim edileceği belli değil. Sizde rekreasyon aydınlatması , tünel lambas,ı protokol yolunun açılıp açılmadığından bahsediyorsunuz. Sözleşme imzalıyalı 8 yıl oldu. Tokinin buradan çok sonra başlayan projeleri bitti. Biz hala bekliyoruz.

obegzz
1 yıl önce - Prş 11 Nis 2013, 15:59

Alıntı:
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında gerçekleştirilen konut kura çekilişi sonucunda bahçe katını çıkan hak sahiplerini mutlu edecek karar alındı.

Karar çevresinde kura çekilişinde bahçe katından konut çıkan hak sahipleri için Altındağ Bölgesi’nde çevre rekreasyon alanları, sosyal ve kültürel donatılarıyla birlikte yaklaşık 350 yeni konut üretilecek.

Meclis toplantısında, “Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahibi konutlarından bahçe katında bulunan yaklaşık 350 adet konut yerine yine hak sahiplerine verilmek üzere Altındağ Bölgesi 1. Caddenin sağ tarafındaki bölgede (Solfasol Mahallesi tapulama 138,139 parseller ve çevresi) yeni konutlar yapılması” şeklindeki Başkanlık yazısı oy çokluğu ile kabul edildi.

Alınan karar çerçevesinde, gerçekleştirilmesi planlanan uygulama esaslarında şu bilgiler yer aldı:

“ Proje alanı içersinde adına kayıtlı arsa ile birlikte gecekondu, bina tesis ve işyeri bulunan tüm tapulu gayrimenkul sahipleri ile arsa metrekaresine dilimine isabet eden büyüklükteki konut-işyeri tipi karşılığında hak sahibi konut sözleşmesi yapılır.

Buna göre proje kapsamında imar tapulu taşınmaz hak sahibi konutları için, 200 metrekare arsa için 1 adet net 80 metrekare, 250 metrekare arsa için net 100 metrekare, 300 metrekare arsa için 1 adet net 120 metrekare konut verilecek. Ayrıca, kadastro tapulu taşınmaz sahiplerine 333 metrekare arsa için 1 adet net 80 metrekare, 416 metrekare arsa için net 100 metrekare, 500 metrekare arsa için ise net 120 metrekare konut verilecek.”

http://www.emlakguncel.com/haber/bahce-kati-cikan-hak-sahiplerini-sevindirecek-karar?guId=9919
yeni bir düzenleme kabul edilmiş

adem00
1 yıl önce - Prş 11 Nis 2013, 17:54

Arkadaşlar,
Altındağ Bölgesinden , Bahçe Katı çıkan dairelere yeniden daire verilecekmiş.(ALINTI)
Kura çekilişi ile 10 nolu daire çıktı.Bloğu görmeye gittim.Bloka Güvenlik mensupları 300 Mt bile yaklaştırmadılar,
Şimdi Kurada adıma çıkan dairemin ne konumda bile olduğunu bilmiyorum.Teslim almadım.
N E YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM,,,,,, BEKLEMEDEYİM,,,
BENİM GİBİ ÇOK HAKSAHİBİ VAR,,,,,

ahmeton
1 yıl önce - Cum 12 Nis 2013, 13:46
bahce katı

Bir dairenin bahce katı olması için numarasının 1-2-3-4-5 olması lazım. bazen 5 numara da olmayabilir diye biliyorum.
Esenboğa metrosunda proje çalışmalarına başlanılmış.
Kaloriferlerle ilgili payölçerler yazın takılacakmış ve ücreti yaklaşık 800 TL olacakmış.

Bu ve bunun gibi bilgilendirmeler için TOBAŞ'ın veya Boğaziçi Yönetim adlı firmanın inetrnet sitelerinin aktif olması gerekiyor hala karadüzen iş yapılıyor. Telefonla aranıp azar işitiliyor.

adem00
1 yıl önce - Cmt 13 Nis 2013, 09:31

Ahmeton arkadaş bahçe katı için açıklamalarına teşekkür ederim:

adem00
1 yıl önce - Cmt 13 Nis 2013, 09:37

Kalorifer için takılacak pay ölçerlerin maliyeti gerçekten çok yüksekmiş,
İnternetten takip ettiğim kadarı ile Pay ölçer takıldıktan sonra Dairelerdeki ısı sarfiyatlarını (yani kullanılan ısıyı) dışarıdan elektronik bir alet ile ölçme yapılıp fatura ediliyormuş bu iş için de ayrıca AYLIK 8-10 dolar daha ödeniyormuş.

adem00
1 yıl önce - Cmt 13 Nis 2013, 09:49

Kaloriferlere takılacak Isı Pay Ölçerler zorunluysa bu bir Kanun- Yönetmenlık ile uygulanacaksa neden zamanında TOKİ -TOBAŞ tarafından taktırılmadı bunun bedelini biz niye ödiyelim niye bir iş natamam teslim alınıyor.(Bu durum neye benziyor daire bitmiş , teslim alacaksın , Klozet-Lavabo,Armatür, vs. yok)
İlgili arkadaşlar bu ISI PAY ÖLÇER işini neden atlamışlar acaba?
Dairemi de halen teslim almadım ne zaman da alacağım belli değil,İnşallah dairemi teslim edecekleri zaman bu eksikliğide giderirler.

gmetin

1 yıl önce - Cmt 13 Nis 2013, 20:04

Enerji Verimliliği Kanunu uyarınca, eski merkezi sistem binalarda ısınma giderinin daire veya metrekare başına bölünmesinin yerine pay ölçer adı verilen elektronik ısı ölçerlerin kullanılarak ısıtma giderlerinin paylaştırılması 02.05.2012 tarihinden itibaren zorunlu olmuş...
Enerji verimliliği diye bir kanun var..Bu kanunun amacı basitçe enerjinin verimli bir şekilde kullanılmasının sağlanmasıdır..Peki enerji nasıl verimli bir şekilde kullanılır..Enerji verimliliği sağlayan teknolojik aletlerin kullanılmasıyla işte pay ölçerde bunlardan biridir.
Merkezi sistemle ısınan evlerde enerji bedeli çok yüksektir ve evde bulunulmayan saatlerde sıcaklığı düşürerek tasarruf etme olanağı olmadığından bu durumda enerji verimli bir şekilde kullanılmış olmaz..Oysa pay ölçer kullanan merkezi sistemli binalarda radyatörlere takılacak termostat adı verilen bir cihazla ısı hem odalar için ayrı ayrı ayarlanır hem de kullanılmayan odalar için enerji bedeli ödenmez..Aynı zamanda sistem yukarda ve altta oturan komuşularında haklarını savunmaktadır..Gündüzleri işe giderken ya da şehir dışına çıkıldığında sıcaklığı düşürmek mümkün olsa da kombide olduğu gibi sistem kendini tamamen kapatmaya müsaade etmiyor..Bütün binanın ısısının belirli bir derecenin altına düşmesini önlüyor. Yani evinize geldiğinizde tekar ısıtmak için daha fazla enerji harcamak zorunda kalmıyorsunuz..

Pay ölçer sistemi olmayan binalar vatandaşın cebine düşmandır...
Herkes kendi kullandigi yakitin parasini verecektir, kimse ayse teyzenin, emin amcanin kullandigi yakitin parasini ödemek zorunda kalmayacaktir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet