Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
aykutcol
11 yıl önce - Prş 03 Ağu 2006, 12:10

(+)

DuMRuL
11 yıl önce - Prş 03 Ağu 2006, 12:16

Bu projeye kesinlikle ihtiyaç vardı.Çünkü Esenboğa'dan gelen Ankara'nın resmi ve sivil konukları şehre ilk buradan giriyor ve bu bölge Başkent'in kalitesi hakkında kötü izlenimler veriyordu.Sayın Gökçek'in başarılı ve taktir etttiğim bir projesi oldu bu.Ancak bu projede hızlı yol alınmasına rağmen bayağı uzun bir süre de bitecek gibi görünüyor.Bittiğinde ise bambaşka bir Ankara daha bizleri bekliyor

aykutcol
11 yıl önce - Prş 03 Ağu 2006, 12:40

Evet doğru bam başka bir şehir kuruluyor
Düşünün öyle bir yer olacak ki oturanların tüm bilgileri bir merkezde toplanacak,sigara içermi,sağlık durumları vs.Projenin uzun sürdüğü doğru,bütün mimari projeler hazır belediye yapması gereken herşeyi bitirip Toki'ye teslim etmiş durumda top şimdi Toki'de yani ihale aşamasında,İhale sürecinden sonra yeni inşaat teknolojileri kullanılacağı için inşaatlar çok kısa zamanda bitirilecek,önemli olan bu bölgede alt yapı ,oda hazır zaten.Bu projeyi herkez yüklenici yapıcı firma olarak giremiyecek zaten en büyüklere ihale edilecek.

aykutcol
11 yıl önce - Prş 03 Ağu 2006, 12:45

Karacaören Konutları

aykutcol
11 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2006, 12:06

UYGULAMA ÖNCESİ

UYGULAMA SONRASI

Yunus18
11 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 01:06

Ortadaki Farki hepimiz görüyoruz. Kuzeyankara´nin Imaji böylece degisecek insallah !

00_Can
11 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 16:15

Tamam gecekondular yikilmis da camiler aynen duruyor, ne istir anlamadim !!. Estetik acidan gecekondulardan bi farklari yok. Yikilmadigi surece de pek adam olmaz orasi o maketlere falan aldanmamak lazim.

teomann
11 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 16:39

Gecekondu bölgelerinde çok camii yapılmasının nedeni oradaki insanların gecekondularını yıktırmamak için bulduğu bir çaredir.Aslında bana kalırsa bir din istismarıda denilebilir çünkü kendi evine zarar gelmemesi için camii yapmak dinen çok büyük suç olsa gerek.Zaten bu bölgede de görüldüğü gibi  o camiiler üstünkörü yapılmış.Umarım bu bölge kentsel dönüşüme tabii tutulurken dinimize yaraşır camiiler yapılarak diğerlerinin yerini alır.

mcagri
11 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 16:59

Alıntı:
Tamam gecekondular yikilmis da camiler aynen duruyor, ne istir anlamadim !!. Estetik acidan gecekondulardan bi farklari yok. Yikilmadigi surece de pek adam olmaz orasi o maketlere falan aldanmamak lazim.

Camilerin yalnızca minaresi yıkılmadı, ana binaları tamamen yıkıldı. Bu durum bana da ilginç gelmişti. Bölgeye yakın yaşayan tanıdıkların kimisinden yıkımının zor olması nedeniyle sonraya bırakıldığını, kimisinden ise bu minarelerin bölgede yapılacak rekreasyon çalışmalarında bir nevi dekor olarak değerlendirileceğini duydum. Nedenini bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Erdal
11 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 17:15

M.Gökcek Bu camii Minarelerini  bir açıklamasında kasıtlı olarak Daha sonra yapılacak camilere tepki olmasın diye yıktırmadığını söylemişti.Gerci Projeye göre buralar park olacak. İhtiyaç kadar Cami Karacaören'e  yapılabilir ve buraların proje sonrası ihtiyacı belirlenip minarelerinde yıkılması gerekirdi. Bu ülkede şimdiye kadar kimse  camii yaptı diye eleştirilmedi. ( Taksim ve Kizilay Camiileri hariç.)

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet