Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
yalçın dağlı
3 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2011, 23:53

(+)   (+)   (+)   (+)

ocenkis
3 yıl önce - Cum 26 Ağu 2011, 10:22
inaaşların durumu

Ankara Kuzey Kent Girişi 1. Etap + ilköğretim24 Kentsel yenileme projesi İnşaat aşamasında Toprak Yapı İnş.Turz.Pet.Mad.Gıda Oto.Teks.İth.İhr.San.ve Tic.Ltd.Şti.&Özoğuz İnş.San.ve Tic.Koll.Şt 710 %99
Ankara Kuzey Kent Girişi Protokol Yolu 2. Etap (Dönüşüm Alanı) Konut + Anaokulu Kentsel yenileme projesi İnşaat aşamasında Türkerler İnş.Tur.Mad.Enj.Ürt.Tic.Ve San.A.Ş 754 %99
Ankara Kuzey Kent Girişi Protokol Yolu 4. Etap + 2 adet Ticaret Merkezi, İlköğretim 32 Kentsel yenileme projesi İnşaat aşamasında Gestaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. & Hona Grup İnş. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 690 %99
Ankara Kuzey Kent Girişi 6.Etap, ticaret merkezi, ilköğretim-32 Kentsel yenileme projesi İnşaat aşamasında İlerleyen Yapı İnş. Taah. Gıda Tur. Egt. Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. & İnta Müh. Mim. İnş. San. Tic. Lt 591 %98
Ankara Kuzey Kent Girişi Protokol Yolu 5. Etap Kentsel yenileme projesi İnşaat aşamasında Toprak Yapı İnş.Turz.Pet.Mad.Gıda Oto.Teks.İth.İhr.San.ve Tic.Ltd.Şti.&Özoğuz İnş.San.ve Tic.Koll.Şt 688 %97
Ankara Kuzey Kent Girişi 15. Etap 186 Adet Konut, Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı yapım işi Kentsel yenileme projesi İnşaat aşamasında Gestaş İnş.Tic.ve San.A.Ş.& Ankara Beton San. Ve Tic. A.Ş. İş Ort. 186 %91
Ankara Kuzey Kent Girişi Protokol Yolu 3. Etap Kentsel yenileme projesi İnşaat aşamasında Taş İnş. 530 %84
Ankara Kuzey Kent Girişi 14. Bölge 137 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi İdare konut uygulaması İnşaat aşamasında Mescioğlu İnş.San.Tic.Ltd.Şti. 137 %79
Ankara Kuzey Kent Girişi 7. Etap, ticaret merkezi Kentsel yenileme projesi İnşaat aşamasında Özoğuz İnş. Turz. San. Tic. Ltd. Şti. 186 %79
Ankara Kuzey Kent Girişi 10.Etap 824 Konut, 2 Ad. Ticaret Merkezi, 90825 Ada 4 Parsel A-Tip2 Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşleri Konut+Sosyal donatı İnşaat aşamasında Can İnş. San. ve Tic. A.Ş. 824 %69
Ankara Kuzey Kent Girişi 8. Etap 477 Adet Konut, 1'er Adet Ticaret Merkezi, Anaokulu, Sağlık Ocağı, Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşleri Konut+Sosyal donatı İnşaat aşamasında Dağsan İnş.ve Tic.A.Ş. & Özoğuz İnş. Turz. San. Tic. Ltd. Şti.Ort.Girişim 477 %63
Ankara Kuzey Kent Girişi 12. Bölge 533 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi Konut+Sosyal donatı İnşaat aşamasında Can İnş. San. ve Tic. A.Ş. 533 %58
Kuzey Ankara Kent Girişi 16. Etap 512 Konut, İlköğretim-32 Konut+Sosyal donatı İnşaat aşamasında Türkerler İnş. Turz. Mad. Tic. San. A.Ş. 512 %56
Kuzey Ankara Kent Girişi 11. Etap 610 Konut, 1 Ad. Ticaret Merkezi, 90744 Ada 4 Parsel A-Tip7 Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşleri Konut+Sosyal donatı İnşaat aşamasında Türkerler İnş. Turz. Mad. Tic. San. A.Ş. 610 %55
Ankara Kuzey Kent Girişi 9. Etap 587 Konut, 1 Ad. İlköğretim Okulu 24 İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşleri Konut+Sosyal donatı İnşaat aşamasında Dağsan İnş. Ve Tic.Ltd.Şti. & Özoğuz İnş. Turz. San. Tic. Ltd. Şti.Ort.Girişim 587 %54
Ankara Kuzey Kent Girişi 18. Bölge 124 Konut 1 Adet Cami Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi Altyapı ve sosyal donatı İnşaat aşamasında Gestaş İnş.Tic. Ve San. A.Ş. & Ankara Beton San.Tic. A.Ş. İş Ort. 124 %45

adnan-a
3 yıl önce - Cum 02 Eyl 2011, 21:07

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Ramazan Bayramı Ertesi Büyük İhtimal Proje, Hak Sahipleri Bakımından Bir Hareketlilik Olacak...

İ.Hakkı Erdoğan
3 yıl önce - Cum 02 Eyl 2011, 21:28

(+)

Finansman konutlarına başladılar mı?

adnan-a
3 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2011, 00:38

% 99.9 bu yapıların finansman olduğunu tahmin ediyorum...

Çünkü yapı şekli, konum ve manzara itibarı ile bu binaların hak sahipleri için hazırlandığını düşünmüyorum...

O konutların yapıldığı yere daha önce çıkmıştım, Ankara manzarası oldukça güzel...
E sizlerde taktir edersiniz ki, en güzeli en iyiyi para satın alır... Kaliteli arz talebi artırır...
Foto da görülen yapıların da Finansman konutları olmaması için hiçbir engel yok sanki.

İnşallah tüm konutlar bitince hak sahipleri devleti tarafından Çifte Standart maduru edilmiş ve ikinci sınıf insan muamelesine maruz kalınmış duygusuna kapılmazlar...

İ.Hakkı Erdoğan
3 yıl önce - Pts 12 Eyl 2011, 13:06

16 Eylül tarihinde TOKİ'nin yapacağı ihale ile projenin gerçekleştiği bölgenin finansman kısmında kalan pek çok alanın satışları yapılacak.

http://www.eskidji.com/ReCatalogue.aspx?AuctionID ...&Sno=2
http://www.eskidji.com/ReCatalogue.aspx?AuctionID ...&Sno=3

Bunlara ek olarak Kuzey Ankara Rekreasyon Alanı'nın da inşaatı başlıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı 18 Ekim 2011 tarihinde rekreasyon alanı içine yapılacak olan 73 yapının inşaat ihalesini gerçekleştirecek.

Rekreasyon alanı içinde yer alacak yapılar
3 giriş kapısı
9 çay bahçesi
24 fast food
10 lokanta
10 kafe
1 spor merkezi
1 gençlik merkezi
1 hanımlar lokali
1 yaşlılar merkezi
1 nikah salonu
1 düğün salonu
1 kabul salonu
1 konukevi
1 amfi tiyatro
8 genel tuvalet

İhaleye konu yapılar sözleşme yapıldıktan sonra 11 ay içinde bitirilecek.

Bu yapılar inşa edilirken, belediye de kendi ekipleriyle çevre düzenlemesi, ağaçlandırma gibi işleri yaparak 2012 yazına bu dev rekreasyon alanını yetiştirebilir diye tahmin ediyorum. 2012'de Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan hak sahibi konutları, yeni yollar, tüneller, viyadükler ve kavşaklar ile sosyal donatı alanları ve rekreasyon alanları tamamlanmış olacak gibi görünüyor. Finansal konutlar ise uzun bir vade içinde zamanla tamamlanacak sanırım.

aykutcol
3 yıl önce - Prş 15 Eyl 2011, 17:35

- DUYURU -

2005 yılında ilk imzaları attığımız Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesinde hukuk mücadelemiz başladı.
Kanuni süresi içinde teslim edilmeyen dairelerimizin kira bedelleri ile eksik ödenen enkaz bedellerimiz için Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Hak Sahipleri ve Yaşayanları Dayanışma Derneği olarak ilk adımı atmış bulunuyoruz.
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 7. maddesine göre dairelerimizin 30 ay içinde bize teslim edilmesi gerekmekteydi. Bu süre 2007 yılında dolmasına rağmen dairelerimiz halen bize teslim edilmemiştir. Geç teslimden dolayı hak ettiğimiz kira bedellerini dava yoluyla talep ediyoruz.
Ankara Büyükşehir Belediyesine devrettiğimiz evlerimizin enkaz bedelleri de bizlere eksik ödenmiştir. Eksik kalan bedelleri de dava yoluyla talep ediyoruz.
Derneğimiz, Tüketici Koruma Kanununa göre uğradığımız zararın tazmini için TOKİ ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne dernek avukatları aracılığıyla dava açmıştır. Bu projedeki tüm hak sahipleri de dava açabilirler.
Yukarıda bahsedilen konular hakkında çok yakın bir tarihte bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Toplantıya katılmak isteyen ve dava açmak isteyen tüm hak sahiplerinin aşağıda irtibat numarası ve adresi verilen derneğimizle iletişime geçerek isim yazdırmaları gerekmektedir. Tüm hak sahiplerine duyurulur. Saygılarımızla.

Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Hak Sahipleri ve Yaşayanları Dayanışma Derneği
DERNEK BAŞKANI : Aykut ÇOLAK
ADRES : Şenlik Mah. Nuri Pamir Cad. 28/1 Keçiören/ANKARA
TEL : 0 532 683 65 93
DERNEK AVUKATLARI: Av.Nevzat SARIİN- Av.Mehmet Zeki KÖSE - Av.Emrah ILGIN
TEL : 0 532 592 88 95

ahmeton
2 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2011, 16:55

30 ay içinde teslim edilmesi gerektiğine dair kanun maddesinden bahsediyorsunuz. Emsal kararı var mı?
Eğer bir sonuç elde edebilirsek ciddi bir rakam alınır ama benim bildiğim kadarıyla bu tip davaları kazananlar TOKİ'den teslim tarihi belli evleri olanlardı.

gmetin

2 yıl önce - Pts 03 Ekm 2011, 00:27

Merhaba Arkadaslar, eski yazilardan bir tanesini tekrar gönderiyorum

Kuzeyankara rezaletini aşağıdaki mail adresinden yada ALO 150 den başbakanlığa ve sayın başbakanımıza şikayette bulunalım bu rezaletin hakkından ancak başbakanımız gelir. Ne kadar cok email atarsak o kadar dikkate aliniriz.Bu kadar zor mu , bu kura cekimi, kura izleme karti, felan ,filan derken secimler geldi gecti, isteyen istedigi yerlere geldiler, hakki olan insanlar magdur olmaya tam gaz devam, vesselam.

bimer@basbakanlik.gov.tr

adnan-a
2 yıl önce - Çrş 12 Ekm 2011, 17:28
KONUT TESLİMLERİ

Hak sahibi konut kura ve teslimleri büyük ihtimal 2012 yılına sarktı... İnşaa çalışmaları hızla devam ediyor. Haksahibi şahısların bilgisine.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet