Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Metro Müjdesi
« önceki   123 ... 72737475   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 73
serkan33

1 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 22:32

Konya'ya tabiki yapılmalı hatta devlet artık şu kentlerin ulaşım işine ciddi ciddi bir el atıp merkez nüfusu 1 milyonu geçmiş şehirlerin hepsine metro yapmalı. Şehirleri şu iğrenç minibüs-halk otobüsü saçmalığından tez elden kurtarmalı, hangi çağdayız hala Adana-Mersin gibi milyonluk şehirlerde ulaşım sisteminin temel ayaklarından en önemlisi minibüs!!!!

Dediğim gibi devlet tüm 1 milyon üzeri şehirlere metro yapmalı, başka yolu yok, belediyelere bırakırsan Türkiye'nin milyonluk şehirleri metroyu 1000 yıl sonra anca görür, bir tramvayı bile zar zor ite kaka yapıyorlar zaten...

Yiğit3344
1 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 23:31

Serkan ben Konyadayım şimdi hiç Metro lazım değil buraya. Yollar geniş, heryerde battı çıktı var, otobüsler uzun körüklü, trafik hiç yok nerdeyse. Otobüslerde yoğunluk olmuyor rahat rahat gidiliyor. Ayrıca çok uzun bir raylı sistem hattı var yolları hiç daraltmamamış.Önemli yerlerin çoğundan geçiyor. Keşke mersinde böyle planlı olsaydı. Şimdi tramvay yapılcak deniyor mersine yollar nasıl olcak acaba diye kara kara düşünüyorum.

Misafir 474

1 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 12:54

------- Konya hızla büyüyen bir şehir olarak, metro tamamlanıncaya kadarki 8-10 yıllık süre zarfında, zaten şehrin merkez nüfusu 2 buçuk milyon olup, metroya olan ihtiyaç hat safhaya ulaşmış olacak. Bu metro işi öyle üç günde yapılabilecek bir iş değil. Bugün kazma vurulsa, tamamlanması belki de en az 8-10 sene alacak. O vakit Konya'nın nüfusu en az 2, 2 buçuk milyon olacak. Böyle yatırımlar yapılırken geleceğe dönük projeksiyonlar dikkate alınarak yapılır. Bunun içindir ki bu günden, en kısa zamanda kazmayı vurup, işe başlamak gerekir. Çünkü yapılana kadar ihtiyaç hat safhaya ulaşmış olacak. --------

Metro yapılana kadar ki uzun süreçte ihtiyaç fazlasıyla hissedilir hale gelecek. Onun için yapımına bir an önce başlanmalı ki ihtiyaç hissedildiğinde hazır hale gelsin. Bir kaç yıl sonra mutlak ihtiyaç haline geldiğinde iş aceleye gelmesin ve sıkıntı yaşanmasın.

furkankk
1 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 13:12

Yiğit bey Konya'dayım diyorsunuz ancak zannederim Bosna bölgesinden hiç çıkmıyorsunuz Çünkü otobüslerde yoğunluk yok derken 2-41-44-65 gibi hatları hatta yeterli gördüğünüz tramvayda öğrenci arkadaşların çektiği sıkıntıları görmüyorsunuz. Konya bir çok şehrimize göre düzenli nispeten geniş yollara sahip ancak kaldırmıyor özellikle şehir merkezi Alaaddin çevresinde artık yollar yeterli gelmiyor. Kaldı ki metro gibi yatırımlar ihtiyaç olduğu an değil ihtiyaç öngörüldüğü zaman yapılır (Konya için elzem hale geldi bile). Mersin ve Adana yı görmek kısmet olmadı ancak eğer oralarda da ihtiyaç varsa oraya da yapılmalıdır. Ulaşım imkanları ne kadar kolay ve çeşitli olursa o kadar iyidir.

Yiğit3344
1 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 13:48

Evet bosnadayım furkan nasıl anladın. Dediğin hatları kullandım biliyorum sabah ve akşam saatlerinde yoğunluk oluyor. Aynı şekilde tramvayda da öyle. Ama onun dışında genelde rahatlar. Aynı şekilde 1-97-98-52-47 gibi hatları kullandım bir süre yoğun zamanları oldu rahat zamanları oldu ama genel olarak iyiydi.

Alaaddinde trafik oluyor ama sadece akşamları. Şehrin göbeğinde o kadar olsun ama değilmi.

furkankk
1 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 17:15

Yiğit bey işte yanlış düşündüğümüz nokta (hepimizin yaptığı) neden olsun o kadar diyerek razı oluyoruz? Yani bu problemi çözmek mümkünken neden olsun o kadar diyerek problemi kabulleniyoruz, kaldı ki şuan böyle bir problem olması ilerleyen zamanlarda daha büyük sıkıntıların yaşanabileceğini gösteriyor. Metro inşaatı bugün başlasa 7-8 yıl sürecektir maalesef (Ankara'da 15 seneden uzun sürdüğünü düşünürsek iyimser bile davrandım) o yüzden erkenden kazmayı vurmakta fayda var. Ailem (artım bende) Karkent te ikamet ediyor ve 41 ben kendimi bildim bileli yoğundur o yüzdendir sizin otobüsler yoğun değil sözünüzü yadırgamam Saygılar

Serkan Berk
1 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 03:48

Fetih Caddesinde gidecek olan metro mu?
Yoksa,
Yeraltında gidecek olan Tramvay'a metro adı mı verildi?

m@kif
1 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 19:54

Bakanın herşey hazır dediği Fetih caddesinden geçen metro değil. Bildiğim kadarıyla tamamı hafif raylı sistem. Zaten projede HRS olarak geçiyor.
Metro projesi daha tam sonuçlanmış değil ve şehir içinde daha çok. Eski hatlarıda kapsıyor.

bülent bey

4 hafta önce - Pts 18 Arl 2017, 20:32

serkan sen nerede yaşıyon allasen? Ben beyhekimde minübüs ilk duraklarından bazen ayakta gittiğim oluyor. Bosnadan çarşıya kaç saatte gidiyorsun? 1 saat. Bu neden 15dk olmasın? Evet bir çok büyük şehirle kıyasladığımız zaman nispeten rahat bir trafik var ama çok daha iyi olması için çalışmak lazım. Bence Metro geç bile kaldı. [/quote]

Zeynel Abidin Gün
3 hafta önce - Çrş 27 Arl 2017, 05:01

Şebi Arus'ta bir müjde bekledi gözler ama nafile.

sayfa 73
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 72737475   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM