Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Misafir 5ce

3 yıl önce - Pzr 14 Hzr 2015, 14:54

Merhabalar elinde ismi degiştirilmis eski sokak levhasi fotoğrafi olan varsa fotoğrafini bana gönderirse sevinirim. Akademisyenim bunlarin üzerine sanatsal bir calisma yapiyorum. Cok sevinirim.mailim.nuray.akkol@gmail.com

zacv
3 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 23:51

(+)

zacv
3 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 23:54

ümit 806

3 yıl önce - Prş 09 Tem 2015, 11:35

Alıntı:
Bu işi Büyükşehir Belediyesi mi yürütüyor, ilçe belediyeleri mi?

Son kırmızı renkli pres kapı numarası ve sokak levhalarını İBB yürütüyor. 10 seneye yakındır tamamlanmadı. Bu arada üç defa ilçe değiştirip numaralandırması değişen yerler oldu. Örnek : Samandıra.

Eskiden de Büyükşehir belediyesi yürütüyordu. Fakat 90'lı yıllarda yanlış bilmiyorsam ilk önce Kadıköy belediyesi cadde ve sokak köşelerine direkler dikerek kendi tabelalarını dikmeye başlayınca Beşiktaş, Üsküdar, Ümraniye gibi belediyeler kendi farklı tasarımlı direklerini dikmeye başladılar. 2005-2006 civarında bu kırmızı levhalar Beyoğlu - Fatih civarında başlayınca ilçe belediyeleri büyük ölçüde kendi çalışmalarını durdurdu. Üsküdar Belediyesi eski yeşil direkli tabelalarını Kadıköy Belediyesi'ninkilere benzeyenlerle değiştirdi. 2007 yılında Ümraniye Belediyesi 1996'dan kalan direklerini söküp yenilerini dikmeye başlamıştı. Kısa süre sonra Üsküdar ve Ümraniye'ye de bu kırmızı presli tabela ve numara levhaları monte edilmeye başlandı.

Şu an için İBB tarafından yürütüldüğünü biliyorum. Fakat 10 senedir ulaşılamamış yerler var hâlâ. 2007'de Tuzla'da, 2008'de Şile ve Ağva civarlarında monte edildiğini görmüş olduğum hâlde Ümraniye'ye daha geç geldi.

Kadıköy Belediyesi büyük büyük ve fosforlu kapı numaraları monte etmişti. İBB kendi numaralarını ve levhalarını monte ederken Kadıköy Belediyesi'nin monte ettiklerini sökmeye kalktığı için aralarında ihtilaf olduğunu Suadiye'de bisikleti bakıma götürdüğümde duymuştum, 2 seneye yakın zaman olacak.

Metin_81
2 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2015, 10:12

Cemoli D18
2 yıl önce - Sal 16 Şub 2016, 02:14

(+)

(+)

Cemoli D18
2 yıl önce - Çrş 17 Şub 2016, 21:34

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Cemoli D18
2 yıl önce - Cum 19 Şub 2016, 19:52

2016 Şubat

(+)

(+)

(+)

ümit 806

2 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 08:43

şu hayatta, dükkanını, evini boyarken kapı numaralarını ve sokak levhalarını da dümdüz üzerinden geçip kapatan adamlar kadar sinir olduğum insan yoktur. Eskiden belki muhafazası zordu ama şimdi basit bir streç filmle bile kapatıp korumak mümkün. Birkaç dakikalık zahmetten kaçış ya da vurdumduymazlık yüzünden oluşan görüntü daha çirkin oluyor. neden çirkin ? çünkü biri özenle boyamamış da binayı cumburlop boyaya batırıp çıkarmış gibi duruyor.

Cemoli D18
2 yıl önce - Çrş 20 Tem 2016, 22:54

Çözümü basit zabıtlar gezsin ikaz etsin. Sonra bassın cezayı...

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet