Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Seyfo
11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 20:17

İşte projenin ana hatları

* Seyrantepe'de 50 bin kişilik stat yapılacak.

* Ali Sami Yen arazisinde kentsel dönüşüm projesi uygulanacak ve sınırlı sayıda lüks konut yapılacak.

* Şişli Etfal Hastanesi de Seyrantepe'ye taşınacak. Yeni hastanenin özellikleri TOKİ ile Sağlık Bakanlığı arasında alt protokolle belirlenecek.

* Şişli Etfal'in kurulu olduğu alan Milli Emlak'e kayıtlı. Bu alan TOKİ'ye aktarılacak.  

kaynak: Sabah

www.sercan.de
11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 21:49

bu haberlerin link varmi?

benim bildigim seyler bunlar

sonudna olurmu bilmem

-tribün 23° üst tribün 30
-Hollanda ve Kore'den incelenen stadlarda Lojalara ve dış görünüme bakılıyor...
Yani iki tribün mü yoksa bütün tribünlerde mi ve tek-çift katlı olması...
Yoksa Kore veya Hollanda'da ki bir stadın aynısının yapılması söz konusu değil...
- +52 bin

Bu Resimler Projenin resmileri degil, ama görenler cok cok benziyor diyorlar. Sadece bizim Tribünler daha yakin olacakmis (kale arka 7,5-8m, yan 6-7m)

AliAlaca
11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 22:01

Sayin Sarigulun Alisamiyen  projesi,cok guzel,goze  hos gorunuyor tabiki gonlumden orasinin en azindan bir kisminin park olmasi.Ancak sirf arsanin degeri yaklasik 300 milyon dolar,uzerine insa edilen binalarida sayarsak,milyar dolari geciyor,bu ne demek her bir agacin kapladigi alan onmilyon dolarlara denk geliyorki,hicbir kisi veya kurum buraya asla park yapmaz.Birde GS,lar ne sanslilar bedava stad sahibi oluyorlar.

emirb
11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 22:02

Kapalı ortamdaki akustiği merak ediyorum, aceba nasıl yankı yapar o ateşi tezahüratlar. Meşale olayını da merak ediyorum doğrusu... Meşale yakıldığında dumanı nasıl dışarı atacaklar? yakında projenin bir planı çıkar kamoyuna inşallah.

www.sercan.de
11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 22:21

M.Köy degeri kim dediki 300 milyon?
zaten Topbas dedi
daha iamr durmu belli degil
ama sadece bina yapilmasina karsi cikacagiz
alisveris merkezi zaten hic izin vermegiz
aynisini TOKI baskanida dedi

GS ama ona göre M.köydeki arazinin payini 6 senelige TOKIye veriyor
yani sonunda kendisi yapiyor
üstelik stad GSyin degil GSGM olacak

www.sercan.de
11 yıl önce - Prş 20 Nis 2006, 19:20

bilmiyorum
M.Köydeki stad zaten olmaz
ve M.Köyü RTE yabancilara söz verdi
üstelik M.Köy icin yeni proje daha iyi
yani GS Seyrantepye gitmek istyior
devlette M.Köyü degerlendirmek istiyor
suan sadece detaylar kaldi bana göre
payimiz kac olacak diye vs

www.sercan.de
11 yıl önce - Cum 21 Nis 2006, 14:50

Ajansarda gecen haber

Ama haber ajanslarda da şöyle gecti.

Moskova'ya gidecek olan Güreş Milli Takımı'nın kampını ziyaretinden sonra gazetecilerin sorularını cevaplandıran Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, şunları söyledi: "Galatasaray'ın stadyuma kavuşmasıyla ilgili olarak düşüncemiz, Ali Sami Yen ile bir arazinin takas edilerek, Galatasaray'ın bir stada kavuşması idi. Biz buna destek verdik. Sayın Başbakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken de Galatarasay'a bunu teklif etmişti. Ali Sami Yen'in olduğu yere, altında iş merkezi olan bir stad yapılacağı düşünülüyordu. Ama orası, ne trafiği kaldırabilir, nede o yükü kaldırabilir, taşıyamazdı. Bunun gerçekleşemeyeceği görüldü. Yıllar sonra bizim dediğimiz gerçekleşecek. İlk olarak takası düşünmüştük. GSGM olarak, ASY arazisini verip, yerine Seyrantepe arazisini almayı ve burayı Galatasaray'a kullandırmayı teklif ettik. Daha sonra satış olayı gündeme geldi. Daha sonra yeniden takasa dönüldü. Şimdi, Toplu Konut İdaresi devrede. Onun dışındaki kurumlarda destek olacaklar. Protokol imzalanması aşamasına gelindi. Ve artık Galatasaray, Seyrantepe'deki Stadı'na kavuşacak."

Avni Aker Stadı'nın durumuyla ilgili bir soru üzerine de, Atalay şu cevabı verdi: "Avni Aker, Trabzon'da güzel bir arazi üzerinde. Önce Avni Aker'i yanındaki saha ile birleştirip, modern bir stat yapmayı düşündük. Çevre düzenlemesiyle birlikte güzel bir proje hazırlamışlardı. Daha sonra, Ali Sami Yen Stadı'nda olduğu gibi, Avni Aker'i Trabzonspor'a devredip, başka bir yerde stat yapılması öngörüldü. Trabzonspor Kulübümüz ile bu konuda çalışıyoruz. Bittiğinde bize teklifi getirecekler."

Yeni, modern, sadece maçlarda kullanılan hantal yapılı değil, lokantalarıyla, alışveriş merkezleriyle, çok amaçlı kullanımıyla, içinde buz pateni salonu, cimnastik salonlarının da yeraldığı, her türlü organizasyona hazır bir stadın yapılacağının altını çizen Mehmet Atalay, "Bu konuda, kim olursa olsun destekleyeceğiz. Sanıyorum bu çalışmalardan sonra Türkiye, yeni bir stada kavuşacak"

aliserdar

11 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 20:32

Aman yeni stadyumda marathon olmasin baska birsey istemiyorum.Galatasaraya yakisir 50 bin kisilik futbol stadyumu istiyorum.Ustunun kapanip kapanmamasi pek de onemli degil.Tribunler ne cok dik nede yatay olmali tel katli olmasi tercihim.

www.sercan.de
11 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 22:43

Amsterdam Arena, LTU Arena gibi bisrey olacak
yani en az maketi görenler bunlara benzetti

ama daha kesin diye birsey yok
galiba 2 katli lojalar olacak her tribünde

tolginho

11 yıl önce - Pts 24 Nis 2006, 03:02

Loca olması şart, Saraçoğlu'nda bir loca 80 bin dolardan başlıyor yıllık. 60 tane olsa yıllık 5milyon dolar eder(en az).

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet