Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
emirb
14 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 22:04
İstanbul Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu (Galatasaray stadı) haberler ve sohbet


Bu başlık sadece tartışma haber ve sohbetler içindir,
Türk Telekom Arena fotoğrafları şu linkteki diğer başlığımızdan takip edebilirsiniz :

Türk Telekom Arena Fotoğrafları






VE SEYRANTEPE PROJESİ HAYATA GEÇİYOR!

Ve hepimizin beklediği gibi, gecikmelide olsa Galatasaray'ın ve özellikle Özhan Canaydın ve yönetiminin uzun süredir üzerinde uğrşatığı Seyrantepe projesi hayata geçiyor. Peki bu proje nasıl bir proje? Seyrantepe Projesi diyince akıllara artık arazi verilecekmi verilmeyecekmi konusu yerine stad nasıl olacak, Ali Sami Yen'i aratıcakmı gibi daha futbolla bağdaşan sorular gelicek. Yapımı 2008 yılında bitirilmesi planlanan stad Avrupa'nın en teknolojik stadlarından biri olma özelliğini taşıyacak.



G.Saray, yeni stadın inşaatı ve işletimi için Amsterdam ArenA Grubu'ndan danışmanlık alacak. Şirket stadı 12 yıl işletecek, kulübe her sene garanti para ödeyecek. Rakam için pazarlık sürüyor.

Yönetim, Seyrantepe'deki arazi için 72 trilyon 500 milyarlık bedelin dörtte birlik peşinatı, 18 trilyon 125 milyar lirayı Maliye Bakanlığı'na yatırmıştı.

Amsterdam Arena Grubu'nun stadları ise genellikle aynı özelliği taşıyor. Konforlu, teknolojik ve uluslararası turnuvalara rahatlıkla ev sahipliği yapabilecek kapasitede stadlar...

ArenA Danışmanlık'ın listesi
İşte G.Saray'ın görüştüğü Amsterdam ArenA Danışmanlık'ın hizmet verdiği önemli sportif tesisler ve projeler:

Berlin Olimpiyat Stadı - Almanya
Jose Alvalade Stadı - Portekiz
Mönchengladbach Nordpark - Almanya
Kings Waterfront Arena - İngiltere
Napoli San Paolo Stadı - İtalya
Pekin Olimpiyat Stadı - Çin
Accra Ulusal Stadı - Gana
Tianjin Ulusal Stadı - Çin
Niort Municipal Stadı - Fransa (Sabah.com)

Arazinin uydu fotoğrafı:

http://maps.google.com/maps?q=istanbul&ll=41. ...&hl=en


emirb
14 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 11:38

Alıntı:
İlk kazma an meselesi  

Galatasaray Başkanı Canaydın ile TOKİ Başkanı Bayraktar'ın, Seyrantepe ve Ali Sami Yen arazileri konusunda yaptığı toplantıda, daha önce varılan şifai anlaşmanın koşulları kesinleştirildi  
15.04.2006

Ankara’da büyük zirve

Sarı-Kırmızılı kulübün yeni stadına kavuşması için ilk kazmanın vurulması artık an meselesi... Başkan Özhan Canaydın, Ali Sami Yen Stadı ve Seyrantepe arazileri ile ilgili Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar ile dün Ankara'da bir araya geldi. Canaydın'ın, arazilerle ilgili daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından belirlenen kriterler doğrultusunda bundan sonraki sürecin nasıl olacağı konusunda TOKİ başkanıyla toplantı yaptı.

Açıklama daha sonra
İkinci Başkan Semih Haznedaroğlu'nun da katıldığı toplantıda teknik, mali ve alt yapı konuları masaya yatırıldı, ilkeler belirlendi ve ortak bir komisyon kuruldu. TOKİ Başkanı Bayraktar, 41 dönümlük Ali Sami Yen Stadı ile 35 dönümlük Şişli Etfal Hastanesi'nin TOKİ'ye devri ve TOKİ'nin de bunun karşılığında Seyrantepe'de Galatasaray'a stat yapması konusunda şifai anlaşmanın koşullarını netleştirdiklerini, ilerleyen günlerde kamuoyuna açıklama yapacaklarını söyledi.


kaynak: fanatik.com.tr


Bu arada Hürriyetin haberine göre stad asgari 50 bin kişilik çok amaçlı, 365 günün en az yarısında çeşitli aktivitelerin yapılabileceği, üstü kapalı (açılır kapanır özellik. dome türü) bir stat. Aslantepe ArenA'nın Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için kullanacağı harika bir statlardan biri olduğunu düşünüyorum.



www.sercan.de
14 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 19:32

TOKI ilk önce parayi verecek
ama ona göre TOKI GS M.Köydeki projenin ilk 6 senenin parasini alacak
yani sonunda GS stadi kendisi yapacak


Seyfo
14 yıl önce - Pts 17 Nis 2006, 16:07

GS'ye 150 milyon Euro'luk stat yapacağız

TOKİ Başkanı Bayraktar, "Seyrantepe'ye 150 milyon Euro yatırımla üstü açılıp kapanan, çevresinde ticari kuruluşlar olan bir stat yapacağız. Kore ve Hollanda'daki örneklere bakıyoruz" dedi.

Seyrantepe'deki arazide Galatasaray'ın yeni stadyumunu yapacak olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) bunun karşılığında alacağı Ali Sami Yen'in yerine ise İstanbul'un yeni simgesini yapacak. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Galatasaray Kulübüyle anlaşmayı imzaladıklarını, Galatasaray'a 150 milyon Euro'luk stat yapacaklarını söyledi. Hafta içi ekonomi gündemini işgal eden Galatasaray ile TOKİ arasındaki işbirliğinin ayrıntıları yavaş yavaş belli oluyor. TOKİ Başkanı Bayraktar, "34 dönüm yerin yanında 2 dönüm de Galatasaray'ın arsası var bunu da alacağız.  
Stadın yanındaki Likör Fabrikası'nı da sanırım projeye dahil edeceğiz. Başbakan'ın isteğiyle İstanbul'un yeni simgesi olacak bir eser yapacağız.

BAŞBAKAN ZARAR İSTEMİYOR
Başbakan bize zarar etmeyeceğimiz şekilde bir proje yapmamızı söyledi. Buradan gelir beklentimiz fazla değil. Yeşil alanı bol olacak. Bizim görevlerimiz arasında bu işlevimiz sayılmıştır" dedi. Seyrantepe ile ilgili olarak da Bayraktar, Galatasaray'a yapılacak olan stadyumun 150 milyon Euro civarında bir yatırım bedeli olduğunu kaydetti. Galatasaray Kulübü'nün girişimleriyle stadyumun nasıl olacağı ile ilgili Kore ve Hollanda'da çeşitli stadyumları incelediklerini kaydeden Bayraktar, "Üstü açılıp kapanır olacak. İncelediğimiz stadyumlarda olduğu gibi bir çok etkinlik yapılabilecek" dedi. Stadyum gelirlerinin Galatarasaray'ın olacağını kaydeden Bayraktar, stadyum çevresinde ticari kuruluşların da bulunacağını ifade etti. Bayraktar, kuruluşların TOKİ'nin zarar etmeyeceği şekilde paylaşılacağını söyledi.

DRESDNER'DEN KREDİ
TOKİ'nin kendi kaynakları ile projeler ürettiğini kaydeden Bayraktar, "Artık kaynaklarımızın yetmediği zamanlar oluyor. Bankalarla görüşmelerimiz sürüyor. Dresdner Bank ile 350 milyon Euroluk kredi anlaşmasının sonuna geldik" diye konuştu

kaynak: Sabah


tolginho

14 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 04:35

Alıntı:
Stadın yanındaki Likör Fabrikası'nı da sanırım projeye dahil edeceğiz. Başbakan'ın isteğiyle İstanbul'un yeni simgesi olacak bir eser yapacağız.


İster park, ister heykel ister konut yapılsın, en az iki katlı yer altı otoparkı yapılsın altına. Enazındankendi park trafiğini çıkartsın.

TOLGA KAPROL



msabri
14 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 05:51

keske sadece park (otopark degil) yapilsa da, insanlarin nefes alabilecegi bir yer olsa. Ama ekonomik bi getirisi olmadigi icin hic de zannetmiyorum.

tolginho

14 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 07:45

Alıntı:
keske sadece park (otopark degil) yapilsa da, insanlarin nefes alabilecegi bir yer olsa. Ama ekonomik bi getirisi olmadigi icin hic de zannetmiyorum.


belki turist çekebilecek birşeyler yapılırsa üzerine olur, eyfel kulesi gibi

park yapılsa da yer altına 2 kat otopark yapılabilir. Altı otopark üstü de ali samiyen parkı olur mesela Ama nerdee, dediğiniz gibi ekonomik bir getirisi olmaz.

O halde benim gönlümden geçen, geniş bir yeşil bahçenin yola göre en gerisinde konuşlanmış bir gökdelen olsun diyorum.

TOLGA KAPROL


Anıl

14 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 17:20

Bence zaten doldurmasin heryer dolacagi kadar dolmus Mecidiyekoy'de.

Sercan'in yolladigi proje gayet guzel. Galatasarayli olmasam'da Galatasaray'in bosalttigi bir yere sari bina yakisir   (Aman binayi sari- kirmizi yapmasinlarda)
Birde umarim oraya boyle guzel bir park yaparlar.
O kadar dip dibe apartmanin arasinda vaha gibi olur!


www.sercan.de
14 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 17:54

simdi evlein tasarimmi blli degil
ama TOKI baskanina göre kesinlikle arazi komple bina olmicak
yesillik payai daha büyük olacak

ama daha hersey kesin degil
TOKI-GS anlasmasi yok daha
ki bugünkü haberlere göre GS M.Köyü komple TOKiye verecekmis ve Seyrantepedeki stadyum GSGM olacakmis
ve GSda Seyrantepede is merkezi yapamicakmis
ve arazinin sadece 120 dönümü GS olacakti

yani kisasasi kazik esas
ve bana göre, bu böyle kalirsa, GS bunu kabul etmez ve gene stad projesi durur


Seyfo
14 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 20:13

Maliye protokolü hazırladı GS, Seyrantepe'ye vize aldı

Mali sorunlarını aşmaya çalışan Galatasaray, Seyrantepe Projesi'nde ilk aşamada istediğini elde etti. Ali Sami Yen'in yerine Seyrantepe'ye Amsterdam Arena Stadı'nın bir benzeri kurulacak. En az 50 bin seyirci kapasiteli yeni stat, UEFA kriterlerine uygun inşa edilecek. Şampiyonlar Ligi dahil uluslararası maçlar bu stadyumda oynanacak. Maliye Bakanlığı'nda dün Müsteşar Hasan Basri Aktan Başkanlığı'nda yapılan toplantıya GS Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, İkinci Başkan Adnan Polat, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Sağlık Bakanlığı,  
Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Milli Emlak temsilcileri katıldı. Toplantıda, Seyrantepe Projesi'nin protokol taslağı hazırlandı ve bakanların imzasına hazır hale getirildi.

kaynak: Sabah



sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet