Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
emirb
11 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 22:04
İstanbul Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu (Galatasaray stadı) haberler ve sohbet

emirb
11 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 11:38

Alıntı:
İlk kazma an meselesi  

Galatasaray Başkanı Canaydın ile TOKİ Başkanı Bayraktar'ın, Seyrantepe ve Ali Sami Yen arazileri konusunda yaptığı toplantıda, daha önce varılan şifai anlaşmanın koşulları kesinleştirildi  
15.04.2006

Ankara’da büyük zirve

Sarı-Kırmızılı kulübün yeni stadına kavuşması için ilk kazmanın vurulması artık an meselesi... Başkan Özhan Canaydın, Ali Sami Yen Stadı ve Seyrantepe arazileri ile ilgili Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar ile dün Ankara'da bir araya geldi. Canaydın'ın, arazilerle ilgili daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından belirlenen kriterler doğrultusunda bundan sonraki sürecin nasıl olacağı konusunda TOKİ başkanıyla toplantı yaptı.

Açıklama daha sonra
İkinci Başkan Semih Haznedaroğlu'nun da katıldığı toplantıda teknik, mali ve alt yapı konuları masaya yatırıldı, ilkeler belirlendi ve ortak bir komisyon kuruldu. TOKİ Başkanı Bayraktar, 41 dönümlük Ali Sami Yen Stadı ile 35 dönümlük Şişli Etfal Hastanesi'nin TOKİ'ye devri ve TOKİ'nin de bunun karşılığında Seyrantepe'de Galatasaray'a stat yapması konusunda şifai anlaşmanın koşullarını netleştirdiklerini, ilerleyen günlerde kamuoyuna açıklama yapacaklarını söyledi.

kaynak: fanatik.com.tr

Bu arada Hürriyetin haberine göre stad asgari 50 bin kişilik çok amaçlı, 365 günün en az yarısında çeşitli aktivitelerin yapılabileceği, üstü kapalı (açılır kapanır özellik. dome türü) bir stat. Aslantepe ArenA'nın Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için kullanacağı harika bir statlardan biri olduğunu düşünüyorum.

www.sercan.de
11 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 19:32

Seyfo
11 yıl önce - Pts 17 Nis 2006, 16:07

tolginho

11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 04:35

Alıntı:
Stadın yanındaki Likör Fabrikası'nı da sanırım projeye dahil edeceğiz. Başbakan'ın isteğiyle İstanbul'un yeni simgesi olacak bir eser yapacağız.

İster park, ister heykel ister konut yapılsın, en az iki katlı yer altı otoparkı yapılsın altına. Enazındankendi park trafiğini çıkartsın.

TOLGA KAPROL

msabri
11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 05:51

tolginho

11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 07:45

Alıntı:
keske sadece park (otopark degil) yapilsa da, insanlarin nefes alabilecegi bir yer olsa. Ama ekonomik bi getirisi olmadigi icin hic de zannetmiyorum.

belki turist çekebilecek birşeyler yapılırsa üzerine olur, eyfel kulesi gibi

park yapılsa da yer altına 2 kat otopark yapılabilir. Altı otopark üstü de ali samiyen parkı olur mesela Ama nerdee, dediğiniz gibi ekonomik bir getirisi olmaz.

O halde benim gönlümden geçen, geniş bir yeşil bahçenin yola göre en gerisinde konuşlanmış bir gökdelen olsun diyorum.

TOLGA KAPROL

Anıl

11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 17:20

www.sercan.de
11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 17:54

Seyfo
11 yıl önce - Sal 18 Nis 2006, 20:13

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet