Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
berk aldinc
16 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 18:59
[İST-E1.01] - Avrupa'ya Hoşgeldiniz

Ben anlayamıyorum.  Dünyanın en ilginç sehirlerinden birine sahibiz. iki kitayi kesen bir sehirin, degisik kulturlerin gecis noktasi dedigimiz Istanbul'a turizm ile ilgili ufak ama kocaman bir sey eksik bence. Kopruden gectikten sonra AVRUPA KITASINA HOSGELDINIZ diye ufacik bir tabela konmus. Ya da ASYA KITASINA  HOSGELDINIZ diye.  Ya Koprunun uzerine yaz, ya da o basit tabelalar icin buyuk, daha fazla turistik bir tabela koysak iyi olmaz mi?

emirb
16 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 00:35

Sadece merakımdan soruyorum, yanlış anlaşılmasın... Bunu demek için mi siteye üye oldunuz? Konuya gelince... Köprününün üstünden 24 saat boyunca üstünde "AVRUPA'YA HOŞGELDİNİZ" yazılı bir zeplin mi geçsin? Belki daha etkili olur. Ama hiç gerek yok bence

Ahmet Tan
16 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 00:42

evet ..bence de bu sitede birinci mesaj açısından... daha önemli bir çok eksik varken, bunun önerilmesi bana da fantastik geldi..  

serdare
16 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 12:53

Arkadaşlar bence ilk mesaj ya da 1000. mesaj olarak değerlendirmek yanlış gibi ne dersiniz  

Konuya dönecek olursak,

Bence de dediğin doğru, yani biraz fazla arkaplanda kalıyor o tabelalar belki. Ama arkadaşların da söylediği doğru, lunaparkları andıran bir tabela konulursa da hoş olmazdı

Ama şu olabilirdi belki mesela;

OGS KGS için gişeler var, onların üzerlerine gelecek büyük bir tabela...

ozantugbas
16 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 14:01

Ülkemizin konumunu bence eloğlu bile bizden daha iyi anladı baksanıza geçen sene Redbull Racing pilotu David Couldhard bile şov amaçlı Avrupa'dan Asya'ya geçiş yapmıştı Bence bayağı bir reklamı olmuştu Türkiye'nin Dünya'da başka ülke var mıdır?Biz gibi iki kıtada  Bilmiyorum Coğrafi konumumuzu turizm gelirine dönüştürmenin yolları aranmalı bence Mevcut avantajlarımızı iyi değerlendirmeliyiz Bu iş Köprü üzerindeki bir levha ile olmamalı

serdar alt
16 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 14:44

Berk'in ilk mesajı bence hiç de fena değil.

Köprüden geçerken Kıta değiştirdiğimizi pekiştiren bişeyler olmalı.

İstanbul'lular her gün geçtikleri yolun önemini diğerleri gibi görmüyolar tabiki, İstanbul'lu için  bir ihtiytaç halini alıyor giderek.
O köprüler sadece İstanbulun değil, iki kıtanın köprüsü.  Pekiştirici bişeyler olmalı bence.

serdare
16 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 18:57

Ama NE olabilir?  

mekselina
16 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 19:47

ilk mesaj için oldukça kaliteli bi öneri bence.
arkadaşların buraya takılması daha ilginç geldi bana.
fikriniz varsa söyleyin.

ben de aynı fikirdeyim. dünyada iki kıtaya yayılmış başka bir şehir yok diye biliyorum. olsa bile bu kadar ender görünen bir özelliği değerlendirmiyoruz
işte ASYA, işte AVRUPA ! var mı bunun ötesi?

musa87
16 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 21:04

bence o tabelalar bile kalkmasi lazim !!!! istanbul ne avrupaya nede asyaya ait !! sadece ve sadece türkiyeye ait bi sehir... avrupalilar sadece istanbulu avrupaya uygun olarak görüyolar ondada sadece avrupa yakasini... ya türkiyenin tamini kabul ederler yada hic biseyi... istanbul türkiyenindir ve öylede kalacak ne avrupaya nede asyaya ait !!

saygilarimla...

serdare
16 yıl önce - Pzr 16 Nis 2006, 15:06

Musa Avrupalılar İstanbul'un sadece Avrupa yakasını kendilerinden görüyorsa, Tüm trakya bölgesini de görüyorlardır o zaman

Ama öyle değil sonuçta..

Bu arada arkadaşlar birşey daha paylaşmak istiyorum.. Biz şu an o tabelaları tartışıyoruz ama,

yaklaşık 6 ay öncesine kadar, 1 sene boyunca orada duran "Toplu Taşıt Araçları" yazılı levha orada duruyordu.Açıkça söylemek gerekirses böyle komik hata yapan belediyenin bu kadar ince düşünebilecek bir fikir bulabileceğini pek sanmıyorum.. yani en azından 1 sene içinde Avrupa Asya tabelaları değişmez, buna eminim

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM