Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
engygl
6 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 10:49

Alıntı:
Otobüste akbili kullandıktan kaç dakika sonra vapur için akbil bastınız acaba?
Aslında turnikeli sistemlerde aradaki 10 dakika sınırı olmaması lazım,
ancak bazı otobüslerde saati hatalı akbil makinalarına rastlıyorum,

Turnikeli sistemlerde de o 10 dakika muhabbeti var sanırım. Geçen gün Esentepe'deki Gayrettepe durağından metroya bindim, Mecidiyeköy'deki Şişli durağında indim. Sonra da yukarıya çıkıp Cevahir'in önünden 49 no'lu otobüse bindim ve tam ücret aldı. "Al sana muhallebi gibi ulaşım sistemi" deyince de kızıyor bazı arkadaşlar..

engygl
6 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 14:56

Bir önceki sayfada demiştim ki:
Alıntı:
Hadi çift katlılar ÖHO, ama İETT'nin 112 no'lu hattında nasıl geçmez bu kart?? 2 kontör düş, 3 kontör düş, ne bileyim, istersen 5 kontör düş; ama belediyenin kendi otobüsünde bile bu kartın geçmemesi kaç puanlık harekettir?

Bunu da aşağıdaki yazı yüzünden demiştim..
Alıntı:
NOT: 76D, 76E, 76T, 79M, 145M, 145T, 303, 303B, 304, 336A, 336Bİ, 336D, 336H, 336İM, 336T, 401, 401T, 402, 403, 404, 418, 429, 448, 458 hatlarında Mavi Kart geçerli değildir. E-2,E-3,E-7,E-8,E-9,E-10,E-57,E-58,E-59,E-60 hatlarında Mavi Kart 3 biniş hakkı karşılığında geçerlidir. Aktarım İşlemi yapılmaz.

Diğer Ücretli Kartlar Belde Otobüslerinden 400,400A,400C,401,401T,402,403,404,418,429,448,458 hatlarında geçerlidir.

Ücretli Kartlar 16D hattında ve Gece Hatları'ndan 15F ve 112 hatlarında geçerli değildir.

Kaynak

Şimdi, 112'de sadece geceleri mi Mavi Kart geçerli değil? Yoksa, gündüzleri de geçerli değil mi?

Eğer sadece geceleri geçerli değilse, bir önceki sayfada gereksiz yere saçmalamışım, İETT'den ve İBB'den özür dilerim. Aslında geceleri de geçerli olabilir, 2 kontör yerine 4-5 kontör düşer, ama Mavi Kart orada da geçebilir. Her neyse, sorumun yanıtını bilen var mı?
Gündüzleri 112'de Mavi Kart geçiyor mu?

ekinmarti
6 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 15:48

Alıntı:
Eğer sadece geceleri geçerli değilse, bir önceki sayfada gereksiz yere saçmalamışım, İETT'den ve İBB'den özür dilerim. Aslında geceleri de geçerli olabilir, 2 kontör yerine 4-5 kontör düşer, ama Mavi Kart orada da geçebilir. Her neyse, sorumun yanıtını bilen var mı?
Gündüzleri 112'de Mavi Kart geçiyor mu?

Evet, ben her gün indirimli mavi kart kullanarak 112'ye biniyorum, yani geçiyor. Geceleri geçmediğini bilmiyordum, bu biraz saçma olmuş açıkçası. Geceleri 110'da geçiyor mu onu biliyor musunuz?

yunus91
6 yıl önce - Çrş 02 Oca 2013, 02:53
istanbulkart/akbil Seyahat Kartı Kullanım Alanları

En güncel bilgilere iett'nin resmi sayfasındaki kullanışlı bir tablo üzerinden ulaşabilirsiniz: http://skart.iett.gov.tr/Seyahat-Karti-Kullanim-A ...nlari.aspx

Murat Boran
6 yıl önce - Prş 03 Oca 2013, 00:38

Şu anda aktarmanın geçersiz olduğu 3 durum mevcuttur benim bildiğim. Daha fazlası varsa lütfen eksiklerimi tamamlayın.

- İndi- Bindi arasında geçen süre < 15 dakika ise aktarma hakkınız olmaz. Ancak bu konuda şoföre "aktarmam gelmedi sonra akbil basayım" inadına binerseniz mevzu çıkar Çünkü resmi kurala göre şoför sizi en fazla ücretsiz 1 durak götürür. Daha fazla değil
- İndi - Bindi arasında geçen süre > 90 dakika ise aktarma hakkınızı kaybedersiniz (Bazen garip bir şekilde 90 dakikayı aşan sürelerde aktarma kullandığım oluyor. Acaba ben mi yanılıyorum ? )
- Tek biletli hattın otobüsünden inip 2 veya daha fazla bilet ücretine tabii hatların otobüslerine binerseniz (köprüden önce binilen köprü geçişli otobüsler, ekspres hatlar veya metrobüs) aktarma geçmez.

Gökhan AsGül
6 yıl önce - Cum 04 Oca 2013, 21:02

Alıntı:
İndi - Bindi arasında geçen süre > 90 dakika ise aktarma hakkınızı kaybedersiniz (Bazen garip bir şekilde 90 dakikayı aşan sürelerde aktarma kullandığım oluyor. Acaba ben mi yanılıyorum ? )

Süre 120 dk

ogulcan zeren
3 yıl önce - Cmt 23 Oca 2016, 22:48

e 58 hattında geçiyor mu acaba?

Misafir cee

3 yıl önce - Cmt 23 Oca 2016, 23:50

16D hattında, Mavi kart geçiyor ama aktarma geçmiyor.

Bu konularda en çok standartları değişen hat budur herhalde. Yakın zamana kadar aktarma geçiyor mavi kart geçmiyordu, en son Mavi kart geçmeye başladı, aktarma geçmez oldu. Şu anda durum nedir bilemiyorum ama en son Ücretsiz kartım da geçmedi bu otobüslerde. Silivri bölgesi otobüslerde bile geçen Ücretsiz kartım bu otobüste geçmedi

Aynı şekilde Marmaray'da ve Turyol motorlarında da geçmiyor Ücretsiz kartım

Düşünün Zeytinburnu'ndan taaaa Tuzla'ya giden 500T'de geçiyor ama 5 durak giden Marmaray'da ve Turyol motorlarında geçmiyor, ama Silivri Cezaevi - Esenler Otogar hattında bile geçiyor

Durum oldukça karışık yani, artık hangi vasıtada geçmez diye düşünmekten izinli günlerimde gezemiyorum bile

:BARIŞ:

3 yıl önce - Cmt 23 Oca 2016, 23:58

Alıntı:
16D hattında, Mavi kart geçiyor ama aktarma geçmiyor.

Bu konularda en çok standartları değişen hat budur herhalde. Yakın zamana kadar aktarma geçiyor mavi kart geçmiyordu, en son Mavi kart geçmeye başladı, aktarma geçmez oldu. Şu anda durum nedir bilemiyorum ama en son Ücretsiz kartım da geçmedi bu otobüslerde. Silivri bölgesi otobüslerde bile geçen Ücretsiz kartım bu otobüste geçmedi

Son 6 senedir sürekli kullanıyorum 16D hattını. Bu hatta aktarma geçmedi hiç. Halen daha geçmiyor. Geçmediği gibi birde aktarma vermiyor. Yani 16D den inip başka otobüse binerken aktarma yapmıyor.

cihandoğan58
3 yıl önce - Cmt 23 Oca 2016, 23:59

E-57 ve E-58 hattında mavi kart geçer 76E hattında geçmez.

Barış bey aylık Akbil 16D'de geçiyor artık.Ben daha geçen hafta Pendikten D-029 nolu otobüsle Bostancı'ya gittim aylık akbilimle.

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM