Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
turgutakbaş
10 yıl önce - Sal 02 Hzr 2009, 22:29

Alıntı:
Otobüste akbili kullandıktan kaç dakika sonra vapur için akbil bastınız acaba?
Aslında turnikeli sistemlerde aradaki 10 dakika sınırı olmaması lazım,
ancak bazı otobüslerde saati hatalı akbil makinalarına rastlıyorum,
eğer 26A otobüsünün saati ileri, iskeledeki akbil makinesi de birkaç dakika geri ise,
aktarmanın gerçekleşmemesi mümkün

yaklaşık 30 dakika sonra ...

Ahmetuzuncelebi
10 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 03:11

122C bildiğim kadarıyla aktarma almıyor. Peki aktarma veriyor mu?

Çok önemli arkadaşlar yarın yoksa farklı bir güzargah kullanacağım...

Emre Dirlik
10 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 09:53

Köprü hatlarına binerken aktarma olmuyor. Ancak onlardan indiğinizde aktarma yapabilirsiniz.

Alp U.
10 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 19:49

indirimli hat olan 15C hattında da aktarma geçmiyor.defalarca başıma geldi.güya indirimli hat.indirim beklerken size bindirim yapıyorlar.cok enterasan cidden

bundan onceki aktarma sisteminde kopru hatları aktarma alırdı.bir tane ücretsiz biniş hakkınıza sayıp akbilden birtane düşerdi kopru hatlarında.bu da cok kotu olmuş.

ben bzn sırf bu yuzden aylik yukluyorum indirimli akbilime.sirf ne düştü diye kafam takılmasın birilerine saymayayım diye...cunku otobus bir kere aktarma almayip aktarma vermediğinde sizin cebinizden 21+21=42 kurus cıkacağına , 85+85=170 kurus cıkıyor.bu durum ayda 10 kere basınıza gelse fazladan cebinizden 12,8 tl cikiyor.senede ise 150 tl nin üstünde kişi başı kayıp oluyor bu durumda.ki bu ortalama bi hesap.bu durum her gün kullandığı hatta basına gelen ve haberi bile olmayan insanların oldukça fazla olduğuna inanıyorum ben.

turgutakbaş
10 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 21:42

malesef indirimli hatlarda aktarma geçmiyor ... buda bir iett ayıbıdır

Gökhan AsGül
9 yıl önce - Çrş 07 Tem 2010, 09:23

Geçen gün 96T Taksim-Havalimanı hattındaki bir araca bindim. Havalimanında işimi bitiriip dönerken M1 Havalimanı-Aksaray metro hattını kullanırken(ilk akbili kullandıktan 1 saat 20 dk sonra) akbilim aktarma yerine tam tahsilat yaptı. 96T'ye çift ücret ödemek değilde dönüşte tam akbil kullanmak bende kazıklanmış hissi uyandırdı biraz. Dip not olarak ; Havaalanları genelde şehrindışında kaldığı için toplu taşım araçlarında yüksek ücret, çift bilet mantığı ile çalışan hatlar olur. Atatürk havalimanı ise artık şehrin tam ortasında kalmakta olup, İstanbul genelinde bir çok hat daha uzun mesafeyi tek biletle çalışmaktadır. Bu da ayrı bir konu

engygl
6 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 09:10

Çift katlı otobüslerde mavi kart geçmiyormuş. Aklıma uyup mavi kart alan arkadaşımdan (ki kendisi sayemde boşu boşuna o kartı almakla uğraşmış ve 165 TL ödemiş oluyor) öğrendim. Muhallebi gibi kentte yaşamak ne güzel, her şey karmakarışık..

Ekleme: İETT'nin 112'lerinde de geçmiyormuş Mavi Kart. Muhallebiye gel vatandaş!!!

hakanaydın
6 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 10:11

Sorun otobüsün çift katlı olmasıysa mavi kartlılar aşağı katta takılsınlar. Böyle saçmalıkmı olur yaaa.
Çift katlı olunca araç ne oluyor özelliği ne. Hepsi hurda dökülüyor zaten.

engygl
6 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 10:14

Hadi çift katlılar ÖHO, ama İETT'nin 112 no'lu hattında nasıl geçmez bu kart?? 2 kontör düş, 3 kontör düş, ne bileyim, istersen 5 kontör düş; ama belediyenin kendi otobüsünde bile bu kartın geçmemesi kaç puanlık harekettir?

hakanaydın
6 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 10:16

En pahalı seferler metrobüs hattında. Eeee burada bile geçiyorken 112'nin farkı nedir?

Bence iett web sitesinden bi saydır derim, şikayette bulun

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM