Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul'da aktarma ve mavi kart geçmeyen İETT otobüsleri
Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Burç

8 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 01:34
İstanbul'da aktarma ve mavi kart geçmeyen İETT otobüsleri

Halk otobüslerinde aktarma ve Mavi Kart geçmediğini biliyoruz,
aynı duruma bir IETT otobüsünde rastlayınca şaşırdım, paylaşayım dedim...

129'lu hatlarda aktarma olmadığını daha önce yazmıştık, ama mavi kart geçiyor.
Oysa bugün bindiğim IETT otobüsünde şoför bağırarak  :
"aktarma geçmez! mavi kart geçmez!" diye binmeye çalışanları uyarıyordu.
Kapıdan geri dönmeye çalışanlar ile binmeye çalışanlar arasında tam bir arbede yaşandığını
anlatmama gerek yok herhalde.

Tabii aynı toplu alım iskontosunun sessizce kaldırılması gibi, bunların IETT tarafından
hiçbir şekilde anons edilmemesi yüzünden, gene iş bizim siteye düştü.

Bu ilginç hat 145M Beylikdüzü - Mecidiyeköy hattı.
Hani olur da bu hatta aktarma yapayım derseniz, geçmiş olsun böyle bir hakkınız yok.

Bundan başka bildikleriniz varsa lütfen paylaşın da IETT'nin bilinmeyen yönlerini ifşa edip,
ilginç tarife sistemini çözmeye çalışalım.

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 01:58

Çok enteresan... 86V de de aktarma devam etmez ama o "indirimli hat"... Zannedersem arada bir miktar fark kesiyor, ama "0" ücretle geçiş yapılamıyor...

Burç

8 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 02:23

145M'nin kendimce açıklaması :
Bu hatta aslında çift katlı otobüsler çalışıyor ve 1.5 bilet alıyordu.
(Aktarma ve mavikart geçmiyor)
Ama artık yeni körüklüleri de bu hatta koyuyorlar.
Akbil makinelerini ayarlayamıyorlar diyeceğim ama
bindiğim körüklü otobüs 1 bilet kadar kontör düştü.

tolginho

8 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 02:40

145M tek biletlik bir hat mı oldu? Öyle ise Mecidiyeköy'den kalkıp Yenibosnaya geçenler için müjdeli bir haber olabilir. Üstelik yeni otobüsler de cabası.

TOLGA KAPROL

Burç

8 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 02:43

kimseye duyurmadan kendi kendilerine birşeyler yapıyorlar işte.
Yarın da çift bilet olabilir, yolculara haber vermeye gerek yok, şoför bağırarak anons eder.

Kemal b
8 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 17:40
145M ve 145T

Bildiğim kadarıyla 145M gibi 145T hattında da indirimli kartlar geçmiyor.Her 2 hatta da Citaro körüklüler çalışıyor.Ön taraftaki dijital tabelada  güzergah ve ''EKSPRES'' ibaresi dönüşümlü olarak gösteriliyor.Ayrıca 145T'de çalışan Citaro körüklünün (2006-867) ön camında bulunan ufak bir tabelada indirimli kartların geçmediği de belirtilmiş.

Burç

8 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 12:24

145M'nin neresi ekspres ben anlayamadım. Durmadığı tek durak bile yok.
Avcılar yanyoldan gidiyor. Ekspres olmayan HT48 gibi hatlar bile yanyola girmiyor.

Mehmet Kasım
8 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 16:28
145 M

Bazı seferleri ekspres.Özellikle akşam ve sabah saatlerinde TEM'den gidiyorlar.Ama hepsi değil.

Birde öneri ;

145 M ekspres otobüsleri E-6 üzerinde MİLLİYET durağında durmalıdır.Çünkü burada Star TV,Kanal D,CNN Turk,Milliyet , Stargazete ve Dünya Gazetesi var.Ve oldukça yoğun iş nufusunun olduğu bir bölge.

Ahmet Mahmutoğlu
8 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 02:15

Arkadaşlar  sanırım indirimli biletler tarih oluyor.Bu gün bindiğim 76C Büyükçekmece-Bakırköy otobüsünde inidirimli bilet kullandım ve şöferin uyarısıyla karşılaştım ya pasona akbil taktır yada tam bilet kullan dedi.Önümüzdeki haftadan itibaren bu uygulama geçerli olacakmış.

tatavla_aytac
8 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 02:27

sanırım İETT'de bir iletişim ve halkla ilişkiler sorunu yaşanıyor.çünkü ne zaman bir değişiklik olsa ben hep tesadüfen öğreniyorum.bir değişikliği veya yeniliği halka duyurmak neden  bu kadar zor  anlamakta  güçlük çekiyorum.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM