Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Batur

16 yıl önce - Çrş 12 Nis 2006, 23:14
BUR » A7.23. Kasım Önadım Bulvarı ve Mimar Sinan Köprüsü


Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘ulaştıran ulaşım’ projelerine bir yenisi daha eklendi. 6 mahalleyi birbirine bağlayan, kentin doğu yakasının Şevket Yılmaz Hastanesi’ne kesintisiz ulaşımını sağlayan ve Ankara Yolu’nun yoğunluğunu azaltacak olan Ortabağlar Köprüsü’nün temeli törenle atıldı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Şevket Yılmaz Hastanesi’nin yanında, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü arkasında yer alan Kaplıkaya Deresi üzerinde yapılacak olan 85 metre uzunluğundaki geliş-gidiş 3’er şerit olarak projelendirilen Ortabağlar Köprüsü'nün temel atma töreninde yaptığı konuşmada, “Ulaşım projelerimizle Bursa’ya nefes aldırıyoruz” dedi.
Kaynak: http://www.bursa-bld.gov.trAnkara yoluna paralel olacak bu yol Yıldırım'a çok şey katacak bence, caddenin çevresi değerlenir, çarpık yapılaşmayı ortadan kaldırır ve zamanla daha güzel yapılaşma olur.  


Ebru K.Türk
16 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 02:03

Kısmet olursa alternatif yol yoksunu Bursa'da (sanki çok yolu var da   ) En bol Alternatife sahip cadde Ankara yolu olacak galiba.   Çünkü yolun ova tarafından doğu yakın çevre yolu OTOSANSİT'e kadar bağlanacak. (yeni, asıl çevreyolunu kasdetmiyorum) Aynı şekilde şimdi kuzeyden de yine Otosansit'e kadar bu bulvar açılacak. Yani şehrin doğusu 3 geniş ana yol ile bağlanmış olacak. E buda tabi güzel.   Bir de Dağ yamaçlarına paralel olarak Teleferik - Ertuğrulgazi hattındaki cadde genişletiliyor.

Alıntı:
Ankara yoluna paralel olacak bu yol Yıldırım'a çok şey katacak bence, caddenin çevresi değerlenir, çarpık yapılaşmayı ortadan kaldırır ve zamanla daha güzel yapılaşma olur


Eğer Beyazıt caddesinin akıbetine uğramazsa Yüksek İhtisas Hastanesi'nden Otosansit'e kadar köprünün kullanılacağı yol, Bulvar olarak yapılacak. Zaten köprünün 3+3 olmasından belli oluyor bu. En azından son planlar öyleydi. Otosansit'den itibaren Fomara'ya kadar tek bir hattın kesintisiz devam edeceğini de düşünce çok güzel olacak. Dediğim gibi tek korkum Beyazıt Caddesi.    Kaderi ona benzemesin yeter.  


Çağatay1
16 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 02:11

Gün geçmiyor ki Bursa'dan bir inşaat haberi gelmiyor, sanırım Bursa da İstanbul gibi şantiye alanı sanırım, 2010 kültür başkenti sıfatı ile birlikte hedef 2010, inşallah metrolar tamamlanacak, kültür varlıkları ortaya çıkarılacak her iki ilde de.

Bu Bursaya ne oldu hakkaten bir anda siğirli değnek falan mı var başkanın elinde?


Ebru K.Türk
16 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 02:17

Açıkcası Bursa'nın kendi halkı da bu durumun sırrını anlamış değil.  

Fakat şu bir gerçek ki bundan önceki dönemde geçen 5 yıl boyunca yapılan işleri şurada sayayım desem elle tutulan 3-4 tane ancak çıkar. Fakat yeni başkan ve ilçe başkanları  coştu. Üstelik de son açıklanan rakamlara göre Bursa B.B'nin borçlanma oranı da ortalamanın altında. Olan borçlar sorunsuz ödeniyormuş.

Belki göreve geldiğinde Bursa'daki sanayicilere vergilerini Bursa'da ödemeleri için yaptığı çalışmalar yüzünden artan gelirlerin etkisi olabilir. Ya da tam bu başkanın şansına Büyükşehir Belediyeler Yasası değişmiş ve oldukça güzel yetkiler almışlardı. Onu da iyi kullanıyor olabilir.

Hepsinden önemlisi benim görebildiğim şu var. Gerçekten iç muhalaefete kulak asmıyor. Bu iyi mi kötü mü bilmem ama iyi tarafı onları ikna etmek için zaman harcamak yerine iş yapmaya çalışıyor. Bunların sonunda şimdilik iyi gidiyor ama eline yüzüne bulaştırırsa da diğer seçimlerde cezasını bulur  


Akın Alan
16 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 04:14

Yıllardır neden yapılmadığını merak ettiğim bir köprünün en sonunda yapılacağını duymak beni çok sevindirdi ki 15 yıl önce yapılması gerekirdi.

Bence bu köprü Ankara yolunun yükünü azaltacak.

Düikkat ettiyseniz Yıldırım Bld. bütün yatırımlarını Kaplıkaya Polisokulu arasına yapıyor.Çünkü Gökdere-Mesken arasına arık yapılacak birşey kalmadı.Daha doğrusu yapabilmek çok ama çok zor.

Eğer Kaplıkaya Rekreasyon Vadisi yapılırsa bölge çok daha güzelleşecek.

Osmangazi Belediyesi'nin Kamberler Projesi Yıldırım Blelediyesi'ne örnek olmalı.Ama çok pahalıya mal olacakta olsa Yıldırım'ın gerçek Merkezi olan Gökdere-Kaplıkaya aksına bu tür bir prestij proje gerekiyor.SABRİ BİLGİN
16 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 17:55

Ne kadar çok şey yapılırsa o kadar iyidir arkadaşlar. 5 yıl Yıldırım'ı ihya etmeye yetecek değil.Yine de bir sonraki döneme mümkün olduğu kadar daha az sorunlu bir Yıldırım bırakılmalıdır.

SABRİ BİLGİN
16 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 18:02

Bu köprü için yeni isim aranıyor

Temeli 7 Nisan 2006 Cuma günü atılan köprünün iki önemli işlevi var.

Birincisi…

Bursa'nın doğu kesimindeki Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'ne; Kaplıkaya Deresi'nin karşısında kalan Erikli, Esenevler, Yiğitler, Fidyekızık ve Bağlaraltı mahallelerinde oturanların kolay ulaşımlarını sağlayacak.

İkincisi…

Şehreküstü'den itibaren Haşim İşcan-Kasım Önadım-Eğitim caddelerini Ortabağlar-Güllük-Mimar Sinan mahalleleri güzergahından Otosansit'te Ankara Yolu'na çıkaracak ve Ankara Yolu'na alternatif olacak yeni yolun Kaplıkaya Deresi'ni aşmasını sağlayacak.

Ancak…

Köprüye Ortabağlar Köprüsü adının verilmesi itirazlara yol açtı. İtirazlar, köprünün Ortabağlar'a çok uzak olduğu, arada iki mahallenin bulunduğu noktasında yoğunlaştı.


"Burası Mimar Sinan Mahallesi. Büyük usta Sinan da şöhretini yaptığı köprülere borçlu. Neden onun adı verilmiyor?" dendi.


Bu itirazlar şu sıralar Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in verdiği direktif üzerine incelemeye alındı. Çalışma da, köprüye yeni isim bulunması yönünde sürüyor.


Akın Alan
16 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 05:29

Alıntı:
"Burası Mimar Sinan Mahallesi. Büyük usta Sinan da şöhretini yaptığı köprülere borçlu. Neden onun adı verilmiyor?" dendi.


Bence bir köprüye Mimar Sinan gibi büyük bir ustanın ismini vermek yanlış,neden derseniz O'nun adına yakışır bir yapıya ismi verilmeli......

Ama benim kafama takılan başka birşey,

Neden Barış Manço Kültür Merkezi,Mimar Sinan Kültür Merkezi olabilirdi. bu da farklı bir bakış açısı.....

Burada yanlış anlaşılmasın,Barış Manço'yu küçümsemek gibi bir niyetim yok....


Batur

16 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 10:54

O zaman köprüyle beraber, yolun tamamına Mimar Sinan Bulvarı denilmeli, FSM bulvarı gibi.  

SABRİ BİLGİN
15 yıl önce - Cmt 15 Tem 2006, 12:59

Büyükşehir Belediyesi'nin, 6 mahalleyi birbirine bağlayan Kaplıkaya Deresi'ne inşa ettiği Mimar Sinan Köprüsü gün sayıyor.


Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve AKP Yıldırım İlçe Başkanı Şakir Ermiş ile meclis üyeleri, yüzde 80'i tamamlanan köprü inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Şahin,"Mimar Sinan Köprüsü'nü eylül ya da ekim ayında trafiğe açmayı planlıyoruz" dedi.sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara