Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa'nın Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Akın Alan
12 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 21:51

Abi ben bunu bir istatsitiktikçi olarak düşünüyorum,nüfus bilgilerinin sağlıklılığı açısından daha önce belirtmiştim, Büyük şehirlerde %10'a yakınsapma olabiliyor ülkemizde.

Ben Bursa'nın toplam nüfusunun 2.500.00'ün üzerinde olduğu görüşündeyim.

Bir örnek vereyim;

Uludağ Üniversitesinde 50.000 öğreci var ben idda ediyorum bu öğrencilerin 10.000 i Bursa'da yaşamıyor gözüküyordur....

Bunu gibi örnekler sıralanabilir.

Ebru K.Türk
12 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 21:57

Alıntı:
Uludağ Üniversitesinde 50.000 öğreci var ben idda ediyorum bu öğrencilerin 10.000 i Bursa'da yaşamıyor gözüküyordur....

Doğru.   Bence bu durum tüm üniversite sahibi illerde gerçerli. Özellikle de batıdaki, büyükşehirlerde böyle. Bu güne kadar okuyan hiç bir arkadaşım üniversite için gittiği şehirlere oturma bilgilerine ait kayıtlarını aldırmadılar. Hatta nüfus sayımlarında dahi yine hemen hepsi kendi şehirlerine dönmüşlerdi. Ancak çok uzak illerden gelenler nüfus sayımlarında memleketine dönemiyor. Zaten kaydını taşıyan bulabilmek çok zor.

mustafaşahin
12 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 23:50

as merkez önündeki tabelanın kaldırılıp başka bir yere alınması (orhangaziydi galiba) değişen belediye kanunu ile ilgilidir.

yasaya göre şehir merkezine göre belirli bir kilometre sınırı koyulmuş ve bu sınır içine giren yerler büyükşehir bel. hizmetlerinden yaralanacaktır türünden ifadeler kullanılmıştır.

sercancn
12 yıl önce - Pts 31 Tem 2006, 20:39

arkadaslar uzgunum ama uludag unıversıtesının toplam ögrencı sayısı 38000 civarındadır.ve bu ogrencı sayısının yarısına yakını merkez dısındakı meslek yuksek okullarında okuyolar.bu bılgıyı uludag unıversıtesını tanıtan bi videodan aldım

Hakan Aydın

12 yıl önce - Pts 31 Tem 2006, 21:03

Net sayı için üniversitenin sitesine bakmanız yeterliydi.

http://www20.uludag.edu.tr/~oidb/dosyalar/2005-20 ...mevcut.htm

ÜNİVERSİTE TOPLAMI

KIZ - 17213

ERKEK - 24697

TOPLAM - 41910

inegöllü_cenk
12 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 16:46

Bursa'nın yeni nüfus tabelası 1517000 olurken İnegöl'ün 115300 oldu....Ama tabi bunlar yine gerçek rakamlar değil.....

tolgasst

12 yıl önce - Sal 15 Ağu 2006, 09:33
Nüfus 2.3 milyonu aştı

BURSA HAKİMİYET GAZETESİNDEN...

15-08-2006
Nüfus 2.3 milyonu aştı
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 6 ayda bir gerçekleştirilen Ev Halkı Tespit Formu (EFT) uygulamasının bu yılki ilk sonuçları açıklandı.

Sağlık Müdürlüğü'nün ev halkı tespitlerine (ETF) göre, kentin merkez ilçelerinde 1 milyon 496 bin 756 kişi yaşarken, ilçelerdeki nüfusun ise 841 bin 950 olduğu açıklandı. İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Altıner, sağlıkla ilgili kayıtları tutmanın, değerlendirmenin ve kullanıcıların hizmetine sunmanın sağlık kuruluşlarının görevleri arasında olduğunu, bu kayıtların temelini de ev halkı tespit fişlerinin (ETF) oluşturduğunu söyledi.

Sağlık profili
Sağlık ocaklarının, ETF ile kendi bölgesindeki, nüfusun yaş ve cinsiyet gruplarına göre dağılımını, hanelerin alt yapı durumları, sosyal, ekonomik ve kültürel yapılarına ilişkin bir takım bilgileri elde edebildiğini açıklayan Altıner, bu bilgilerin sağlık göstergelerinin hesaplanmasında ve hizmet planlamasında da kullanıldığını ifade etti. Sağlık ocaklarında görevli ebelerin mahalle gezileri ile elde ettiği bilgilerin sağlık göstergelerinde kullanılmasının yanında bölgesel nüfusun dağılımının tespitinde de büyük rol oynadığını kaydeden Altıner, "Ülkemizde bire bir nüfus sayımının kaldırılmasından sonra, dijital takip yöntemiyle toplam sayının net olarak takip edilmesine rağmen, bölgesel dağılım en iyi Sağlık Müdürlüğü'nün ETF çalışmaları ile elde edilmektedir. Her sene, yıl ortasında tamamlanan bu çalışmanın sonucu olarak 2006 Bursa yıl ortası nüfusu toplam 2 milyon 338 bin 706 kişi olarak tespit edilmiştir" dedi.
Yapılan ETF çalışmalarına göre, Bursa merkez ilçelerinde 1 milyon 496 bin 756 kişinin yaşadığı bildirilirken, diğer ilçelerde ise 841 bin 950 olmak üzere Bursa nüfusunun 2 milyon 338 bin 706 kişiden oluştuğu ortaya çıktı.

Bu arada, Ev Halkı Tespit Formu araştırmasına göre Bursa'nın merkez ilçeleri Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Mudanya, Gemlik, Gürsu ve Kestel'de 1 milyon 921 bin 961 kişi yaşıyor. Yine verilere göre, kent merkezlerinden erkek, kırsal ise kadın nüfusunun sayıca fazla olduğu gözlemleniyor.

SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Sal 15 Ağu 2006, 12:50

Alıntı:
Bursa'nın merkez ilçeleri Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Mudanya, Gemlik, Gürsu ve Kestel'de 1 milyon 921 bin 961 kişi yaşıyor

Bursa kent merkezi nüfusunun 1,5 milyondan fazla olduğu Bursa'ya girince anlaşılıyordu zaten.

timsahserkan
12 yıl önce - Çrş 16 Ağu 2006, 17:39

..ben bu konuyla yakından ilgili birşey sormak istiyorum bildiğim kadarıyla gemlik mudanya tarafları büyükşehir sınırları içerisinde kalıyor artık ancak neden hala bursa tabelaları mudanyayla geçit arasında geçite  yakın bir yerde asılı ayrıca gemlik yönündede demirtaşa girmeden asılı bunların çok daha ön taraflarda olması gerekmezmiydi....

Selinn
12 yıl önce - Çrş 16 Ağu 2006, 17:39

Demek ki tabelaları değiştirmemişler henüz...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet