Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kemal b
16 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 00:22
[İST-A1.12] - Dürümcü Olarak Kullanılan MAN-Körüklü İETT Otobüsü

Fotoğraftaki MAN SG 220'yi Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsünün girişinde bulunan oto bakım-yağlama tesisinde gördüm.Otobüsün arka vagonuna, üzerinde baca çıkışı  olan geniş bir ızgara yerleştirilmiş.Muhtemelen lokantaya dönüştürülmüş olan bu otobüs, maalesef kullanılacak durumda değil.İETT'ye ait olmadığını düşündüğüm bu otobüsün üzerinde , nereden geldiği konusunda hiçbir işaret yoktu.Acaba İETT'nin vaktiyle Konya'ya vermiş olduğu körüklülerden biri olabilir mi?

a.çetin
16 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 22:54

Bu araba 86-899 olabilir...

Murat Erol 2
16 yıl önce - Çrş 12 Nis 2006, 18:31
Sonradan silinebilir. Kebabcı ,dürümcü olan MAN körüklü

Bu  konu  işlenmişmiydi ?  Bu aracın resmi var mı? Ben bulamadım

Kemal b
16 yıl önce - Çrş 12 Nis 2006, 20:09

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=206154#206154

Konuyla ilgili sadece bir fotoğraf var.

Murat Erol 2
16 yıl önce - Çrş 12 Nis 2006, 22:15

Alıntı:
Muhtemelen lokantaya dönüştürülmüş olan bu otobüs, maalesef kullanılacak durumda değil.İETT'ye ait olmadığını düşündüğüm bu otobüsün üzerinde , nereden geldiği konusunda hiçbir işaret yoktu.

Sanırım , iett ye ait olduğuna dair  birinci emare;
orta kapı  üst  detay

Murat Erol 2
16 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 00:57

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 01:03

Pekiyi bu körüklü MAN-SG220 dolaşan türden mi, yoksa bir yerde sabit olarak bekleyen tarzda mı? Meselâ geceleri 21'den sonra Arnavutköy-Bebek-Emirgân sahilindeki Volkswagen minibüslü dürümcüler; akşam gelip, sabaha karşı giderler. Hatta 1970'lerin ortalarında Sirkeci'ye hergün sabah gelip akşam giden bir tanesi vardı ki, ızgara köfte yapar, İETT duraklarında bekleyenleri de tam canevinden vururdu. O ne çekici bir kokuydu Ya Rabb'im!!! Tokları bile acıktıran nefasette bir koku... "İkinci Bahar" dizisinde kullanılan köfteci minibüsünün atasıydı belki de... Harem Arabalı vapur iskelesi ile "1" numaralı "Yeniköy" iskelesinin arasındaki geniş kaldırıma parkederdi. Açık mavi renkliydi. Millet önünde kuyruk olurdu. Zabıta da ses çıkartmazdı.

Akın KURTOĞLU

Murat Erol 2
16 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 01:08

Bu Man ,kullanılmayan hurda  bir  MAN , sanırım ümit  otobüs yedek parçası istiyordu, birisiyle  gidelim de  sökelim

A.ŞAFAK TOMRUK
16 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 01:10

Bu köfteci otobüsü nerede duruyor, Daha detaylı bir resmi varmı. Ayrıca hangi belediyeden hurdaya ayrımış. Bilen bir arkadaş varsa bilgisinden faydalanmak istiyorum.

Murat Erol 2
16 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 01:20

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM