Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
a.çetin
14 yıl önce - Çrş 12 Nis 2006, 22:15

benim  bildiğim 4 tane var

*şehremini
   *merter kocatepe  durağı(E5)
   *perpa nın içinde de bir tane var
   *güngören meydan

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Çrş 12 Nis 2006, 23:03

Alıntı:
Sirkeci Garı'nın önündeki alanda; kiosk şeklinde dörtlü bir dolum gişesi vardı. Hâlâ duruyor mu? (Aynısından, Taksim Postanesi'nin önünde de vardı)

Sirkeci ve Taksim'deki kiosk tarzı akbil24 gişeleri kaldırıldı.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 07:19

Akbil kullanımının bu derece yaygınlaşmaya, çoğalmaya başladığı bir dönemde, var olan dolum makinalarının kaldırılmasını anlayamıyorum Artmaları gerekirken, nedense sayıları azaltılıyor. Millet plantonluklara mecbur bırakılıyor. Ya da duraklarda yeniden türemeye başlayan o acayip kılıklı bilet simsarlarına!...

Akın KURTOĞLU

recai metilli

14 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 09:52

Günaydın. Yanlış hatırlamıyorsam, bu dolum yerlerinde normal gişlerdeki gibi, dolum bittikten sonra makine fiş vermiyordu.

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 10:18

Akbil24 makineleri fiş verme dahil bütün işlemleri başarıyla yapabiliyorlardı, ancak asıl problem bu merkezi yerlerde bulunan bu makinaların güvenliğinin sağlanamamış olmasıdır. Kötü niyetli kişilerce para giriş hazneleri tıkanarak, yaşlı insanlara yardım aldatmacasıyla ve hatta makinelerin kırılarak para kasalarına ulaşılma şeklinde onlarca saldırıya maruz kalan bu akbil24 otomatlarının ilk önce fiş yazma sistemleri arızalanmıştı. Kasten bozulan veya arızalanan bu makinelerde para yükleme deneyen yolcular da mağdur oluyorlardı.
Güvenlik nedeniyle kaldırılmasına karar verilen bu makinelerin yerine artık mümkün olduğunca metro istasyonları içinde yer veriliyor; bu uygulamanın tramvay durakları ve vapur iskeleleri gibi daha kolay korunabilen noktalarda yaygınlaştırılmasıyla merkezi meydanlardaki eksiklik yolcuya daha az hissettirelebilir.

Barbaros
14 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 15:25

Ümraniye Alemdağ Caddesi üstünde, Ümraniye Endüstri Meslek Lisesi'nin önünde de bir tane var. Burdaki makina için betondan özel bir klübe tarzı bişey yapmışlardı, hoş görünüyordu. Ama daha sonra sanırım bu bahsi geçen dolandırıcılık işleri bu makina üstündede yapıldı ve makinayı değiştirdiler. Şimdi dışı tamamen demir kaplı, farklı bir makine duruyor.

-ALPER-

14 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 00:43

Kaldırılmadan da bunların güvenliği sağlanabilirdi bence zira bir çok bankanın da meydanlarda atm cihazları duruyor ve güvenlik problemi de olmuyor. Acaba TL-YTL dönüşümünün etkisi olmuş olabilir mi?

Mehmet BERBER

14 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 12:36

cenkince demiş ki:
Alıntı:

Birer tane de Çemberlitaş ve Sultanahmet Tramvay istasyonlarında var. Yalnız Çemberlitaştakinin yerini bulabilenlere 10 kontör bedeva veriyorlar  

Çemberlitaş durağındaki dolum cihazının yerini biliyorum fakat Sultanahmet durağında otomatik akbil dolum cihazı görmedim ben. Emin misiniz o durakta olduğuna?

Banliyö tren istasyonlarının bazılarında da otomatik akbil dolum cihazları mevcut. Zeytinburnu ve Küçükçekmece istasyonlarında olduğunu biliyorum. Fakat sık sık arıza yapıyorlar..

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Pzr 16 Nis 2006, 00:54

Alıntı:
Çemberlitaş durağındaki dolum cihazının yerini biliyorum fakat Sultanahmet durağında otomatik akbil dolum cihazı görmedim ben. Emin misiniz o durakta olduğuna?

Sultanahmet Durağı'nda akbil24 dolum cihazı, jeton gişesinin hemen yanına yapıldı, oldukça yeni olduğundan henüz görülmemiş olması normal karşılanabilir.

yılmaz büktel

14 yıl önce - Pts 10 Tem 2006, 21:38

geçtiğimiz 4 günlük istanbul turumda kadıköy, sultanahmet ve havaalanında akbil dolum makineleri gördüm ama hiçbiri çalışmıyordu. sultanahmette gördüğüm çalışır görünüyordu, ama önümdeki çocuk akbilini dokundurduğu an arızaya geçti

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM