Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
insa
13 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 20:05
[İST-G1.31] - Akbil-24 Makinalarına Ne Oldu?

Arkadaşlar, bildiğiniz gibi bu akbil 24 makinaları otomatik dolum yapılabilmeyi sağlayan araçlar.. Ben bunlardan herhangi bir yerde bir tane arıyorum.. Bunun için belbim.com.tr ye girdim oradan bana baya bir yer gösterdiler ama ,Kadıköyde mesela gittim hiçbir yerde bulamadım... Bu makinalardan Kadıköy, Eminönü ya da Beşiktaşta gören var mı bu yakınlarda??? Şimdiden herkese teşekkürler.

kutlay34
13 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 20:11

Onların birçoğu ya da tamamı kaldırıldı... Kaldırılmasının nedeni yanlış hatırlamıyorsam dolandırıcılar tarafından cihaz içindeki paranın çalınmasıydı... Çalınınca bu işten zarar ettiler... Bunları kaldırmak en doğru çözüm olur demişlerdir...

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 20:23

Fatih PTT'si önündeki üstgeçidin her iki ucundaki merdiven altlarındaki Akbil-24 dolum gişeleri de, üstgeçit sökülünce kaldırıldı ama, maalesef civarda başka bir yere yeniden monte edilmediler. Edirnekapı-Fatih-Vezneciler yolu boyunca, 3 kilometrelik yolda bir tek Akbil-24 dolum gişesi yok maalesef!... Hizmetler ilerleyeceğine geriliyor sanki...

Akın KURTOĞLU

tolginho

13 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 22:10

metro istasyonlarındakiler hizmete devam ediyor.

Daha bugün bir arkadaşa akbil yüklemesi yaptım.

TOLGA KAPROL

hakan_1970
13 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 23:26
tramvay durağında var

Fındıkzade tramvay durağında var.
60 YTL 'lik alana tenzilatlı akbil uygulaması çıkalı bunların müşterisi azalmıştı. Tenzilatlı uygulama kalktığına göre tekrar buradan almaya başlayabilirim.  

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 23:50

Evet, tramvay ve LRT istasyonlarındakilerin çoğu mevcut ama, İETT otobüslerine yönelik Akbil-24'lerin sayısı oldukça azaldı. Bu uygulama ilk başladığında daha çoklardı sanki... Raylı istasyonları ve İETT plantonlukları haricindeki ara merkezî duraklarda bulunan Akbil-24'lerden rastladıklarımızı buraya ekleyebiliriz...

Akın KURTOĞLU

cenkince

13 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 23:53

Birer tane de Çemberlitaş ve Sultanahmet Tramvay istasyonlarında var. Yalnız Çemberlitaştakinin yerini bulabilenlere 10 kontör bedeva veriyorlar  

bulent222
13 yıl önce - Çrş 12 Nis 2006, 21:22

Tünel'in Tünel istasyonunda, Zincirlikuyu'da her iki tarafta altgeçitlerin altında, metronun da yanılmıyorsam tüm istasyonlarında var. Ayrıca bir defasında 3 adet 20'lik banknotla arka arkaya dolum yaparak iskonto da kazandım  

Ahmet Mahmutoğlu
13 yıl önce - Çrş 12 Nis 2006, 21:41

bakırköyde meydandaki otobüs duraklarının bulunduğu yerde de var.bide deniz otobüsü terminallerinde var.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Çrş 12 Nis 2006, 21:47

Sirkeci Garı'nın önündeki alanda; kiosk şeklinde dörtlü bir dolum gişesi vardı. Hâlâ duruyor mu? (Aynısından, Taksim Postanesi'nin önünde de vardı)

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM