Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Alan
14 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 18:24
Bursa - Gökdere Millet Bahçesi


AKP Grup Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik;

DSİ tarafından Bursa Osmangazi Belediyesine devredilen ;Zafer Mahallesi Gökdere yanındaki 300.000 m^2 alana yeni bir Kültürpark yapılacağını belirtti.

Proje kapsamında Mevcut durumdaki Reşat Oyal Kültürparkı baz alınarak, yapılacak Kültürpark'ta ileri teknoloji kullanılacak ve Türkiye'de emsali bulunmayacağını belirtti.

Yapılacak cazibe merkezi için avan proje çalışmaları devam ediyor.Proje yakın zamanda ihaleye çıkacak.

Bu projeyle;Kültürpark,Merinos Parkı,Gökdere Bursa'mızın vazgeçilmez üçlüsü olacağa benziyor.


Ebru K.Türk
14 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 18:29

Akın inanki uzun zamandır duyduğum bazı söylentilerin cevabı bu haberin oldu. Çok çok teşekkür ederim.  

Birkaç aydır, o bölgede oturan arkadaşlarımdan birinin annesi gelip, belediyenin evlerini yıkmak istediklerini, orada büyük bir şeyler yapacağını söyleyip dururdu kadın. Evinin yerine ev vermeyi yada bedelini ödemeyi teklif etmişler.

Neyse, ben de bu güne kadar orada hiç bir büyük proje duymamıştım. Yakınlarında Jokey Kulübüne ait tesisler var diye her halde onlara katmak niyetindeler şeklinde yorumlamıştım.

Bu haberden sonra Ankara Yolu'nun altına da büyük değişim projelerinin uygulanmaya başladığını düşünürsek sanırım çok da yanılmış olmayız.  SABRİ BİLGİN
14 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 19:14

Zaten Ankara Yolu'nun altına yeşil alanlar çok gerekli.Dört bir yanı betonlarla çevrilmiş bir yer olduğundan bazı güzel yapılar bile yeşil alan eksikliğinden dolayı hoş görünmüyor.Yakın bir geçmişe kadar Ankara Yolu altında lise bile yokmuş.Şimdi yanılmıyorsam 6 tane olduğu söyleniyor.Görünüyor ki o bölge en başından,sabırla, yeniden yapılandırılmalı.Son zamanlar yatırımlardan pay almaya da başladılar. Hayırlı olsun.

Batur

14 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 10:00

Alıntı:
Bu projeyle;Kültürpark,Merinos Parkı,Gökdere Bursa'mızın vazgeçilmez üçlüsü olacağa benziyor.


Mihraplı parkını unutmuşsun, orayla ilgili de güzel bir proje vardı.  

Bu arada Hamitlerde de büyük ve güzel bir park var, yıllar önce yapılmıştı, sanırım orası da kültürpark, içinde açıkhava tiyatrosu da var, hatta Bursa fuarının bazı etkinlikleri de orada yapılıyor. Kültürparkdan sonra en büyük park orasıydı, şu an hala öyle sanırım.


Akın Alan
13 yıl önce - Cmt 15 Tem 2006, 22:07

Osmangazi Belediyesi Atıcılar Mahallesi'ndeki Gökdere Vadisi kenarında yeni bir cazibe projesi başlatıyor.

Devlet Su İşleri'nden alınan 250 bin metrekarelik alanın ilk etapta 30 bin metrekarelik alanında, eğlence, eğitim, spor vadisi kuruluyor. Osmangazi Belediyesi'nin yap işlet devret modeli ile inşasını planladığı projede özellikle eğlendirici eğitim ön plana çıkıyor. Avrupa'nın birçok şehrinde yeni kurulan 3 boyutlu küre seyir merkezlerinden birisini bölgede kurmayı planlayan Osmangazi Belediyesi, bin metrekare kapalı alana sahip son sistem görsel teknolojiyi kullanacak. Ayrıca 3 boyut teknoloji ile çekilmiş yeni nesil filmlerini, ortamın içindeymiş gibi keyifli izleme imkanı sunulacak.

Esnaf Odaları Birliği'ne yakın üst kısımda, 2 bin metrekarelik alışveriş merkezi, yiyecek bölümleri yapılması planlanırken, Gökdere Vadisi Projesinde, çocuk oyun alanları, ana okulu, altında 200 araçlık kapalı otoparkı olan trafik eğitim pisti, 3 bin 500 metrekarelik kapalı yüzme havuzları, gezegen heykelleri, güneş saati ve astronomi merkezi gibi birimler yer alacak.

İz bırakan proje

İnsanları eğlendirirken, ilmi konularda bilgilendirmeyi hedefleyen proje, Zafer, Namık Kemal ve Atıcılar mahallelerine de büyük bir hareketlilik getirecek. Eski patates soğan ve sandık halinin bulunduğu alanda ise 2. ve 3. kısım projelendirmeler ile yeni spor sahaları ve rekreasyon alanları oluşturulacak.
Osmangazi'de iz bırakacak büyük projelerden birisi olacak Gökdere Vadisi Cazibe Merkezi için ana planlamaların tamamlandığı, detay planların oluşturulmasından sonra yap işlet devret sistemi ile projeye talip yatırımcılarla görüşmelere başlanacağı kaydedildi.Akın Alan
13 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 00:05

Adı Belli Oldu

ZAFER PARKI DOĞUYOR
Başkan Altepe, Bursa'ya kazandırılacak bir diğer cazibe merkezinin ise Zafer Mahallesi'nde hayata geçirileceğini belirtti. Altepe, Doğu Garajı, patates-soğan hali ve sandık hali arasındaki 250 bin metrekare büyüklüğündeki araziyi, Zafer Parkı adına altında yeni bir proje ile bir spor ve kültür merkezine dönüştürmeyi planladıklarını söyledi


Mert Doğan
13 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 15:26

Alıntı:
Başkan Altepe, Bursa'ya kazandırılacak bir diğer cazibe merkezinin ise Zafer Mahallesi'nde hayata geçirileceğini belirtti. Altepe, Doğu Garajı, patates-soğan hali ve sandık hali arasındaki 250 bin metrekare büyüklüğündeki araziyi, Zafer Parkı adına altında yeni bir proje ile bir spor ve kültür merkezine dönüştürmeyi planladıklarını söyledi


Eski sebze haliyle bu park arasında küçük bir mahalle kalacak onuda bir şekilde adam ederlerse çok güzel olur. Ebru hanımın şu başlığındaki kamberler parkınan sonra aşağıya ankara yoluna doğruda güzelleşme olur.
Bu proje ikinci değil bu gidişle 3 yada 4. park olabilir. heryerde geniş parklar yapıyorlar artık


Akın Alan
13 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 05:10

Park projelerine Uzakdoğu damgası

Uzakdoğu ülkelerine yaptığı inceleme gezisini tamamlayan Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, park projelerini, Singapur ve Malezya'dan esinlenerek yaşama geçirecek.

Geçtiğimiz hafta Singapur ile Malezya'nın Kualalumpur kentlerindeki park düzenlemelerini inceleyen Osmangazi Belediyesi heyeti yurda döndü. Başkan Altepe, ekvator iklimine sahip bölgedeki incelemelerden elde edilen bilgilerin, Osmangazi İlçesi'nde yapılacak park düzenlemelerinde uygulanacağını söyledi.
Singapur ve Malezya'da özellikle peyzaj düzenlemelerinin görülmeye değer olduğunu ifade eden Başkan Altepe, hayvanat bahçesi, su oyunları parkları ve sualtı akvaryumlarının da Bursa'da kolaylıkla uygulanabilecek düzenlemeler olduğunu ifade etti. Bu çerçevede Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü'nden satın alınan Atıcılar bölgesindeki yaklaşık 250 bin metrekarelik alanda hayata geçirilmesi planlanan Gökdere Parkı'nda, Uzakdoğu'daki uygulamalardan esinlenileceğini belirten Altepe, "Burada, su oyun parkı, planaterium adı verilen uzay sineması gibi uygulamalar yer alacak. Su parkında eğlencenin tadına varılırken, öğrenciler uzay sinemasında astronomi ile ilgili bilgilerine yenilerini katma imkanı bulacak" dedi.
FARKLI BURSA'YA DOĞRU
Başkan Altepe, Gökdere Parkı'nın yanı sıra Çukurca'ya yapılacak Su Kayağı Parkı ile Kızyakup Tarih Parkı'nın da yeni düzenlemelerle Bursa'daki park anlayışına farklılık kazandıracağını kaydetti. Altepe, Uzakdoğu'dan alınan peyzaj düzenlemelerinin, Bursa'nın iklim ve coğrafi koşulları göz önünde bulundurularak değerlendirileceğini sözlerine ekledi.


Omerbursa
13 yıl önce - Cum 08 Arl 2006, 17:08

peki ne zaman başlayacak bu projenin yapımı? herhalde metro ve köprü lupu bittikten sonra mı?

Akın Alan
13 yıl önce - Cum 08 Arl 2006, 19:21

Alıntı:
peki ne zaman başlayacak bu projenin yapımı? herhalde metro ve köprü lupu bittikten sonra mı?


Bu projenin Bursaray ile alakası yok.Bu Osmangazi Belediyesinin bir projesi.

Şu anda bir tarih verilmemiş.Büyük ihtimalle 2007 yılı içinde başlanır.sayfa 1
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet