Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Nuh'un Gemisi Ağrı'da mı, Cudi'de mi?
« önceki   123 ... 11121314   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12

Nuh'un Gemisi Ağrı'da mı, Cudi'de mi?
Ağrı (Ararat) 36.5%  36.5%  [69]
Cudi (Doğubeyazıt) 25.9%  25.9%  [49]
Bir fikrim yok 37.6%  37.6%  [71]
Toplam Oy : 189

Ertuğrul MERTEL

3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:32

Şimdi bilimi eline geçirenler mi DİN ile çatışıyor günümüzde diye sorası geliyor insanın bilimsel olarak alana bakınca ...

Mesela o çok tanrılı Mısır medeniyetinin çağımızdaki kabbalistlerinin devleti ,
Mescidi Aksa'da bilim yapıyor 1 aydır . 50yaş altı bilimsel analizi ile başladı en son Ses Bombaları ve plastik mermi eşliğinde halay çekiyorlardı dün .
Biz de kaç bin yıl önce Cudi ' de mi Ağrı'da mı diye soruyoruz hep beraber ...

Asıl ben bu bilim sevdalısı devlete karşı bu sekülerler ne zaman höykürecek merak ediyorum ...
Çok bilimsel yahudilere bakın onların kitaplarında da bu konu var ...
Onlardan daha bilim sahibi iseniz

DİN'in bilimle sorunu olmaz .
Varsa Bilimsel olarak yahudileri ne yapacaksınız ...

O dediğiniz bilim adamları o siyasal rejimlerin bir numaralı yardakçıları olmasa idi ve o rejimler bu adamları finanse etmedi mi?
Sonuçta bilim veya adamı çatışmazmış ...
Doğru eline silah alıp savaşmaz .
Birisinin eline verir üretip o koşar savaşa ...

ercu
3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:34

Sonucta bunlarda bir inanc yani bir cesit din. Kendi inanclari var Bu yonde hareket ediyorlar. Bilimle karistirmayin

bu durumda dinsizlikte bir din oluyor manasını çıkarabilirmiyiz buradan..Sonuçta bir din olmadığına inanılıyor buradada..

Engin Topal

3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:39

Alıntı:
biris bana nuh 1000 sene yasadi diyecek, bende evet dogru mu diyecegim?

Birisi degil Allah C.C. Kuran'da 1000 yildan 50 yil eksik diye yaziyor ... bunu farkli yorumlaynlar da var ... Burada Hz. Nuh'un yaşımı kasdediliyor yoksa baska bir seymi anlatiliyor kesin degil ... yasi bile olsa mümin söyle okur bunu: Allahu Teala murad etti ise olmasinda hicbir süphe yoktur ... ama mümin böyle inanir ...

.

veysel_d
3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:48

Alıntı:

Birisi degil Allah C.C. Kuran'da 1000 yildan 50 yil eksik diye yaziyor ... bunu farkli yorumlaynlar da var ... Burada Hz. Nuh'un yaşımı kasdediliyor yoksa baska bir seymi anlatiliyor kesin degil ... yasi bile olsa mümin söyle okur bunu: Allahu Teala murad etti ise olmasinda hicbir süphe yoktur ... ama mümin böyle inanir ...

sen degilmiydin bilim ile dinin catismadigini söyleyen? bak basbaya catisiyormus.

Engin Topal

3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:50

Alıntı:
sen degilmiydin bilim ile dinin catismadigini söyleyen? bak basbaya catisiyormus.

Bir daha oku benim yazdiklarimi ...
.

Ertuğrul MERTEL

3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:52

Bilim'in fizik gelişimine bakıp metafiziği tartışmak :

GEMİ sağ ve selamet karaya vardıktan sonra SAĞ kaldığına dair Metafizik / DİN'sel kaynaklarda bir delil var mı?
Ben Hud 44'teki ayetten bunu çıkarttım .
İbrahim hayır bu başka bir şey deyip ispatladı ...
Mevzuya dönelim ...

Fakat İnanmayanlar için gerçek olmadığına akılları almayanlara da bir sorum var hani ...
Sizce bu mevzuda habire cevap yazmak ne kadar bilimsel ...
Psikolojik beyninizin evrelerinin yansıması yok diyor ...
Bizimki de Kitapta var olduğu için VAR diyor .

Bunu uzatmanın anlamı ne çözebilmiş te değilim ...
Yok bilim yok vırt zırt ...
Bilim adamı ilkesi ayrı onu kullananın ilkesi ayrı ... Adam araba üretiyor adam hırsızlık yapıp hızlı kaçmada kullanıyor .
Bilim suçlu ...

Piramitlerin yapımındaki gizemi herkes merak ediyor .
O bilim düzeyine sahip olan Mısırlılar mıydı yoksa yanlarındaki hiram ustanın çırakları mı Mason abilerimizin üstadları ?

Hz.Musa A.S kavmini oradan götürmek isteyince kavga o inşai bilimin temsilcilerinin elinden gitmesi kavgası mı idi . Hadi bakalım ... Ben de size birlaf attım ...
Ondan sonra Kurana göre ve Tevrata göre Mısır Medeniyetinin Patronu denize gömülünce Mısır medeniyeti eskisi kadar yükselmeye devam etti mi?
Yoksa stop mu etti ...

Gemiyi arayıp nulacağımız yok ...

veysel_d
3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:54

nuhun dedesi (metusallah) 970 sene yasamis. ona ne diyeceksin. bilimsel acidan böyle birsey imkansiz.

jeopol
3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:54

Alıntı:
bu durumda dinsizlikte bir din oluyor manasını çıkarabilirmiyiz buradan..Sonuçta bir din olmadığına inanılıyor buradada

Elbette onlarda inancin olmadigi( veya din olmadigi) inancina inaniyorlar.

Tdk din tanimi:
Alıntı:
nitelikteki inançları kurallar, kurumlar, töreler ve semboller biçiminde toplayan, sağlayan düzen

Engin Topal

3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:56

Alıntı:
nuhun dedesi (metusallah) 970 sene yasamis. ona ne diyeceksin. bilimsel acidan böyle birsey imkansiz.

Kur'an'da gecmez bu ... eski Ahitte gecer ... ama yukarida yazdigim söz burada da gecerlidir ... Allah C.C. murad etti ise olur ... bizler öldükten sonra dirilmeye iman etmisiz, bunami iman etmeyecegiz? ...

.

Ertuğrul MERTEL

3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 01:00

Alıntı:
GEMİ sağ ve selamet karaya vardıktan sonra SAĞ kaldığına dair Metafizik / DİN'sel kaynaklarda bir delil var mı?
Ben Hud 44'teki ayetten bunu çıkarttım .
İbrahim hayır bu başka bir şey deyip ispatladı ...
Mevzuya dönelim ...

Geminin bozulmadan kaldığına dair inanç nereden geliyor Engin ?
Veya o malzemenin senin dediğin gibi bozulup ağacının kullanılmadığı , yakılmadığına dair bir belgemi varda herkes arıyor ...
Özellikle Hristiyanlar çok dehşetengiz uğraşıyorlar bu konuda bildiğim ...

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 11121314   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET