Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Prş 26 Eyl 2019, 13:11

SAĞLIK BAKANI KOCA’NIN BURSA’YA 3 HASTANE İÇİN 3 GÜZEL HABERİ VAR!
Alıntı:
Kuşku yok ki… Ülkeye ve kente yapılan her yatırımın önemi var, fakat sağlık konusu hepsinden önemli. O bakımdan, sağlıkta yapılan her yatırım, atılan her adım, alınan her karar, her planlama toplumu yakından ilgilendiriyor.

Nitekim…
Bursa’da sağlık alanında yapılan yeni yatırımlar, mevcut hastanelerle ilgili düşünceler ve planlamalar bu nedenle gündemde karşılık buluyor.

Dahası…
Yeni düzenlemeler, yeni hastaneler ve mevcut hastanelerle ilgili gelişmeler yakından izlendiği gibi, tartışma konusu da oluyor.

İşte…
Bursa’daki sağlık hizmetleriyle ilgili konuları AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü.

Şunu da vurgulamakta yarar var:
Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir yetiştiği, iş yaşamının olduğu ve ailesinin yaşadığı Bursa’daki sağlık konularıyla yakından ilgileniyor.

Eksiklerin tamamlanması, yatırımların bir an önce bitirilmesi için de başta Dr. Esgin olmakla üzere siyasi irade ile koordineli çalışma yürütüyor.

Nitekim…
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dünkü görüşmede bütün bunları kapsayan çalışmalarla Milletvekili Dr. Esgin’e 3 hastaneyle ilgili 3 güzel haber verdi.

Bir…
“Hasta kabulüne 16 Temmuz’da başlayan, 4 Ağustos’ta da Sayın Cumhurbaşkanı tarafından resmi açılışı yapılan Bursa Şehir Hastanesi 1 yıl içinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüşecek.”

Bu çalışma…Hastanenin sağlık hizmeti kalitesini arttırmak için planlandı. Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde olduğu gibi Sağlık Bilimleri Üniversitesi bağlantılı hizmet verecek.

İki…
“Çekirge Devlet Hastanesi’nde müteahhit kaynaklı sıkıntı var, inşaat bu nedenle durdu. 1 ay içinde sözleşme iptali ve tasfiye tamamlanıp yeniden ihaleye çıkılacak.”

Hedefi de koydu:
“Ödenek sorunumuz yok, hastaneyi 1.5 yıl içinde açacağız.”

Üç…
“Bursa Devlet Hastanesi’nin restorasyon sonrası 400 yataklı hastane olması yatırım programına alındı. Bunu da en kısa sürede bitireceğiz.”

Kaynak: https://www.olay.com.tr/saglik-bakani-kocanin-bur ...5313yy.htm

Umarım o hastanenin açıldığı eskisi gibi olmasa da yeniden vızır vızır işlediği günleri de görürüz.

sayfa 4
ANA SAYFA -> BURSA