Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Korupark Yaşam ve Eğlence Merkezi - Sohbet
« önceki   1234 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
sefa0
11 yıl önce - Cum 18 Ağu 2006, 10:44

o bölgede yapılan binaların çoğunun tapusu vardır .Geliri düşük ailelerin  paraları konut almaya yetmediği için böyle küçük arsalar alıp kendi müstakil binalarını dikiyolar haliyle mimara para vermedikleri için de binalar şekilsiz işlevsiz duruyor.Asıl koruparkın sahibine bakın siz o arsayı devletten yok pahasına satın alıp bedavaya getirdi  1000 metrekaresini 50 milyara hangi arsa eder söyleyin bugün şehir merkezinde 1000 metrekare arsa nerde olsa bile kaç tl eder .önemli olan binaların görünüşü değil sağlamlığıdır unutmayalım bgün emek beldesi gecekondu mahallesi gibi dursa da bursanın potansiyel işgücünün yaşadığı bir bölgedir.Olası bi depremde en fazla hasar gören konutlar olur çünkü kar amaçlı projelerle mütahitler herşeyi çalar.Kumundan tutun ampulune tahtasına kadar ondan sonra yıkık binalr kalır koruprakın bölgeye vereceği yararı bursa ekonomisine katkısını bitince herkes görecek ondan sonra bölgeye yatırım akacak kimse bulunduğu bölgeden başka yerlere laf atmasın çekirgede bina yıkldı unutmasınlar bunlar.Bu projede emek beldesinin bişeyler kazandığı kesin  çünkü adamlar 8 kat imarlı bölgeyi boşuna 17 kata çıkarmazlar.Rüşvet bugün gidin Bdrumda bile var bu Türkiye gerçeğinden kimse kaçmasın kaçamazda ztn .Önemli olan olayı yerinde yakalamaktır..

Emre Alkor
11 yıl önce - Cum 18 Ağu 2006, 18:02

Alıntı:
.önemli olan binaların görünüşü değil sağlamlığıdır unutmayalım

Ben hiç bu görüşe katılmıyorum iki durum biribirine alternatif değildir.eğer modern ve çağdaş bi Türkiyeden bahsediyosak aynı anda olmak zorundalar. tuğla duvarlar bile olmadan çelik konstriksiyon ve kaliteli betondan yapılan sağlam ama tepesinde demirleri duran,her çıktığı katta biraz daha sokağa taşmış, içindekileri dışını boyamayı bile gereksiz gördüğü evler, çıkmaz sokaklar olcağına hiç insan yaşamasın orası boş alan kalsın isterdim. yinede süslü püslü kartonpyerli dış sıvası saten boyalı, havuzlu mavuzlu villalar yada 150katlı aynalı burgulu gökdelenler olcaksa ama rüzgar esince bile yıkılcaksa onlarda olmasın. ikisi birden aynı anda olsun.

bu yüzden çirkin yada kalitesiz evlerden oluşan şehirler içinde birini diğerine tercih etmem biri yoksa diğeride olmasın efendim

Alıntı:
Olası bi depremde en fazla hasar gören konutlar olur çünkü kar amaçlı projelerle mütahitler herşeyi çalar.Kumundan tutun ampulune tahtasına kadar ondan sonra yıkık binalr kalır

bunada hiç katılmıyorm. mütahitin yaptığı herşey kötüdür denmiş resmen ama ben ne koruparkın nede türevi binaların böyle uyduruk yapılmadıklarını iyi biliyorum. bun en fazla mahalle aralarındaki binaları yapan küçük mütahitcikler bunu yapıyor.Torunlar inşaat gibi Türkiye ve dünyanın başka ülkelerinde dev haline gelen prestijli firmalar buna tenezzül bile etmez çünkü yaptığklarının güzelliği yanında kalitesi de o holdingleşen mütahitlerin milyar dolarlara varan yatırımlarının devam etme güvencesidir.

Alıntı:
Kumundan tutun ampulune tahtasına kadar ondan sonra yıkık binalr kalır koruprakın bölgeye vereceği yararı bursa ekonomisine katkısını bitince herkes görecek ondan sonra bölgeye yatırım akacak kimse bulunduğu bölgeden başka yerlere laf atmasın çekirgede bina yıkldı unutmasınlar bunlar

kesinlikle güzel bi yatırım olduğu konusunda katılıyorum. ama böyle büyük bir ekonomik faaliyet için yapılan plan değişikliğini rüşvet, rant gibi konulara bağlanıp engellenmesini yada karşı çıkılmasını anlamadım. zaten destekmi verdiniz karşımı çıktını bu projeye onunda anlamadım mesajdan.

sefa0
11 yıl önce - Cmt 19 Ağu 2006, 00:13
[quote]zaten destekmi verdiniz karşımı çıktını bu projeye onunda anlamadım mesajdan.[/quote]

msjı anlamadan cvp vermeniz enteresan bu yeteneğinizi gün geçmeden geliştirin beyaza rakip olursunuz ...siz yakında o bölge düzgün görünmüyo Ben alışverişe gitmem de dersiniz sizin gibi fakiri hor gören topluluk oldukça bu ülke kalkınamaz eziklerin de yaşamaya hakkı olduğunu savunuyorum kimse onların evine görünüşüne ve yaşam biçimine karışmasın sizin dedelerimiz geçmişte sizin böyle düşündüğünüzü anlasaydı size hakkınızı helal bile etmezdi son sözüm yarın gidip koruparkın resmini çekeceğim en son halini merak eden vardır heralde...

ben koruparka destek veriyorum teoman arkadaşımın lafına cvptı o msjımm ok durumu düzelteyim sonra anlaşmazlık olmasın....

teomann
11 yıl önce - Cmt 19 Ağu 2006, 17:12

sefa, bizde koruparka destek veriyoruz.Konuyu baştan okusaydın anlardın. Korupark yargıya verildi ve o bölgeye kentsel dönüşüm sağlayacak bu projeyi yargıya verenleri bende herkez gibi kınadım.İkincisi ben zengin falan değilim ortahalli sayılacak bir memur çocuğuyum.Planlara uygun bir apartman dairesinde oturuyorum.

Ayrıca o bölgedeki çoğu insan Bursa'nın önemli bir işgücünü oluşturuyor diyorsun o zaman o bölgedeki çoğu insan benim ailemden zengin biliyosun işçiler memurlardan daha fazla kazanıyor.Biz nasıl planlara uygun bir yerde oturuyosak o insanların çoğuda bunu yapabilirdi.

Batur

11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 10:52

Korumax inşaatından, Korupark'ın 2 bloğu da yükselmeye başlamış.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

kıvanç

11 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 00:29

bir önceki sayfada korumax'ın mayıs 2008de açılacağı söylenmiş ama,mayıs 2007 de açılıyor.7 ay sonra.

Borabaris
11 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 11:32

Merak ettiğim bir şey var... Sanırım Korupark hakkında, ilgili imar planı değişikliği ve inşaatın durdurulması amacıyla bir dava açılmıştı.. O dava sonuçlandı mı?

Umarım olumsuz bir sonuç çıkmaz. Zira proje için oldukça emek verilmiş görünüyor. Planlardan inceleyebildiğim kadarıyla bursa'nın bu bölümüne renk katacak bir proje olacak. Üstelik 15 katlı bloklar sıkışık bir düzende değil, yeterince boşluk ve yeşil alan yaratılarak inşa edilecek. Hem uzaktan görünüm açısından hem de yaşam açısından oldukça güzel olacağını düşünüyorum. Bursanın fiziksel olarak Mudanya ile birleşmesine ve ileride Bursaray'ın Mudanyaya kadar uzatılmasına da dolaylı olarak katkıda bulunacak bir proje bu.

Bir de şunu unutmamak gerek 15 katlı 25 blok, 5 katlı 60 bloktan çok daha az alanı çok daha verimli kullanır.

Emre Alkor
11 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 12:02

Alıntı:
bir önceki sayfada korumax'ın mayıs 2008de açılacağı söylenmiş ama,mayıs 2007 de açılıyor.7 ay sonra.

belki migros gibi yapacaklardır. 2007de sadece Korumax açılıp biran önce faaliyete geçirip etrafındaki meskenleride 2008de bitirebilirler. migros açıldı ama etrafındaki konutları daha yapımı sürüyor. böylece satamadıkları daireler varsa oradaki canlılığı görenlerin kararı değişir ve dairelerde satılır.

Alıntı:
Bir de şunu unutmamak gerek 15 katlı 25 blok, 5 katlı 60 bloktan çok daha az alanı çok daha verimli kullanır.

ben işte bunu diyorum bursada gökdelenler olmalımı başlığında. binanın yüksek olması demek başka şehirlerde gördüğümüz gibi 15m aralıklı kurulup havasız yapılar olmasını gerektirmez.
Akıllı insanlar elinde 1500metre kare arazisini varsa buna 4-5 katlı 100,200 metrekarelik binalardan 10,15 tane yapmak yerine 500metre karelik kısmına 1 tane ama yüksekcene bir apartman yapsa geriye 1000metre karelik alanı yeşil alan olarak kullanır.böyle etrafı boşluk olan bir bina havasız kalmaz.rüzgarı kesilmez, güneş girmeyen karanlık daireler oluşmaz.

Korupark içinde aynısı olmuş. varolan alanda binaları yüksek tutup aynı daire sayısına daha çok yeşil alanla ulaştılar. görüntüsüde daha güzel oldu.

En son Emre Alkor tarafından Pts 18 Eyl 2006, 12:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Borabaris
11 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 12:19

Korupark'ın alışveriş-eğlence merkezi bölümü 2007 mayıs ayında, ilk etap konutlar ise 2007 aralık'ta faaliyete geçecek-teslim edilecek.

Bütün projenin nihai tamamlanma zamanı ise 2008 mayıs. 2007 aralık ile 2008 mayıs arasında, konutlar etap etap bitirilip teslim edilecek.

Batur

11 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 13:30

Alıntı:
Akıllı insanlar elinde 1500metre kare arazisini varsa buna 4-5 katlı 100,200 metrekarelik binalardan 10,15 tane yapmak yerine 500metre karelik kısmına 1 tane ama yüksekcene bir apartman yapsa geriye 1000metre karelik alanı yeşil alan olarak kullanır.

Bunu insanlar kendi kafalarına göre belirleyemiyorlar, belediyelerin, zemin yapısını v.s. dikkate alarak  imara açtığı yerlerde bir arsanın ne kadarına bina yapılacağı, kaç kat olacağı imar planlarında belirlenmiştir, belirlenenin dışında bir yapılaşma da kaçak yapıya girer. Örneğin stadın karşısındaki 20 katlı bina kaçak yapıdır, belediye ruhsat vermemektedir.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet