Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Korupark Yaşam ve Eğlence Merkezi - Sohbet
« önceki   123 ... 1718192021   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 18
drmete
10 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2008, 21:56

Arkadaşlar mayıs 2008 de teslim edilmesi gereken sosyal tesislerin hiçbiri teslim edilmedi . Burdan daire aldığıma hergün pişman oluyorum ama geçti artık o kadar parayı verdik bi kere Bugün konuştuğumda ise yakın zamanda teslim edilemeyeceği söylendi. Gördüğünüz gibi korupark sözleşmedeki hiçbir vaadini yerine getirmemektedir. Galiba bu sözleşme sadece bizi bağlıyor .Bizlerin parasını almaya gelince anında hiç gecikmeden tahsil ediyor bir gün bile beklemiyor. Ne diyeyim yazıklar olsun

drmete
10 yıl önce - Prş 25 Eyl 2008, 03:13

Erdal ÖZDÜR
erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr

Korupark'tan yükselen bir ses
Altta okurum Sn. Dr. Özgür Mete'nin iddialarını içeren bir iletiyi okuyacaksınız.
Söz konusu firmadan bu iddialara gelebilecek bir yanıta köşemiz yine açık:
"Bursa'daki Korupark evlerinde oturuyorum. Buradaki evlerin satışında sözleşme ve teslim tarihlerine kesinlikle uyulmuyor. Evlerimize servet değerinde para vermemize rağmen dairelerimize ait olan ve her biri 5 m2 olan depo alanları için 5000 dolar para talep ediliyor.
Bize ait olan yerler 5 m2'ye bölünüp gene bize fahiş fiyata satılmakta.
Dairemiz 200 m2. Ama ona ait 5 m2'lik depo alanı için fahiş bir ücret isteniyor. Mayıs 2008’de teslimi gereken açık havuz tarihinde teslim edilmedi. Tartışmalar sonucu acelece havuz yapıldı. Sözleşmede yer alan fitness merkezi ve kafeden ise henüz hiçbir emare yok. Çocuk oyun yerleri ve cafe henüz yapılmadı. Oysa mayıs 2008'de teslimi gerekiyordu. Bizler bu sözleşmeye göre servet değerinde parayı zamanında verdiğimiz halde inşaat firması hiçbir vaadini yerine getirmemekte. Ayrıca sorunlarımızı anlatmak istediğimizde de karşımızda muhatap bulamıyoruz. Her şeyi taşeron şirketler yaptığı için burada kim ne yapıyor, belirsiz.
Daireleri biz bu firmaya güvenip aldık. Ama ortak kullanılan her mekandan tekrar para isteniyor. Firmanın konuya duyarlılık göstermesini dilerim

XCeX
9 yıl önce - Pts 15 Arl 2008, 12:50

Acaba yukarıda bahsi geçen sosyal tesisler hakkında bir gelişme olup olmadığını bilen var mıdır..?

Ben de geçtiğimiz günlerde örnek dairelere baktım ve fiyat teklifi aldım. Tabii böyle gecikmelerden bahsetmediler. 300 bin YTL'ye yakın para verip böyle şeylerle karşılaşmanın can sıkıcı olacağı kesin

Yoksa, mimari açıdan başarılı gibi görünüyor proje.

Sedat KASRAT

9 yıl önce - Pts 15 Arl 2008, 14:53

Alıntı:
Acaba yukarıda bahsi geçen sosyal tesisler hakkında bir gelişme olup olmadığını bilen var mıdır..?

Ben de geçtiğimiz günlerde örnek dairelere baktım ve fiyat teklifi aldım. Tabii böyle gecikmelerden bahsetmediler. 300 bin YTL'ye yakın para verip böyle şeylerle karşılaşmanın can sıkıcı olacağı kesin

Yoksa, mimari açıdan başarılı gibi görünüyor proje.

Ben de sizinle aynı durumdayım. Genel bir niyetimiz var ama hangi projeye baksak, ya vaadedilen teslim tarihi inşaatın mevcut durumuna göre saçma gözüküyor ya da projede gözüken kimi donatı alanları krizin de etkisiyle her an budanıp iş bitirilecek gibi.

Bu evler anahtar teslim satın alınacağı için, iç dekorasyonda yüllenici firma tarafından yapılacak birkaç oynama, birkaç malzeme değişikliği onlara ciddi tasarruf, bizlere de ciddi zararlar getirebilir. kaldı ki korupark'ın iç işçiliği zaten muadil projelerin içinde en kötü uygulanmışı ve en ucuz gözükeni.
Buna rağmen hala 123m2 (brütü beni ilgilendirmiyor yok 159 muş yok 52368 m2'ymiş) daire için -o da eğer ev 1. kat ve alışveriş merkezinin arka duvarına bakarsa- 275000 ytl fiyat veriliyor ya; ben de bunu anlayamıyorum.

18M$ gibi komik bir bedelle bütün arsayı satın almışsın; yarısı kadar da gayriresmi masraf(!) yapıp imar izni edinmişsin, arazinin yarısına yakın kısmına korumaxı kondurmuşsun para basıyorsun. Kalan araziye de 1150 konut yapıyorsun-ki korkunç bir rakam; yanisi arsa payını filan aynı kabul etsek, daire başına arsa maliyetin 10 bin $ bile değil. Yine de çıkıp mutfak tezgahını laminant (tahta yani, plastik kaplanmış odun) koyabiliyorsun, balkonu olmayan mutfak gibi mimarlık fakültesinde mezuniyet verilmeyecek proje yapabiliyorsun, Bir de diyorsun ki, benim en ucuz dairem 275 bin yetele.... E alma o zaman diyeceksiniz, almayacağım da zaten; ama, bunları referans alan diğer firmalar da, biraz yüzüne bakılır residans daireler için 300'ü taban fiyat yapıyorlar bu defa...

ozhanesemen

9 yıl önce - Sal 23 Arl 2008, 11:10

Alıntı:
Korupark’tan Bursalılara yeni yıl hediyesi; DOLPHINPARK…
Korupark Alışveriş Merkezi yeni yıl öncesi yeni bir sürprizi de ziyaretçileri ile buluşturmaya hazırlanıyor. Yaklaşık olarak 4 yıldan bu yana yaptıkları gösterilerle insanları kendilerine hayran bırakan sevimli yunuslar ADA ve DOĞA Çeşme’den Korupark’a taşınıyor. Korupark bünyesinde bulunan 2 bin metrekarelik alan üzerine kurulu tesiste derinliği 5 metre olan, 1800 metreküp deniz suyu ile doldurulan 460 metrekarelik yunus havuzunda nefesleri kesecek şovlar sahnelenecek. Korupark Alışveriş Merkezi’ne köprü geçişi ile bağlanılan tesiste resim yapan, şarkı söyleyen, top oynayan, çember çeviren, takla atan yunusları izlemenin yanı sıra yunuslarla birlikte yüzme imkanı da sunulacak.

Kaynak : http://www.yenibursa.com/Korupark-Yeniyila-Hazir-13517.html

Sözkonusu tesis Korupark'ın neresinde kalıyor acaba ? Ben sürekli oradan geçtiğim halde hiç dikkatimi çekmemiş olmalı.

drmete
9 yıl önce - Prş 22 Oca 2009, 04:46

Arkadaşlar burda oturalı tam bir yıl oluyor daha sosyal tesis felan ortada yok malesef tam bir kandırmaca. Oysa sözleşmede tüm sosyal tesisler ile beraber teslim edilir denilmişti. Paraya alırken tam zamanında kuruşu kuruşuna verirsin ama vaadedilen hiç birşey ortada yok maalesef . Spor tesisleri kapalı yüzme havuzu fitness center hiç birşey yok . Bide aidat ne kadar biliyormusunuz 4 1 daire için 290 tl . Bu aidatın içinde hiç bir sosyal tesis yok . Bu nasıl iş akıl sır ermez valla. İşte korupark denilen şey bu

semihfidan
9 yıl önce - Prş 05 Şub 2009, 19:12

Alıntı:
Sözkonusu tesis Korupark'ın neresinde kalıyor acaba ? Ben sürekli oradan geçtiğim halde hiç dikkatimi çekmemiş olmalı.
Söz konusu tesis korupark alışveriş merkezinin arkasında yer alan korupark evlerine dahil olan bir merkez. Alışveriş merkezinin giriş katından roma kuaför'ün olduğu noktadan girişi var ama açılışı oldumu tam olarak bilemiyorum.

Ahmet1

9 yıl önce - Prş 12 Şub 2009, 20:50
Dunkin Donuts

(+) [/url]

Arkadaslar Yurt disinda yasadigim icin, size bir sorum olacak.

acaba burasi Korupark AVM deki Dunkin Donuts mi ?

turker ustun

9 yıl önce - Prş 12 Şub 2009, 22:41

evet ta kendisi... En üst katta çiçek ızgaranın karşısında sabir standı bulunmaktadır.

OzanS
9 yıl önce - Pts 18 May 2009, 18:28

korupark turkıyedkı sayılı gzel avmlerdn bırı bnce ama estetık olarak bıraz daha iyi yapılsaydı tarihi dokulu flan olsaydı ıyı olurdu ama yınede super

sayfa 18
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 1718192021   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet