Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Korupark Yaşam ve Eğlence Merkezi - Sohbet
« önceki   123 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Pts 22 May 2006, 16:54

Demek ki Koru Plaza, Zafer Plaza'dan çok daha büyük olacak.Bildiğim kadarıyla Zafer Plaza'da 120 mağaza var.Koru Plaza'da ise 170 denmiş.Sinema salonu sayısı da Zafer Plaza'dan fazla.Ne diyelim seviyorum ben böyle yerleri.

KoruPark'ın birinci aşaması Aralık 2007'de, tamamı ise Mayıs 2008'de tamamlanmış olacak.

grandonur
11 yıl önce - Pts 22 May 2006, 18:33

bakalım ..zafer plaza bursa ya çok yakışıyor.umarım yeni yaptıkları yerlerde güzel olur...böylece büyük sermaye sahipleri toplu konuta kaymaya başlıyor.önümüzdeki yıllarda dahada çok olacak gibi

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Pzr 04 Hzr 2006, 14:08

Koru Park'ın bugüne kadar görmediğiniz açılardan fotoğrafları ve daha ayrıntılı bilgiler http://www.korupark.com.tr/ adresinde.

ALİ ÖZER

11 yıl önce - Pzr 04 Hzr 2006, 17:02

Bursa' ya çok güzel ve kaliteli bir yer daha kazandırılacak.Ama bana göre en önemlisi Bu tür yerleşim yerlerini yaparken yolların oldukça geniş bırakılması.Özellikle 1-2 şeritlik yollar beni çok sıkıyor iki şeritin bir yerini zaten park edilen araç dolduruyor.Birde tek yön uygulası iyidir. Yapılmış yerlerde bu düzenleme oldukça zor, hiç değilse yani yapılacaklar araba sorununun yaşanmayacağı yerler olarak yapılırsa huzur dolu yaşanacak yerler olacağını düşünüyorum.

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Pts 05 Hzr 2006, 15:07

Ben bu Torunlar Grubu'na güveniyorum.Eminim, eğer onların sorumluluğundaysa yolları da güzel yaparlar,her türlü ayrıntıyı da.Zafer Plaza benim için onlar adına iyi bir referanstır.Dikkat ederseniz Zafer Plaza yalnızca  mimari yapısıyla değil,çevre düzenlemesiyle de çok iyi dekore edilmiş.Zafer Plaza'nın dışında bile yerlerde camdan şekiller görüyorsunuz.Bu tip şeyler aslında bir alışveriş merkezinde olmasa da olur ama adamlar daha cazip görünmesi için en ufak ayrıntıyı bile planlamış.Bu nedenle Korupark'ta eminim çok çok güzel olacak.

metinn
11 yıl önce - Pts 05 Hzr 2006, 16:10

Bursanin Mudanya yolu ve Izmir yolu kismi son yillarda acayip gelisti. Eskiden buralardan tarla almak varmis   Ilerde Metro baglantisi Mudanyaya kadar uzatilmak isteniyor. ozaman buralar dahada onem kazanir

Guzel projlerde buralarda kim nasil oturacak...Boyle projelerin en ufak kismi 1+1 bile 70-80 bin ytl den basliyor...1+3 rahat 200 bin ytl vardir.
Galiba fiyatlar 66bin ytl ile 600 in ytl arasinda degisiyormus.

Tam bir fiyat bilgisi olan arkadas varmi?

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Cum 07 Tem 2006, 14:48

Korupark’a dava

Bursa-Mudanya karayolunda yaptırılan 'Korupark' projesinin inşaat alanıyla ilgili olarak, Büyükşehir Belediyesi ve Emek Belediye Başkanlıkları aleyhine dava açıldı.

'Korupark' inşaat alanıyla ilgili olarak, Bursa Barosu, Mimarlar ve Şehir Plancıları odaları ile Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şube Başkanı Lütfi Kırayoğlu tarafından, Büyükşehir Belediyesi ve Emek Belediye Başkanlığı aleyhine, 1/5000 nazım imar planı değişikliği kararı, 1/1000'lik uygulama planının ve tüm inşaat ruhsatlarının iptaliyle bu kararların ruhsatlarını yürütmesinin durdurulması istemiyle Bursa 2. İdare Mahkemesi'nde dava açıldı.
Baro Başkanı Asude Şenol, eski BOTAŞ tesislerinde yapımı devam eden Korupark inşaatıyla ilgili plan değişikliğinin ve inşaat ruhsatınının yasaya aykırı olduğu gerekçesiyle, yürütmenin durdurulması istemiyle Bursa 2. İdare Mahkemesi'nde dava açtıklarını açıkladı.
Şenol, BOTAŞ'a ait arazinin Toray İnşaat firmasına satıldıktan sonra Emek Belediye sınırları içindeki arsanın, imar planlarında 'resmi kurum tesis alanı'ndan çıkarılarak, konut ve ticaret alanına dönüştürüldüğünü, bu işlemlerin hukuka, yasalara, yönetmeliklere, şehircilik ve planlama ilkelerine aykırı olduğunu ileri sürdü.

Çelişkili plan

Baro Başkanı Şenol, "Emek Belediyesi'nin 4 Ekim 2005 tarihli imar planı değişikliği, Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Ocak 2006'da gerçekleştirilen Meclis toplantısında onaylanmıştır. Her iki planda da çelişkiler mevcuttur. Bu değişiklikle sağlıksız bir kentleşme olgusu gerçekleştirilecek, haksız zenginleşme yaratılacak, konut ve ticaret alanı rantı, toplum yararına değil özel kişi yararına kullanılacaktır. İmar planı değişikliklerinde aranan şartlar burada dikkate alınmamıştır" diye konuştu.
Şenol, yürütmenin durdurulmasıyla ilgili davayı dün açtıklarını ve konunun takipçisi olacaklarını vurguladı.

Bursa'daki istemezükçüler yine iş başında.Kimbilir kim şikayet etti.Birileri birşeyler yapmaya çalışıyor,bazıları da engellemeye.Keşke gece gündüz kaçak yapılar inşa edilirken de bu hukuk sevdalıları görevinin başında olsalar...

Batur

11 yıl önce - Cum 07 Tem 2006, 14:54

Alıntı:
Bursa'daki istemezükçüler yine iş başında.Kimbilir kim şikayet etti.Birileri birşeyler yapmaya çalışıyor,bazıları da engellemeye.Keşke gece gündüz kaçak yapılar inşa edilirken de bu hukuk sevdalıları görevinin başında olsalar...

Sabri Hocam sana katılıyorum, bu haberi okuduğumda aynı şeyi ben de düşündüm, 30 senedir Bursa'da yüzbinlerce kaçak yapı yapılırken planlara bu kadar önem veren bu adamlar neredeydiler acaba?

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Pts 31 Tem 2006, 13:52

Korupark bir Japon mimarın eseri

Tago Mimarlık tarafından projeleri çizilen Korupark,günümüzün ötesinde bir zevkin ve konforun eseri.Tago Mimarlık'ın ortağı olan ve uluslararası pek çok önemli yapıda imzası bulunan Japon Mimar Tatsuya Yamamato,hayatı kolaylaştıran çözümleri ve günlük yaşamı çok daha keyifli hale getirecek ayrıntıları Korupark'ta kullandı.

teomann
11 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 20:35

Nasıl dava açarlar ya kentin kötülüğüne mi  hizmet ediyor bu insanlar?Koru Park'ın yapıldığı bölge tam bir gecekondu yuvası ne kadar şekilsiz berduş bina varsa binlercesi orada.Sizin dediğiniz gibi bu adamlar o  gecekondular yapılırken nerdeydiler.Halbuki bu proje oraya(mimarlıktan pek anlamam ama) kentsel akapunktur getiriyor.Yani oraları cazibe alanı olurken ve bu gibi çeşitli yatırımlarla çok uzun vadede olsa orası yavaş yavaş kentsel dönüşüme tabii tutulurdu.İşallah yargıdan geri döner diyeyim başka bir söz bulamıyorum gerçekten aklım ve mantığım kabullenemiyor böyle şeyleri.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet