Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Korupark Yaşam ve Eğlence Merkezi - Sohbet
123 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Ebru K.Türk
11 yıl önce - Cmt 08 Nis 2006, 03:58
Bursa Korupark Yaşam ve Eğlence Merkezi - Sohbet

Zafer Plaza ile Bursa’da adını duyuran Torun Şirketler Grubu, Mudanya Yolu üzerinde yapacağı 1300 konutluk Korupark Projesi’nin tanıtımını yaptı.

Aslında Toplu Konut demekden daha çok Toplu Yaşam Projesi gibi geldi bana   Çünkü içinde Sinemalar dahil herşey var.    

Torun Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Türkiye’nin gayrimenkul açısından dünyanın bir numaralı gözdesi olduğunu hatırlatarak, arsa değeriyle 200 milyon dolarlık içinde alışveriş ve eğlence merkezi de bulunan Korupark Projesi’nin 2 yılda tamamlanacağını söyledi.

Torun Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Mayıs ayında inşaatına başlanacak Korukent’in Bursa kent merkezine 9 kilometre uzaklıkta, Mudanya Karayolu’na cepheli, otoyola çok yakın, metro istasyonunun hemen yanı başında ve 16 kilometre ile Mudanya-Yenikapı feribotuna en yakın konut projesi olduğunu söyledi.

Basın toplantısında Bursa’da Gelirler Vergisi’nde ilk 10’a giren ve ismi açıklanmayan kişinin Aziz Torun olduğu da ortaya çıktı. Aziz Torun, Zafer Plaza’nın beyannamelerinin Bursa’da verildiğini ve vergileri kazandıkları kente ödediklerini bildirdi.

Proje'de Neler Var ?

60 bin metrekarelik yeşil alanı bulunan projede A, B ve C olmak üzere 3 blok tipi olacak. Her blokta 15 kat inşa edilecek.

Daireler 95, 130, 149 ve 180 metrekare net olacak.

Çocuk kulübü, toplantı odası, kafe, tenis kortları, basketbol ve futbol sahaları bulunacak.
2.5 kilometre site içi koşu ve yürüme parkuru bulunacak.
135 bin metrekare toplam inşaat alanı, 65 bin metrekare alışveriş alanı, 70 bin metrekare otopark olacak.
Site içerisine araçlar alınmayacak. Yiyecek içecek alanları, çeşitli kompleksler, mağazalar, sinema, yapı ve hipermarketi bulunacak.

Görünen o ki gerçekten kabuk değiştiren bir şehir oluyor Bursa. Hem de gerçekten emin adımlarla. Çünkü yapılan projeler yan yana dizilen yüksek bloklar değil. Şu ana kadar duyurulanların hepsi bina alanından kat kat fazla yeşil alana sahip olarak planlanmıştı. Tıpkı Yeşil Bursa'ya yakışacak gibi.  

En son Ebru K.Türk tarafından Pzr 04 Hzr 2006, 20:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

Akın Alan
11 yıl önce - Cmt 08 Nis 2006, 04:06

Batur

11 yıl önce - Cmt 08 Nis 2006, 09:54

Şöyle olacak, böyle olacak derken sonunda konuşulanların ötesinde çok güzel bir proje çıktı. Ben bu kadar beklemiyodum açıkçası. Eğer bu projede, Sönmez'in projesi gibi, proje aşamasında satışlarını tamamlarsa bu şirketin yatırımlarının devamı da gelecektir.

Bu arada belediyenin yatırımlarıyla 3 yıl sonra başka bir Bursa olacağından sözediliyodu, artık böyle projelerle bambaşka bir Bursa olacak.  

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Cmt 08 Nis 2006, 14:26

Yaa gerçekten umduğumun çok ötesinde bir projeymiş.Hayata geçirecek olanların ellerine sağlık.Bursa,Mudanya tarafına genişlerken son olarak yapılacak deniz otobüsü projesiyle beraber oraların ilerleyen yıllarda şehir merkezi kadar hareketli olacağı tahmin ediliyordu.Ama bu kadar kısa zamanda da olmaz ki canım. Bu ne hız.Durun bir baş dönmemiz geçsin. Daha deniz otobüsü faaliyete geçmeden Mudanya yolu üzerinde bence devasa projeler üretiliyor.Crystal Park, şimdi de Korupark.Ben bu şirketi tuttum. Zafer Plaza neredeyse kentin simgesi kabul edilebilecek kadar tanınıyordu tüm Türkiye'de;en azından yakın çevrede diyelim.Şimdi yine aynı şirketin Korupark projesine bakıyorum,burada da mimari kaygı ön plana çıkarılmış.Sadece tebrik etmek istiyorum.Çünkü Bursa'nın konut projelerine çok ihtiyacı var.Bursa çok yakışıklıydı,bu tarz projelerle şimdi çok karizmatik olmaya başladı.

Emre Alkor
11 yıl önce - Cmt 08 Nis 2006, 17:07

inşallah söyledikleri konseptten sapmazlar. zafer plazanında kendince çok güzel bir görünümü vardı. yinede şehrin göbeğinde okadar sıkışıklığa sebep olduğundan keşeke daha ferah biyere yapılsaydı demiştim. yinede bu projeyi zafer plazayı yapanlar yaptığına göre güzel bişeylerin ortaya çıkabileceğini mümkün görüyoum.

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 15:35

Korupark'ın temeli bugün atılıyor.

KoruPark'ın temeli bugün saat 15:00'da İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu,Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Çoşkun'un katılımıyla atılıyor.Hayırlı olsun.  

Emre Alkor
11 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 17:11

KoruPark kapsamında yapılacak olan alışveriş merkezinin ismi de yine gayet yerinde bi kararla Türkçe olarak seçilmiş çok sevindim.   ismi Koru Plaza

Plaza kelimesi Türkçe değil ama zaten iyice Türkçeleşmiş durumda o yüzden artık alıştık  

KoruPlaza'nın özellikleride :

Torun Yapı’nın Mayıs 2008’de tamamlamayı planladığı Koruplaza Alışveriş ve Eğlence Merkezi, 135000 metrekare alan üzerine kuruluyor. 170 mağaza, 8 salonlu sinema ve 7 bin metrekarelik hipermarketi bünyesinde bulunduruyor.

kıvanç

11 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 20:52

ben korumax diye duymuştum ama..koru plaza daha bir sıcak zafer ve sönmez plaza alıştırdı bizi bu kelimeye..

Tolga KANDEMIR

11 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 22:52
KoruPark Evleri İnşaatı

Bugün, Mudanya'ya  giderken inşaatın başlamış olduğunu görürken temel atma törenin de bugün yapılacağını öğrendim ve hareket halinde de olsam bir kaç kare fotoğraf yakalayabildim ;

(+)

(+)

(+)

(+)

Akın Alan
11 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 22:59

Bence Korumax Alışveriş merkezi bölgede büyük bir ihtiyaca cevap verecek,Mudanya Yolu üzerinde ki tek alışveriş merkezi olacak.

Bademli,İhsaniye gibi yakın yerleşim bölgeleri Zafer Plaza'ya gitmeden büyük ölçüde alışveriş ihtiyaçlarını buradan karşılayabilirler.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet