Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
hasan42

13 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2007, 23:36

Tabi ki erkekler de girebiliyor bu pazara. Hatta pazarın adına konu olan bahçıvan kadınlar yok artık pazarda. Bütün esnaf erkek. Belki bir iki tane vardır dan ben görmemişimdir, onu bilemem. Hatta bahçıvan kadınların (ve tabi erkeklerin) bahçelerinden, bağlarından getirdikleri sebze meyvelerini pazarın dışında satmalarına dahi izin verilmiyor. Belediye biraz ileride, Eski Garaj tarafında bir yer göstermiş. Oraya gidip mallarını orada satmaları isteniyor. Ancak satıcı kadınlar oraya müşteri gelmediğini, müşterinin ayağının buraya alışkın olduğunu söyleyerek belediyenin izin vermemesine çok öfkeleniyorlar. Haklılar, halkın hemen hepsi bu pazarı biliyor, bu pazardan alışveriş yapıyor.
Yolum düştüğü zaman mutlaka bu bahçıvanlardan sebze meyve alıyorum, çünkü taze oluyorlar.

Kadınlar pazarının Aziziye tarafındaki kapısının önünde oturup sebze satan kadınların fotoğrafını yüklüyorum buraya. Ama dediğim gibi, zabıtalar burada durmalarına pek izin vermiyor.

(+)

hasan yılgeç
13 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 02:08
KONYA KADINLAR PAZARI

evet, konya kadınlar pazarı haftanın her günü herkese açıktır, erkekler de girebilir,yalnız! sebze, meyve,zeytin peynir yağ,et ürünleri vs satılır.ankara ulus hali gibi.

mustafa42
12 yıl önce - Cum 24 Ekm 2008, 17:30

(BU Güzellik görmeye değer )

osman 42

12 yıl önce - Cmt 01 Ksm 2008, 19:10

(GÖRÜLMEYE DEĞER BİR MEKAN)

KONYANIN ESKİ PAZAR YERLERİNDEN
KADIN PAZARI

(+)

osman 42

12 yıl önce - Cmt 07 Mar 2009, 21:40

(+)