Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Burç

16 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 23:31

ilk sayfadaki haberde güzergahın 5 etap'a ayrılmış olduğu yazıyor.
Oysa sadece 4 etap saymışlar :

1) Beylikdüzü Küçükçekmece
2) Küçükçekmece çobançeşme
3) çobançeşme Cevizlibağ
4) Cevizlibağ Mecidiyeköy

Bunlardan 1 ve 4 üzerinde zaten bir çalışma yok.
2 ve 3 ise bitmek üzere.
Haberde de bu ikisinin 6x2 şerit olacağı yazıyor.

Ademv
16 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 23:34

Bu yola araç giriş çıkışlarını engellemek için yapılacak engeller yüksek tutularak yayalarında karşıdan karşıya geçmeleri önlenmişş olur. Bu da hem sürücüler ve hemde yayalar için koruyucu bir önlem olabilir.

Gerçi millet ne yapar eder bir tarzanlıkla bu engeli de aşar ya!

Hadi hayırlısı...

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 23:50

Alıntı:
Bu yola araç giriş çıkışlarını engellemek için yapılacak engeller yüksek tutularak yayalarında karşıdan karşıya geçmeleri önlenmişş olur.

Belki yol boyunca kaneviçe tarzı sık dokulu tel örgüler çekerler. Hem görüşü kapatmaz, hem de yaya geçişlerini engeller. Ama bir süre sonra, bun tel örgülerin üzerinde, bir insan sığacak kadar dairesel kesikler görülebilir... (Bkz: Pratik cadde geçme yöntemleri )

Akın KURTOĞLU

Rifat Behar
16 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 10:44

E-5'e bu kadar şerit ilave edilebiliyorsa - aç - kapa tünel ile metro neden yapılmıyor. Ek maliyeti çok fazla olmaz sanıyorum?

MehmetK
16 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 11:19

Neden bunca para 75m. ytl gibi
harcanıpta otobüs yolu yapılıyor ben bunu pek anlamadım

bu uzun vadeli bir çözüm değil kısa dönem biraz ulaşımı rahatlatacak
yani E-5 'e eskiden şehir içinde olduğu gibi otobüs yolu eklenecek
Böyle bir çözümle çıkagelmelirinin sebebi tramvay yada hafif metronun yüksek maliyetleri
olsa gerek
Halici ve Küçükçekmece'yi yeni köprülerle geçmek zor, E-5 üstündeki bir sürü köprülü kavşağı havadan geçmekte zor

onun yerine trafikten de yer yer etkilenecek bir otobüs yolu yapılıyor otobüslerde değişik daha büyük ama umarım klimalarıda olur yeni otobüsler gibi
çünkü bu otobüsler sık sık trafiğe takılacaklar , otobüs yolunun tek iyi tarafı şimdiki sistemden daha iyi olması.

Burç

16 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 11:23

Evet, aynen öyle. "Kısa vadeli çözüm" olarak düşünüldü metrobüs.
Tabii ki metro da yapılacak. Ancak bu projenin 4-5 sene içinde bitmesi mümkün değil.
Oysa bu güzergah şu anda felç olmuş durumda ve acil bir çözüm gerekiyor.

Bu çözüm de metrobüs.

tolginho

16 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 15:27

Alıntı:
Çobançeşme-Küçükçekmece, Topkapı-Çobançeşme, Mecidiyeköy-Cevizlibağ ve Küçükçekmece-Beylikdüzü etaplarından oluştuğunu, 1. ve 2. etap projelerde yer yer 2x2, 2x3 ve 2x4 şerit olan yolların tümünün 6x2’ye çıkarılacağını ve yer yer de kavşak düzenleme çalışmalarının yapılacağını kaydetti.

Mecidiyeköy-Beylikdüzü arası her iki yönde altışar şeride mi çıkacak diyorlar yoksa toplamda mı altı şerit (her yönde üç şerit şeklinde) olacak. Her yön altışar şerit olacaksa ikinci bir E-5 daha inşa edilmesi gerekir ki şu an yapılan genişletmelerle bile pekçok bina teğet geçmeye başladı.

TOLGA KAPROL

Mehmet Kasım
16 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 15:27
METRO İÇİN 10 SENE BEKLEMEMİZ GEREK

Bu güzergaha metro yapılması planlanırsa 10 senede bitmez arkadaşlar.Şimdiki çözüm en kısa ve en az maliyetli çözüm.Ben destekliyorum.

Bu sitede daha önce tartışırken ilk başlarda BEYLİKDÜZÜ-TOPKAPI denildiğinde bu yetmez BEYLİKDÜZÜ-M.KÖY olmalı demiştim.Şimdi bunun olacağını duymal beni inanılmaz mutlu etti vesselam

Ahmet Tan
16 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 15:44

Alıntı:
Ters basilmis olmayadabilir! Arabalar otobüsün seridine girmesin diye otobüsler ters yönde calisiyor olabilir. Böyle birsey duymustum sanirim.

Bence de ters basılmış olmayabilir. Ama başka sebepden...
İstasyonlar ortada tek adacık olarak tasarlandığına göre ve soldan kapısı olan çok uzun otobüs (metrobüs) ihalesi yapılmadığına göre burada bir süre mevcut sağdan kapılı otobüsler kullanılacak... Dolayısı ile geçici olarak (Metrobüsler gelene kadar) trafik akışının tersinde seyretmeleri normal gibime geliyor...

En son Ahmet Tan tarafından Cmt 08 Nis 2006, 00:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Semih Yaşar

16 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 18:08
Metrobüs istasyon

Aşağıdaki resimde son derece modüler ve ucuz bir Metrobüs istasyonu görebilirsiniz.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM