Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir deyince aklınıza gelen ilk şey nedir?
« önceki   123 ... 37383940   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 38
Tacettin Şenel

6 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 21:38

Aklıma Taşmış çevreye mikrop saçan çöp konteynırları geliyor Bir İzmir li olarak Üzülerek itiraf etmek zorundayım....

Malp06
6 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 21:45

Batuhan42 ye aynen katiliyorum ve ekliyorum;
Her seyin en iyisi kendilerinde, en dogrusunu kendileri bilir. 80 vilayette çekirdek ve simit yanlis, dogrusu (!) çigdem, gevrek.

Ayhan
6 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 21:49

Alıntı:
80 vilayette çekirdek ve simit yanlis, dogrusu (!) çigdem, gevrek.

Her yörenin kendine göre adlandırmaları mevcut. Ne var bunda garipseyecek?

Malp06
6 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 21:58

iste bunu izmirliler bilmiyor. "Çekirdek degil çigdem, simit degil gevrek" dedikleri icin. Hem kendim bizzat yasadim hemde tv deki gezi programlarinda izledim. (Kadir Çöpdemirin geldi gördüm yedim programi)

Ayhan
6 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 21:59

Ben de İzmirliyim Bu durumu eleştirecek ne var diyorum? Çiğdem ve gevrek deriz... Başka şehir ne diyorsa desin.

Tacettin Şenel

6 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 22:00

Evet katılıyorum Eski İzmirden hiçbir iz kalmadı herşeyi kendileri bilen insanın fikirlerine saygı göstermeyen toplum yerini aldı gidişat işler acısı

SERDAR OZAN
6 yıl önce - Sal 16 Eyl 2014, 01:33

Tatil geliyor benim aklıma. Tatile giderken hep transit geçtiğim Güzel İzmir geliyor. İş için geldığim Alman Konsolosluğu, acemi askerliğimi yaptığım Hacılarkırı, Bursa'dan gelişte bize ilk merhaba diyen Bornova, Kemeraltı, Konak, meşhur Varyant, Karşıyaka vapuru ve tabiiki güzelim Karşıyaka ve Nergis...Hep Bakırköy Çarşısına benzettiğim Karşıyaka Çarşısı...Özdere geliyor aklıma, Gümüldür, Seferhisar, Çeşme, Selçuk...

Tabii bir de bir zamanlar ESHOT filosunun neredeyse tamamını oluşturan MAN 590 lar, ESHOT yapımı ilginç görünümlü körüklü otobüsler, güzelim orjinal renkleri dururken defalarca anlamsız bir şekilde renkleri değiştirilen Sanoslar ve tabiiki mavişler yani Volvolar...

Sabuncubeli Rampasından inerken birden bire önümüze seriliveren o İzmir'in muhteşem manzarasını gördüğümde duyduğum sevinç ve mutluluk geliyor aklıma İzmir denilince.

Yaşadığım Bursa'dan sonra en sevdiğim il olduğu geliyor aklıma belki de bende hep güzel hatıralar bıraktığı için. Ve her zaman özlediğim gitmek istediğim geliyor.

Yani Izmir denilince benim aklıma hep çirkinliklerı öne çıkarma derdindeki ruh hastalarına inat güzellikler geliyor.

İzmirli dostlar; çok güzel bir şehirde yaşadığınız için şanslısınız. Kıymetini bilin bu güzel Ege ıncisinin.

Misafir bfa

6 yıl önce - Sal 16 Eyl 2014, 17:11

Alıntı:
Her seyin en iyisi kendilerinde, en dogrusunu kendileri bilir.

Bunu diyen kim?
Alıntı:
80 vilayette çekirdek ve simit yanlis, dogrusu (!) çigdem, gevrek.

Her yörede farklı isimler olabilir, ne var bunda? Ayrıca İstanbul simiti ile İzmir gevreği farklıdır.

hakancan35
6 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2014, 12:56

Yolda yürürken hapşirdığınız da hiç tanımadığınız yoldan geçen birinin size çok yaşa demesi.
bu kadar sıcak kanlı mutlu hayattan zevk alan insanlar

eminhan karababa
6 yıl önce - Pzr 21 Eyl 2014, 02:31

ilk gidildiğinde kordonuyla ve deniziyle sürükleyen ve büyüleyen daha sonra kozmopolitliğiyle boğan , atatürkçülüğü sol ve muhalefet sanan insanların çokça olduğu , ne yazıkki düzensiz ve bakımsız bir kent geliyor aklıma.20 yıl öncesinin aynı izmiri geliyor aklıma...

sayfa 38
« önceki   123 ... 37383940   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet