Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir deyince aklınıza gelen ilk şey nedir?
« önceki   1234 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 3
özTÜRKali
15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 23:44

izmir deyince aklıma küçük paris benzetmesi geliyor.ayrıca yüce Mustafa Kemal'in annesi Zübeyde Hanım'ın mezarı geliyor(rahmetle anıyoruz)
bir de tabikideeee kordonnnnnn  

kuzey
15 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 00:25

1-KUMRU (AMA ESKİDEN EFES OTELİNİN ÖNÜNDEKİLER....)
2-REYHAN DAN PORTAKALLI PASTA
3-ALSANCAKTA BİRA
4-GÜZEL İNSANLAR
5-TEMİZ SOKAKLAR (KÖTÜ KOKAN ..BİRARA DÜZELEN.. YİNE KÖTÜ KOKMAYA BAŞLAYAN KÖRFEZ
6-KAKLIÇ KUŞ CENNETİ
7-SAHİL EVLERİ
8-ÇUPRA
9-KARŞIYAKA AHMETTEN MİDYE
10-KAHVALTI... ESKİ ÇEŞME YOLU TEPEKAHVE...

Bilal Arıkan

15 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 00:37

Hiç gidemediğim ve çok gitmek istediğim bir şehir.

Zeyno35
15 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 11:01
Kalbim Ege de kaldı

Cigaramı sardım karşı sahile
Yaktım ucunda acıları
Ağları attım anılar doldu
Ağlar hasretimin kıyıları

Yareme tuz diye
Yakamoz bastım
Tek şahidim aydı
Aman aman
Bir elimde defne
Bir elimde sevdan
Kalbim Ege'de kaldı

Kadehimi vurdum
Karşı yakaya
Efeler kalktı şerefe
Sevgimi attım dostlarım tuttu
Bir ağıt yaktım kadere

Aman efendim
Ayrılık ölümden beter
Canım efendim
Yeter bu hasretlik yeter
Aman efendim
Bana bir merhaba gönder
Canım efendim
Canım efendim

Sezen AKSU

Zeyno35
15 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 17:15
BU MUDUR?

Arkadaşlar izmir'li arkadaşlarım bu mudur yani?

serdar alt
15 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 17:47
akla gelenler

1-Efeleri(neeeerrrrdeee)
2-Kızları(eeehh iştee)
3-kordon(hala nefissssss)
3-midye
4-efes (otel olmayan)
5-efes(otel olan)
6-Göztepe-KSK rekabeti  (abi cok gereksizler ya, adam kadroyu sayamaz ama adam bıcaklıyo           ugruna)
7-kumru(artık bol tavuklu sosislerden yapılıyo    )
8- Saat Kulesi (minyatürünü arıyorum ama hiç rastlamadım!  girişimcilere duyurulur!)

Rifat Behar
15 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 18:10

ilk değil de sırasız olarak şunlar geliyor.

kızlar, kordon, düzgün ve temiz bir şehir, düzgün kaldırımlar, karşıyaka ve alsancak.. aklıma negatif hiçbir şey gelmiyor. Bence İzmir Türkiye'nin en modern şehri. Bu şehri çok seviyorum, en son 4-5 sene önce gittim, keşke daha sık gidebilsem...

kunter

15 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 18:16

kızları ya da erkekleri, dışarı çıkanlarınız yurtdışında bile duymuş olabilir. Düşünüyorum da, İzmir 'in doğası, veya belki kimilerince bilmem filanca manyetik enerji alanları (son zamanlarda alıp başını giden bir konu) insanlarını fişfikliyor olmalı, böylelikle onların da  kanları kaynıyor, enerjik neşe saçan ve girişken oluyor. Bu gözlerden ve saç tellerinden kendini belli edebilen bir olgudur ve kanımca da enteresandır. Sonuçta insanların içlerinden fotoğraf çekmek geliyor, kimisi oturduğu yerden şiir yazıyor sorsanız bahçedeki bülbülün söylediklerini kağıda geçiyor. Daha düzgün bir Türkçe ile, doğa burada insanı teşfik ediyor;

neye mi? düşünüyorum da.. yalnızca insan gibi olmaya.

sevgiyle kalın  

En son kunter tarafından Cum 07 Nis 2006, 18:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

simon

15 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 18:17

İzmir deyince...

- Aklıma ilk olarak tabi ki Körfez vapurları geliyor.  

- İkincisi ise biraz gırtlak meselesi. Meşhur Boyozu ve Kumrusunuda sayabilirim.

- Dahası ise İzmir deyince Güzel denizi ve Bahriyeli olarak askerlik yaptığım yer olan Çeşmealtı geliyor.

Kutlu Singil

15 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 18:24

Isgalcileri denize dokerken, tutusmus yerlerinin denize deydiginde cikardiklari cazirtilar cuzurtular geliyor...

Sonra Sahilevleri geliyor, sahilevlerine giriste bulunan sehitlik geliyor (en son bulamamistim) sonra o sehitligi gectikten sonra mandalina bahceleri geliyor... mandalina bahcelerinden yukselen doyumsuz mandalina kokulari geliyor... cocuklugum geliyor... okuma-yazma ogrendigim zaman ki heyecanim geliyor... sonra pasaport iskelesinde midye dolma yemek geliyor, eskiden tursucular vardi onlar geliyor..

kibris sehitlerinde soguscu geliyor aklima, karnim acikiyor...

catalkaya'da gunesin batisi geliyor... pasaport iskelesinin onunden gecerken Deniz Kuvvetlerimize bagli refakat filosunun goruntusu geliyor...

izmir benim aklimdan hic gitmiyor...

sayfa 3
« önceki   1234 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet