Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir deyince aklınıza gelen ilk şey nedir?
« önceki   123 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 2
Levent Ülgen
15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 17:56

Yunanlıları denize döktüğümüz gün aklıma geliyor. Tabii geçmiş zaman, net olarak hatırlamıyorum

tatavla_aytac
15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 18:37

İzmir deyince aklıma Ahmet Piriştina geliyor.ve içim kan ağlıyor.çok değerli bir insandı Allah rahmet eylesin.

doğuş
15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 19:06

Hayatımda vapura ilk defa İzmirde bindim. Biraz korkarak biraz heyecanla aklıma ilk vapurlar gelir ve o vapur seyahatlerinde  eşlik eden martılar

Alp
15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 19:29

kızları geliyor... güzel oldukları hep söylenir hani bugüne kadar 1 tanesini tanıma fırsatım olmadı ama kızlarının güzel olduğu söylendiği için merak ediyorum.bir gün wowturkey güzellik yarışması düzenlenirse görme fırsatımız da olacak...

kunter

15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 19:56

bunlar özlem kokan cümleler, bunlara gerek yok  

Haklısınız arkadaşlar, kızları öyle, erkekleri böyle, kentin gün batımındaki silüeti öyle, GRUB öyle, açık havada gökyüzününün deniz ile rekabet eden maviliği öyle, kedileri köpekleri ötmekten çekinmeyen karga ve bülbülü kadar kumru martı ve diğer kuşları da öyle. Ben bir de yakın çevremden bana aynı soru sorulsa ne diyecek olduklarımı yazacağım:

Bedavaya yaşatılan insanlar... endüstri var ama iş yok, çünkü büro dahi olsa yönetim izmir dışında. Olanı da dışarıdan gelenlerin veya içeride tuzu kendince kuru olup ta gönül eğlendirenlerin elinde.

Aynı işsizliğin sonucu olsa gerek, istanbul da göremeyeceğiniz sayıda işsiz, güçten de düşmüş veya düşmekte olan, adeta potansiyel serseri adayı olarak, ve çoğu ne yazık ki lisanslarını ellerine almış, allah muhafaza, hangi ülkenin yararına, 100 binlik bir güruh görüyorsunuz. Tekrar ediyorum İstanbul da bu nicelikte niteliksizlik yanyana yok!

Adana da asgari ücretin uygulama dışı olması sayesinde bu durumun yaşanmadığını gördüm, ancak izmir de kira bedelleri istanbul ayarında. Evlenecekseniz o bir milyon dolarlık güzelim dairelere hali hazırda sahip olmanız beklenebilir. Kantarı terazisi dağılmış ölçü nizam bilmez bir millet olmuş.

Ülkeyi yönetenler balık, enginar ve yaprak sarması sevenlerden değil, illa da at eti tüketirim diyenlerden meydana geliyorsa, engüzel şehrin insanları ne yapsın.

onur35
15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 20:22

Alıntı:
Erkekler...
Dünyanin neresine gidersenizgidin aynidirlar,
bir Izmir hariç...

Kendimi bu kadar farklı hissetmemin sebebi buymuş meğer.
Gerçekten İzmir çok güzel bir şehir.  

2-3 senedir yollarda bir reklam tabelası dikkatimi çekiyor ve bu geçen süre içinde gördüm ki İzmir de arabalarda da bir güzellik bir değişim var.  

Şehir Güzel, Kızlar Güzel, Jantlar Neden Güzel Olmasın?  

fatih kocaoglu
15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 21:18

Alıntı:
ÇÜNKÜ
IZMIR'LI ERKEKLERE, IZMIR'LI KADINLARDOKUNUR...

Çok Pahalı bir anlatım veya Kompozisyon sanırım Hangi kitapçıda acaba ?

Onur Vallahi Biz şanssızmışız zannedersem bu arada jant espiris izmirlilerde çok var sanırım cmsmarka jant olması gerekiyor yanılıyormuyum hani şu şahinlere doğanlara takılan ahtapot janlar     

En son fatih kocaoglu tarafından Prş 06 Nis 2006, 21:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

tolga_kir

15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 21:37

Eski nişanlım, Dokuz eylül üniversitesi ve askerliğimi yaptığım Üç Kuyular Hava Eğitim Komutanlığı ve Seferihisar.
Çoook güzel yıllardı. Yakında yine İzmir'deyim.

selim01
15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 21:39

Tire geliyor sonra da Tirenin köftesi

onur35
15 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 23:29

Alıntı:
Onur Vallahi Biz şanssızmışız zannedersem bu arada jant espiris izmirlilerde çok var sanırım cmsmarka jant olması gerekiyor yanılıyormuyum hani şu şahinlere doğanlara takılan ahtapot janlar

Yanılmıyorsam Bayraklı tarafında bir yerlerde vardı kocaman bir reklam tabelası yolun kenarındaydı her kes rahatlıkla görebiliyor. Araba doğan görünümlü şahin olacak jantlarıda ahtapot jantlardan dım tıs dım tıs gecezen alsancakta.  

İzmir deyince insanın aklına çok şey geliyor. Ama benim aklıma gelmeyen İzmir'den uzaklaşan bir şey var oda futbol çünkü İzmir'de hiç kalmadı artık.  

En son onur35 tarafından Prş 06 Nis 2006, 23:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 2
« önceki   123 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet