Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 23:15

Anlaşılan; "Emekli Fairfields'ları Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği" adıyla bir dernek kurmak gerekecek bu gidişle...    

Akın KURTOĞLU

Behnam
10 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 23:19

böyle değerlere önem vermeyi ne zaman öğreneceğiz    bunca zamandır gelişme yok çok yazık  

Murat Koraltürk
10 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 23:38
Korkarım daha çok bekleriz!!!!!!!!!

Merhaba,

Beni ön yargılı olmakla suçlaya bilirsiniz. Umarım öyle olur. Hatta şimdi yazacaklarımdan pişmanlık bile duymaya razıyım. Ancak IDO bu güzel gemileri sökmekten ve bunun neden olacağı olumsuz propagandayı engellemekten kurtulmak için sağa sola dağıttı. Temel belediyecilik hizmetlerini vermekte zorlanan bir takım belediyelerin bir vapuru suda bakımlı tutabilmesinin bir maliyetini düşünün lütfen. İDO verdi kurtuldu.

Koskoca İstanbul BüyükŞehir Belediyesi'nin ve IDO'nun bakmaktan-korumaktan çekindiği bu canım vapurlara Güzelyalı Belediyesi'nin bakmasını nasıl beklersiniz. Kıyısı olan belediyelerin denizi, doldurulup arsa kazanılacak bir yer olarak gördüğü bir ülkede "Fairfields" bilincini bence beklememek lazım.

Ben bu söylediklerimden pişman olmaya razıyım. Belki ilgili kurumlar insafa gelirler de bu gemi ve gemileri korumaya alırlar.  

Selam olsun son Fairfieldslara! Şükür ki o vapurlar yaşıyorken onlarla yolculuk edebildik. Keşke arka güvertelerinde çayımı yudumlayıp bir kez daha Kadıköy-Karaköy yapabilsem.

Süha
10 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:11

Bu vapurları böle görünce içim cız etti birden yuvadan ayrı kalma acısı zaten var üzerlerinde vapurlarımızın. Ve aklıma geldi Yalova’ya gelecek vapurda böle aynı kaderi paylaşma oranı yüksek gibi duruyor Yalova deresi daha ıslah olmadı bile nereye koyulacağı bile belli değil Durumlar içler acısı anlayacağınız. Bu vapurlarımız artık verildi geri dönüşü yok İDO almaz bunları keşke geri alsa bu vapurlarımızın dan İstanbulun güzel yerlerinde simge olarak kalsa yâda onarılıp tekrar sulara dönse İDO her şeyi hızlı yapmak için uğraşıyor ama biz vapurun deniz kuğu gibi süzülüşünü sevdik o vapur bizi asla yarı yolda koymadı.Eskiden hızlı feribot mu varmış İDO ne olur bizi anla SAT SAT nereye kadar İSTANBULUN SİMGESİ SATILIR MI ?

Arda Alkaya
10 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:16

Çalışan insanların büyük çoğunluğu, çalışırken değil emekli olduktan sonra yaşlanmaya başlıyor. Vapurlar da böyle. 40 küsür sene çalışan Fairfieldslar hiç bu kadar trajik ve komik bir durumda gördünüz mü? Ya Halas'ı,Suvat'ı, Sarıyer'i...
Bizler genel olarak yaşlılara, emeklilere değer vermekten pek hoşlanmıyoruz. Otobüste bile zor yer veriyoruz. Onlara değer verseydik huzurevi diye bir kavram olmazdı. İşte vapurlarımız da böyle emekli olmuş yüzlerce vapurdan kaçına saygı gösterdik. Bir tek Yalova
Hele şu Sarıyer'in haline bakın sanki onu bu hale sokanlara kızgınlık içinde utancından "keşke bugünleri göreceğime jilet olsaydım" der gibi.

Şimdi İnkılap da Yalova gelecekmiş. Belediyeciliğin asli görevlerini yapmaktan aciz bir belediye bakalım İnkılap'ı ne hallere sokacak.
En son aldığım duyumlara göre dere ağzı denilen, Fatih Caddesi'nin sonunda bulunan, yere bağlanacakmış. Düşünüyorum da kimse oraya gitmez, hele kışın kimse gitmez. Bugünlerde Yalova İskelesinin olduğu yerde ciddi bir inşaat çalışması var. Vapur iskelesi ile anfi tiyatro arasında bulunan kısımda deniz dolduruluyor. Neden mi yetmeyen meydandaki otoparkı genişletmek. -Şehir planlamacılığından bu kadar anlamayan Yalova Belediyesine de ayrıca tebriklerim sunarım.- Acaba bu doldurulan yere dalga kıran yapılıp İnkılap'da oraya konsa daha hoş olmaz mıydı? İnkılap'ı Yalova'yı getirerek halkı denizle bütünleştirmek isteyenler için sanırım otopark daha önemli. Vapur Yalova'ya gelsin, Güzelyalı'daki kardeşi ile aynı kader paylaşacak diye hissediyorum. Zaten İDO bu vapurları yaşatmayı gerçekten isteseydi onları yenileyip kullanıma hazırlayıp öyle yollardı. Bu yapılan yenileme işlemleri tersanede daha kolay yapılmaz mıydı? Sanırım benden çıksın da sonra ne olursa olsun diye düşünüyorlar. Acaba İDO bu vapurların Dünya'daki son buharlılar olduklarını biliyor mu?

Umarım, bahçelerimiz bugünkü performanslarını uzun süre sergilerler. Hiç olmazsa günde bir sefer yapabiliyorlar. Emeklilik onların da sonunu getirir. Paşabahçe'yi bu halde görürsem ya kaçırırım ya da batırırım. Herkes gibi onun da bir onuru var.

Aytac_yolas
10 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:24

Bugün Paşabahçe'ye bindim o kadar mutlu ve mesut oldum ki anlatamam. Uzun zamandır Kadıköy-Eminönü hattında denk gelmemiştim. Bence şu andaki en estetik vapur olan Paşabahçe'nin bu hallere düşmemesi için bakımı iyi yapılmalıdır.

Bir dip not: Turan Emeksiz diye bir de yemekhane var İstanbul Üniversite'sinde. Bu kişi 1960 olaylarında 20 yaşındayken ölmüş. Tam ayrıntılarını bilemiyorum.

Necdet Cevahir
10 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:37

Alıntı:
Bir dip not: Turan Emeksiz diye bir de yemekhane var İstanbul Üniversite'sinde. Bu kişi 1960 olaylarında 20 yaşındayken ölmüş. Tam ayrıntılarını bilemiyorum.

Aytaç sorunun cevabı kısmen de olsa bu mesajda..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=133179#133179

Kutlu Singil

10 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:57

icim acidi...

ama, emin ellerde oldugunu gormek guzel...

hoppala diyeceksiniz nerden cikti simdi emin eller...

turan emeksiz'e bordalamis olan turuncu renkli gemi, turkiye'nin en donanimli sivil arama kurtarma gemisi olan ORCAN - I...

bizimkinin basina bisey gelse hemen mudahale eder, ve kurtarir onu...

orda olma sebebine gelince, buyuk ihtimal, fotograflardan birinde arka planda gorunen buyuk kaziklarin cakma isi sebebiyle orda bulunuyor...

selcuk yilmaz
10 yıl önce - Cmt 25 Ksm 2006, 19:56

gemide tadilat tüm hızıyla sürüyor

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Cmt 25 Ksm 2006, 19:58

Bu, şimdi "çok güzel bir haber" oldu Bir şekilde kenarından-köşesinden tutulması, son derece müsbet bir gelişme...

Akın KURTOĞLU

sayfa 3
« önceki   1234 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara